Clubs in Stockholm
Clubs in Stockholm

FHG Grupp B

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-09-13 11:53
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
130Skytt Åkerström, AlvinTUL10000000010,000,00100,000011.00
235Giorgi, CharlieTUL220000000250,000,0050,000042.00
31Swartling, AstonSOL391000000464,297,1428,5700144.69
435Ekman, MaxHAN220000000166,670,0033,330031.80
51Westermark, MatildaHAN2200000000100,000,000,000021.50
61Max, EngvallJÄR2400000000100,000,000,000042.00
735Söderberg, AresJÄR1300000000100,000,000,000033.00
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 20% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
HAN
- Hanvikens SK
JÄR
- Järfälla HC
SOL
- Solna SK
TUL
- Tullinge TP HC

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS