Clubs in Stockholm
Clubs in Stockholm

U18H Allettan Östra

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-15 22:19
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
135Segerbrant, TheoSOL341000000157,1414,2914,291072.33
231Farias, TiagoESK6194010001860,616,0633,3300335.42
390Olsson, MaximilianIKG531010000066,6716,670,001061.20
41Cöster, LukasVHF5191000000867,863,5728,5701285.47
51Sjöberg, AndreasNSK4111010000470,595,8823,5300174.25
61Sundkvist, JohannesENK490010000471,430,0028,5700143.45
731Jurander, TimLVHC360000000185,710,0014,290072.35
81Kurrti, EljaSOL360010000187,500,0012,500082.64
91Lillbåsk, EmilBOO4140000000193,330,006,6700154.11
1030Palmén, ArvidVIG3100000000100,000,000,000010.33

1Selin, PontusVIG210000000150,000,0050,000020.99
99Gustafsson, MiltonNSK232000000050,0016,6716,671063.07
1Dolk-Rinon, MaximilianIFK242000000157,1428,5714,290073.50
31Lernell, ElliotIFK241010000171,4314,2914,290073.50
35Duse, JonathanIFK250000000271,430,0028,570073.55
37Belenyesi, AndrasVIG120010001075,000,0025,000044.00
31Pettersson, AlvarBOO3121000000280,006,6713,3300156.20
1Thorell, OlleLVHC250000000083,330,000,001063.00
34Lindberg, MaximilianLVHC1100000000100,000,000,000011.00
31Österman, HugoVHF1200000000100,000,000,000121.85
30Tärnblom, EmilENK2700100000100,000,000,000183.84
38Lindblad, PhilippeIKG1500000000100,000,000,000054.62
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
BOO
- Boo HC
ENK
- Enköpings SK HK
ESK
- Eskilstuna Linden Hockey
IFK
- IFK Tumba IK
IKG
- IK Göta
LVHC
- Lidingö Vikings HC
NSK
- Nyköpings SK
SOL
- Sollentuna HC
VHF
- Vallentuna Hockey
VIG
- Viggbyholms IK

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS