Clubs in Stockholm
Clubs in Stockholm

Hockeyettan Norra

 
Asplöven Haparanda Hockey FöreningAsplöven Haparanda Hockey FöreningAsplöven Haparanda Hockey FöreningAsplöven Haparanda Hockey Förening[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
18Fjällkeborn, FelixLW5224245-10001513.330110.00
225Kantola, EerikLW5134046-2110175.880110.00
319Kemppainen, PatrikCE52136220010633.3326335944.07
421Juntto, WilliamRW5123015-4100714.2921366.67
527Virta, SanteriLW5123245-10101010.0030295950.85
616Heinänen, KasperiLW5112416-5010147.1411250.00
740Ylivainio, JesperRW4022005-500030.00000N/A
89Savaloja, VilleLD4101226-40001100.00000N/A
915Weiberg, AdamRD5101236-3000425.00000N/A
1024Saikkonen, TopiasRD5011258-300080.00000N/A
1129Fellman, PatrikRW5011213-200030.00000N/A
1218Mäenpää, KasperRD5011203-300040.00000N/A
136Kankkunen, RasmusLD5011415-400050.00000N/A
144Kuivas, ArttuLD100000000000N/A000N/A
1526Manninen, JereRW2000001-10000N/A0220.00
1628Ojala, VilleLW400000000000N/A000N/A
1710Eriksson, AnthonLW4000206-600050.0012333.33
17Esperi, WilliamLW4000203-30000N/A000N/A
1930Konttila, ArvoGK50000   0000N/A    
1Suvanto, EemilGK50000   0000N/A    
215Eronen, JoonasRD5000015-400010.00000N/A
2211Kekarainen, JuusoLW5000003-300020.001892766.67
2312Hietala, RasmusRD5000211000030.00000N/A
2414Bertgren, JanCE5000207-700020.0020355536.36
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Konttila, Arvo554209:241410712188.434.01013
21Suvanto, Eemil55289:376445088.004.02010
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Bodens HFBodens HFBodens HFBodens HF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
115Nilsson, AndreasRW501010472500040.00303100.00
220Thomasson, NilsCE536907160001225.0056298565.88
321Jonsson, JoelRW5448277160201723.53000N/A
47Dahlroth, FelixRD526806330201216.67000N/A
511Hämäläinen, AleksiCE53360615100742.8628346245.16
662Wallin, AlexanderRW541522020301428.57000N/A
752Tornberg, AugustRD51454624000911.11000N/A
876Callgren, EliasRW5224272112201216.67000N/A
941Sundin, JacobCE51340202000520.0023194254.76
1026Muzik, RadekRW51342606000616.670550.00
114Selström, OliverLW51234514000425.00641060.00
1224Stevens, JacobRD511243120101010.00000N/A
1333Svensson, OliverLD5022262400020.00000N/A
145Abrahamsson, TobiasRD51012303100714.29000N/A
1577Arespång, ViktorRD510125422000911.11000N/A
1628Åström, WilleCE5011012-100050.0036367250.00
1730Westling, SimonGK50000   0000N/A    
1860Stenmark, FelixGK50000   0000N/A    
198Jonsson, HermanRD5000021100020.00000N/A
209Edström, VictorLW5000003-300070.00000N/A
18Landström, TheoRW5000001-100060.00202100.00
78Selström, EliasLW5000001-100010.00101100.00
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
160Stenmark, Felix554245:006889493.621.47031
230Westling, Simon55160:003232688.463.00010
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Borlänge HFBorlänge HFBorlänge HFBorlänge HF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
190Palmberg, TimCE625705410002010.00544810252.94
219Falk, PontusCE61564541000185.5654955.56
310Myrberg Andersson, JoelRW6303245-10202213.64000N/A
478Mannebratt, VictorRD62130615000922.22000N/A
59Björk, MarcusRD60332440000180.00000N/A
623Nazarenko, ErastsRW61120211100812.5043757.14
721Taylan, MikaelCE6101434-1100911.1112333.33
811Olhans-Lind, ErikLW61011014-3010156.6740428248.78
953Nylén, EdvinLW2011010100020.0021366.67
1071Frisk, JohannesLD6011024-2000200.00000N/A
25Gullbrandsson, JohnCE6011021100040.001241675.00
1273Aronsson, EdwinLD6011422000080.00000N/A
1366Bergman, PontusRD6011824-200070.00000N/A
1499Eriksson, AlexanderRW4000201-100030.00000N/A
1531Vallin, HampusGK60000   0000N/A    
1613Källberg, VidarRW6000014-300060.00000N/A
1745Frölander, AlvarGK60000   0000N/A    
29Runnkvist, MarcusCE6000003-3000140.0040246462.50
1972Aspling, ViggoLW6000201-100020.000110.00
34Hedvall, HugoLD6000203-300060.00000N/A
74Kansell, ViktorLD6000201-100010.00000N/A
2212Sandell, ViktorLW6000601-100080.000440.00
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Vallin, Hampus664237:228758390.362.02022
245Frölander, Alvar662116:573404393.021.54002
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Enköpings SK HKEnköpings SK HKEnköpings SK HKEnköpings SK HK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
116Andersson, KarlCE6314439-60011225.00575711450.00
29Andersson, JesperRW62134310-7000540.00000N/A
325Ledin, FelixCE5123023-1010425.0012122450.00
411Helldén, AdamCE4112436-3000812.5027235054.00
514Nilsson-Ström, KevinCE6112413-2010119.0924335742.11
618Wiklund, EdvinLW6112646-2001128.33731070.00
715Eriksson, KalleRD4022648-400040.00000N/A
864Ekfeldt, RomeoLW6022227-500080.000330.00
953Söderlund, FelixLD60222645-100080.00000N/A
1012Knudsen, AxelCE60222757-2000130.0012333.33
118Vannar, ValtherLD6101015-4000616.67000N/A
1251Nilsson, VictorRD60113167-100060.00000N/A
133Aronsson, OskarRW100000000000N/A000N/A
31Forsberg, WilliamGK10000   0000N/A    
13Ingemarsson, PeterCE1000000000040.00461040.00
19Uusitalo, SvanteRW1000000000020.00000N/A
176Wall, LinusCE2000000000010.006101637.50
1830Jansson, EmilGK30000   0000N/A    
31Tjärnhell, SimonGK30000   0000N/A    
2017Lindström, LiamCE4000002-200010.0014122653.85
2186Ahlberg, OliverLD4000202-200040.00000N/A
2220Lindell, HugoCE4000401-100020.000330.00
2360Andersson, ViktorGK50000   0000N/A    
2428Dengg, HugoLD5000201-100050.00000N/A
2510Gunnarsson, AlexanderLW6000000000040.00101100.00
2634Hansson Myhrén, AntonRD6000216-5000210.00000N/A
2740Dahlen, EbbeLW6000200000040.0011250.00
7Sandell, LudvigRD600020000000N/A000N/A
2921Ling, GustavRW6000417-600070.00101100.00
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
160Andersson, Viktor655256:46209611682.764.67005
231Forsberg, William61158:532505296.152.04001
331Tjärnhell, Simon63140:004212584.006.00000
430Jansson, Emil63000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Hudiksvalls HCHudiksvalls HCHudiksvalls HCHudiksvalls HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
158Nordström, ViggoCE5371006331102114.2934742.86
249Thorstensson, LucasLD51890963000812.50000N/A
316Kangas, GabrielLW51672927000119.099101947.37
423Lindblom, LinusLW542629180001723.53000N/A
521Svensson, JacobRW41562918000119.0932255756.14
69Eriksson, ViktorLW523522021101910.530220.00
747Sundin, ArvidLW523545050101118.1822450.00
820Stadin, EmilLD51452707000128.33000N/A
926Kilpinen, MaximilianCE531406330201323.0852358759.77
1011Schagerberg, AntonLD522469450001811.11000N/A
115Carnebo, AdrianLD51232808100333.33000N/A
1222Lundkvist, OskarLW2112023-1000425.00000N/A
1324Levander, AxelLW51120220001714.29000N/A
1436Kahilainen, RasmusLW5022432100070.00000N/A
1518Olsson, AxelCE51010211100812.5025255050.00
1610Larsson, RasmusRD51012211000616.67000N/A
1770Johansson, WilleCE2000010100060.0010112147.62
1815Almén, NoahLD3000020200030.00000N/A
1955Walfridsson, SebastianRD3000010100050.00000N/A
207Ahnfeldt, EliasRW3000000000020.006101637.50
43Fagerström, MånsRD3000001-100010.00000N/A
2231Hector, ScottGK50000   0000N/A    
231Lundberg, EbbeGK50000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Hector, Scott553178:154606493.751.35121
21Lundberg, Ebbe552125:003374092.501.44020
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
IF Sundsvall HockeyIF Sundsvall HockeyIF Sundsvall HockeyIF Sundsvall Hockey[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
170Olsén, HenrikRW51782660100147.14884413266.67
223Byström Johansson, AdamLW5516456-10201338.46000N/A
329Wiberg, JesperLW533626510201717.650110.00
440Malm, HampusRD51566761000293.45000N/A
514Westerlund, LudvigCE522423211001020.0041327356.16
67Pettersson, KarlRD51342523000812.50000N/A
721Sundberg, OliverCE50441042200080.00202100.00
824Arpe, MartinCE5033031200060.0036933.33
911Fortkord, MiloCE3112013-2010616.670110.00
1015Bergendal, HugoLW51010220000520.00461040.00
1168Svennberg Berger, EdgarRD5101223-1000137.69000N/A
1239Lindgren, LinusRD5011044000090.00000N/A
1318Sjöholm, MaxCE5011222000030.0026356142.62
1420Almgren, TimRW100000000000N/A000N/A
27Becker, HampusCE100000000000N/A000N/A
8Svensson, AlbinLD100000000000N/A000N/A
1Walfridsson, HannesGK10000   0000N/A    
71Westling Alm, FabianRW1000001-100020.00000N/A
1910Modin, EdvinLW400001100000N/A000N/A
2037Forsberg Zetterström, HubertGK40000   0000N/A    
219Wengelin, EmilLD4000404-400050.00000N/A
2230Ohre, AdamGK50000   0000N/A    
2333Larsson, IsakLD5000011000040.00000N/A
2434Hedlund, ErikRW50004220000100.0022450.00
2522Romö, VincentRD5000622000030.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Ohre, Adam555298:281410511988.242.81023
237Forsberg Zetterström, Hubert54000:00000N/AN/A000
1Walfridsson, Hannes51000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Järfälla HCJärfälla HCJärfälla HCJärfälla HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
18Frylén, HugoLW662828531001833.33561145.45
277Qvarforth, OliverRW61562871000128.33581338.46
325Molin, MarcusRW650526512001338.46101100.00
416Broed, KalleCE632548531001323.08000N/A
521Andersson, DanielCE60440945000110.00616712847.66
67Okonkwo Prada, LeonRD6044278-1000120.00000N/A
76Berglind, WilliamRD60446103700020.000110.00
811Dahlin, IsakLW61232770001714.2935498441.67
910Croneld, HenricRW6033043100020.00000N/A
1022Diberius, AxelLW6202036-3000728.5723540.00
1123Hedman, WilliamRW620243210001216.67000N/A
1248Lundberg, HugoLD6112258-3000616.67000N/A
1313Thorén, EmilRD61128761000425.00000N/A
1417Thorén, IsacLD602221055000100.00000N/A
1514Söderlund, Olle**RW2101201-1010616.670220.00
1644Lööv, DouglasRW401101100000N/A981752.94
1720Sandberg, EddiCE6011424-200070.0042579942.42
1837Nüth, HugoLD60112752300010.00000N/A
1930Rifalk, WilliamGK10000   0000N/A    
35Sannemo, MiloGK10000   0000N/A    
2114Reimer, WalterLW200000000000N/A000N/A
226Jerbrant, LinusRD300000000000N/A000N/A
2330Fröberg, OscarGK40000   0000N/A    
2412Wahlbom, NeoLW5000002-200070.00000N/A
251Hjälm, WilliamGK60000   0000N/A    
263Frylén, AxelRD6000201-10000N/A000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Fröberg, Oscar643180:009778689.533.00021
21Hjälm, William663185:0011849588.423.57021
330Rifalk, William61000:00000N/AN/A000
35Sannemo, Milo61000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Kalix HCKalix HCKalix HCKalix HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
133Olsson, FelixCE6551028260111435.7151298063.75
231Lindqvist-Nilsson, RasmusLW63362615110933.330110.00
39Saarinen, RistoLW624649451001811.1122450.00
426Claesson, AntonRD61564633000156.67000N/A
57Kärjä, VeikkaLD61454954000119.09000N/A
621Von Gerdten, RobertLD6055252300080.00000N/A
724Ekblad, AlfonsCE631408260202512.0035377248.61
825Säteri, AlbinLW6224035-21001414.29751258.33
919Lindbäck, FilipCE61344523000156.6725728.57
108Kruukka, ArvidRW612326241001010.0032560.00
113Idebäck, NoahLD620287251001513.33000N/A
125Abrahamsson, ViktorLD6022063300060.00000N/A
1318Pavlovics, RainersCE6022243100060.0021406134.43
1416Persson, AdamLW61010330000812.500110.00
1512Lundberg, LiamLW61012110000714.29000N/A
1627Björck, WilliamCE6101414-3010616.677111838.89
1783Vähäkangas, KieRW2011021100050.0018133158.06
1817Burman, AlexanderLW6011012-100020.000220.00
194Ruud, EmilRD6011223-100060.00000N/A
2035Erliden, NoahGK10000   0000N/A    
216Habisreutinger, LucaRD200000000000N/A000N/A
2229Ågren, MånsLD4000200000050.00000N/A
231Ronnestål, DavidGK50000   0000N/A    
2440Carlsson, JacobGK60000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
140Carlsson, Jacob664238:45610110794.391.51031
21Ronnestål, David652120:005364187.802.50020
335Erliden, Noah61000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Kiruna IFKiruna IFKiruna IFKiruna IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
115Nilsson, LiamCE632587520101030.0024633.33
216Mäki, JohannesCE632531660110742.8629386743.28
317Kolsbo, IsakLW62352768-2000922.220220.00
422Fridén, MartinLW614525320001010.00651154.55
527Fridén, TomCE640445411101136.3642226465.62
68Esko, SiggeLD6044240400050.00000N/A
720Kauppila, AnttiLD6033246-200090.000110.00
10Vartiainen, TuomasLW60332422000100.00202100.00
93Hansson-Geidon, JacobRW31120110000714.2914520.00
1019Kolsbo, NoahCE61122211100812.5017133056.67
1128Hagström, HampusCE6112425-30101010.0017254240.48
125Larsson, AntonRD61012440000425.00000N/A
1311Halmkrona, WillyRD4011051400020.00000N/A
1425Hjorth, ElliotRD5011013-20000N/A000N/A
1514Koivuniemi, SvanteCE5011220200030.0023234650.00
1623Näslund, RasmusRD6011242200060.00000N/A
174Seniut, ArturRD6011234-100090.00000N/A
1829Aidantausta, HjalmarLW100000000000N/A000N/A
2Jonsson Holmgren, TeodorLD100000000000N/A000N/A
9Törmä, MiloCE1000001-10000N/A000N/A
6Älvero, WilgotCE100000000000N/A000N/A
2244Berggren, HermanLD2000002-200030.00000N/A
2331Ogandzhanian, ArturGK60000   0000N/A    
241Törmä, DennisGK60000   0000N/A    
2513Carlsten, TageRW6000200000030.0014520.00
12Hagström, VilmerLW6000200000070.0011250.00
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Ogandzhanian, Artur664240:001011312391.872.50131
21Törmä, Dennis662118:507586589.233.53002
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Lindlövens IFLindlövens IFLindlövens IFLindlövens IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
150Arle Östergren, OliverLW63364734110837.5022264845.83
234Andersson, AmillLW631464220001520.0052298164.20
310Johansson, LukasLW622403301002010.000110.00
48Jämsén, JohannesCE6044243100070.0051378857.95
59Sjöqvist, LinusCE52132330001633.331071758.82
624Pettersen-Finckenhagen, Lukas NikolajRW621304220101513.33101100.00
764Nyhlén-Persson, SimonLD621326330001315.38000N/A
838Sälle, Carl JohanRD612304131001010.00000N/A
925Broeng, JesperLD5033015-4000190.00000N/A
1014Forsmark, FilipRD6112023-1000119.09000N/A
1193Oskarsson, TobiasCE61122330100175.8826164261.90
1217Wetterberg, ColinCE2022031200020.00000N/A
1362Hilmersson, OlleCE60224523000170.0011250.00
1441Grundström, VilmerCE6022434-1000200.00000N/A
1520Karlsson, GustavLW6022622000050.0034742.86
167Hagsten, NilsLD21010110001333.33000N/A
1727Arvidsson, GustavLW4011011000070.0030194961.22
1846Brenkle, ErikRD6011881700080.0011250.00
1911Hammar, IsacLW4000201-100050.0013425.00
2047Karlsson, JoshuaRD40004413000100.00000N/A
211Frykholm, JonathanGK60000   0000N/A    
2231Svensson, AlfredGK60000   0000N/A    
2328Wenell, HannesRD6000231200060.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Frykholm, Jonathan665277:03810010892.591.73131
231Svensson, Alfred66284:533293290.622.12111
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Norrtälje IKNorrtälje IKNorrtälje IKNorrtälje IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
131Ödman-Hadzinikolic, OliverRW6246048-40001216.6723540.00
262Melin, GabrielLW6235257-21001910.53000N/A
370Dufva, MånsCE6224056-1010922.2236367250.00
48Rådberg, AndreasRD60332312-900070.00000N/A
559Dahlin, CalleRD21120211010425.00000N/A
67Fagerström, OlleRW6112437-4000911.11202100.00
712Hamberg, IsacCE6112637-4000119.0938559340.86
853Nordström, LucasRD11014220000616.67000N/A
971Forsström, TheodorCE61010220000250.001692564.00
1018Björkman, DennisRD61012440000156.67000N/A
112Jakobsson, IsakRD3011015-400030.00000N/A
1272Leijon, CarlLW6011045-100030.000110.00
1391Carlqvist, EmilCE6011414-300040.0020365635.71
1436Öbrink, MaxRW100000000000N/A000N/A
155Lundberg, JacobRD2000010100020.00000N/A
19Luotonen, ErkkaRW2000011000060.00000N/A
1788Ydehed, EliasCE3000000000020.00000N/A
1833Sjölund, LinusRD3000404-400050.000110.00
194Falkenhäll, TheodorRD4000205-500060.00000N/A
1Griffin, JoshuaLD4000201-100010.00000N/A
2128Håkansson, ElvinLD5000411000050.00000N/A
2279Nyström, TeodorRD5000814-300010.00000N/A
2332Danell, AntonGK60000   0000N/A    
2445Jägergård, JohnGK60000   0000N/A    
2517Chetverikov, VladimirLW6000005-500090.0021345538.18
2613Wiita-Adamsson, GabrielRW6000226-400090.0011250.00
2726Edin, LeoCE6000401-100010.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
132Danell, Anton664238:511112013191.602.76113
245Jägergård, John662118:1312657784.426.09002
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Piteå HCPiteå HCPiteå HCPiteå HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
110Bolin, NilsLW443707523001625.001282060.00
227Bramberg, OscarLW643746420102814.2923540.00
325Lindgren, OliverCE6325057-20001421.4324633.33
436Pettersson, MelvinLW62350651100922.2227922.22
521Björk, CaesarLW6145445-1000147.14696113053.08
629Holmström, IsakCE62241246-20101513.33000N/A
789Nilsson, OscarLW6044277000070.0038246261.29
841Hedlund, EliasLW60442431000100.0045358056.25
99Cederholm, LukasLD612301064000911.11000N/A
1077Lindfors, WilmerRD61232752000147.140110.00
1171Åström, ViktorLD6112226-4000119.09000N/A
128Söderberg-Nelson, JacobLW6022243100070.00000N/A
1324Hansson, SebastianRW410126110000616.6745944.44
147Lindmark, LinusLD6101624-2000911.11000N/A
1534Andersson, SebastianGK60110   0000N/A    
162Nordin, EdwinLD60112853000100.00000N/A
1726Lidman, JonathanRD60114651000150.00000N/A
1814Larsson, AlvarRW200000000000N/A000N/A
1966Holmgren, HjalmarLW200020000000N/A0110.00
203Mård, ViggoRD400000000000N/A000N/A
2111Nylund, AlbinLW5000204-400010.001192055.00
2231Reinholdt, JonathanGK60002   0000N/A    
2379Falk, AlbinLW6000220200060.00571241.67
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Reinholdt, Jonathan663183:348667489.192.61012
234Andersson, Sebastian663185:009697888.462.92030
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Sollentuna HCSollentuna HCSollentuna HCSollentuna HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
125Bergsdorf, FilipCE422425500001216.6729437240.28
227Molin, LinusRW6224249-50001216.67000N/A
362Ringström, PelleCE61342541000812.50576011748.72
476Wedemo, MarwinRD61344752000812.50000N/A
520Paulsson, LukasLW6213257-2010296.90101100.00
644Ek, EliasLD61238743100714.29000N/A
77Strömberg, KarlLD6112236-3000812.50101100.00
845Ekström, AndreasRD61121057-2001205.0013173043.33
940Logren, VictorRW40220321000100.000220.00
1033Boman, SimonRW3101012-1001250.000110.00
1139Persson, GustenLD6101034-1001714.29000N/A
1218Blom, AxelRW6101414-3010911.1126295547.27
1343Marinkovic, KeanuRW4011212-1000100.00000N/A
1423Ahlzén, JonathanRW6011424-2000130.0023540.00
1511Sunebäck, EliasLW4000001-10000N/A000N/A
1628Ersmark, HannesLD5000012-100030.00000N/A
1719Crozzoli, IsacCE5000002-200030.007162330.43
97Landis, TimLD5000002-200010.00000N/A
5Wiberg, HugoLD5000002-200030.00000N/A
2031Grönhagen, IsacGK60000   0000N/A    
2160Rajalin-Scharp, AlecGK60000   0000N/A    
2226Wiberg, ErikLW6000215-400060.000220.00
2336Magnusson, OliverLD6000426-400030.00000N/A
2437Möllerstedt, FilipLD6000416-500030.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Grönhagen, Isac664195:491310712089.173.98013
260Rajalin-Scharp, Alec663164:4617668379.526.19002
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Strömsbro IFStrömsbro IFStrömsbro IFStrömsbro IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
171Golovkovs, GeorgsRW4257034-1020922.22101100.00
240Utriainen, OskariRW4235013-21101414.290330.00
377Klaar, OskarCE4314425-3010933.3311203135.48
413Dahlén, BenjaminRW42024330000450.0017183548.57
520Jacobson, CarlRW41124110110616.6712172941.38
646Hellström, OlleRD4022601-1000110.000110.00
796Hultgren, EricRW4011023-1000140.0025728.57
811Hansson, MikaelCE4011013-200060.0041317256.94
995Linderborg, MarcusRD4011211000010.00000N/A
1018Nääs, EdvinLD4011431200020.00000N/A
119Hultgren, FilipRW4011411000060.00202100.00
1223Fahlstedt, FabianRD4011631200030.00101100.00
1390Dahlgren, LinusCE2000000000010.0022450.00
1431Sandrud, MarkusGK40000   0000N/A    
1510Hasselgren, PhilipLD4000016-50000N/A11250.00
35Rönn, IvarGK40000   0000N/A    
1717Björk Eriksson, WilmerRW4000002-200010.000110.00
38Forsman, LinusLD4000001-10000N/A000N/A
1956Johansson, AlveLW4000210100030.000110.00
2022Jandrén, ZachariasCE4000200000010.0011142544.00
19Åhlen-Hedenström, JesperLW4000201-100020.00000N/A
2243Bengtsson, WilliamLD4000624-200010.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Sandrud, Markus443178:357849192.312.35021
235Rönn, Ivar44165:003323591.432.77001
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Surahammars IFSurahammars IFSurahammars IFSurahammars IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
186Ehrencrona, SebastianLW51230431000137.6930295950.85
14Filipson, FelixRW51230440101714.29000N/A
391Rydell, LinusRW51230312000195.2641580.00
477Lundström, ToreRD51122523000714.290110.00
520Dahlberg, AlexanderCE51122330000911.11741163.64
640Campbell, WilliamLW51126321100119.0920204050.00
751Stark, AlbinLW5022011000050.0037256259.68
89Eriksson, FelixLW50223132100050.000110.00
998Lundgren, TheoCE51010330000812.5032560.00
1090Gheorghiu, DanielLD5101213-2000333.33000N/A
1124Tellström Jovicic, SebastianRD5101412-1000425.00000N/A
1229Joona, MaxRD5011232100020.00101100.00
1321Lilja, AlbinRW5011220200040.00303100.00
1465Dahlqvist, KasperRD5011212-100040.00000N/A
1530Eriksson, MalteGK50000   0000N/A    
1631Eneroth, JonasGK50000   0000N/A    
1727Näslund, SamuelLD5000253200060.00000N/A
1825Semjonov, RomanRW5000212-1000140.00000N/A
1923Joona, MelvinLW5000202-200060.00000N/A
2022Hansson, MarkusRD5000404-400050.00000N/A
71Sjölund, HampusLW5000402-200050.00000N/A
2216Ekman-Cederborg, WilleRW50002712-100060.0019244344.19
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Eriksson, Malte553185:006737992.411.95112
231Eneroth, Jonas552118:485646992.752.53011
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Vallentuna HockeyVallentuna HockeyVallentuna HockeyVallentuna Hockey[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
128Engholm, JoakimRW461728800001735.29000N/A
210Sundell, FilipCE41670963000520.001782568.00
333Hildebertszon, WilliamCE4145478-1000714.2925194456.82
422Jerneheim, WiktorLD3033242200030.00000N/A
526Karlsson, PontusCE22020202210728.57303100.00
624Kim, DanielRW42020303000540.00000N/A
719Sarhus, OscarRW4112002-2010616.6733316451.56
814Svennas, FredrikLD4022075200050.00000N/A
932Aaw, MarkusRW4022251400030.0012102254.55
109Segh, DavidCE4022213-200030.00000N/A
1117Andersson, LudwigRW4101013-2000812.500110.00
18Jegander, FelixRW41010101000250.00000N/A
138Andersson, CasperLW4101213-2000616.67101100.00
1415Lindström, TimRW410142020001100.0045944.44
155Gruvstål, NiclasLD4011062400050.00000N/A
1620Skarp, AxelRD4011235-200040.00000N/A
172Ljunggren, LeoRD100000000000N/A000N/A
16Plars, MelkerLD100000000000N/A000N/A
191Rönnqvist, ViktorGK40000   0000N/A    
2030Andersson, KalleGK40000   0000N/A    
2129Wassberg, WilliamCE4000010100040.0020274742.55
2225Lidström, LucasLD4000224-200030.00000N/A
2327Kardevall, MaxRD4000854100020.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Rönnqvist, Viktor444181:248798790.802.65121
230Andersson, Kalle44158:504222684.624.08001
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Väsby IK HKVäsby IK HKVäsby IK HKVäsby IK HK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
120Leijonhielm, RasmusRW533647251011915.790110.00
210Jonsson, OscarCE51562615000911.1129437240.28
386Lexell, GustavRW532547251001127.270330.00
414Hårdstam, TheoCE52352642010825.0013183141.94
546Valente, JesperRW531405140001421.43000N/A
64Persman, KarlLD5314105321001225.00000N/A
733Meijer, GustavRW50442615000110.0049368557.65
873Aalto, AlfredCE51120220100137.69000N/A
944Södergren, LokeRD50222633000110.00000N/A
1018Wehmas, JeremiRD5022453200060.00000N/A
1167Eriksson, LucasLD50228615000160.00000N/A
1288Forslund, KalleCE51014110000333.3316213743.24
1389Kivelä Carlzon, MarcusRW5011014-300070.0019214047.50
1417Blom, ArvidLD5011443100050.00000N/A
1547Lundgren, KennyRW3000000000020.00000N/A
1691Pettersson, MånsLW4000012-100020.00101100.00
179Dahlberg, ViktorRW4000000000010.00000N/A
1831Olsson, VictorGK50000   0000N/A    
1927Åslund, NoelLW5000011000020.0031475.00
2032Törnqvist Watson, ColinGK50002   0000N/A    
218Wiklund, ViggoRD5000241300060.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Olsson, Victor553185:003929596.840.97130
232Törnqvist Watson, Colin552117:595404588.892.54011
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Wings HC ArlandaWings HC ArlandaWings HC ArlandaWings HC Arlanda[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
177Yucel, JohannesRW3123036-3000520.00101100.00
281Hornborg, VilleLW4112014-3010616.6731475.00
396Wiman, WilliamRW4112235-2000616.67000N/A
429Lorentzi, AdamLD30221035-20000N/A000N/A
524Johansson, SvanteCE3101412-1000812.500110.00
69Ahlström, AlexanderRD4101036-3100425.00000N/A
710Wennås, JonathanLD4101414-3000714.29000N/A
816Larsson, RasmusLW2011211000010.0015102560.00
913Lif, DidrikLW4011003-300080.00101100.00
1019Löfström, CasperCE4011247-300060.007111838.89
1115Dahlman, OlleRW4011213-200070.00000N/A
1211Franzén, JohanCE4011403-300050.0022295143.14
1320Göthberg, AlvarLD100000000000N/A000N/A
21Pentler, OliverLW100000000000N/A0220.00
1540Zetterberg, EliottRW3000001-100010.00000N/A
1614Harju, IsacRW3000202-200010.00101100.00
171Åkezon, LucasGK40000   0000N/A    
1870Owuya, MarkGK40000   0000N/A    
1912Meyer, DanielLW4000014-300020.0013263933.33
2091Gustavsson, WilliamRW4000002-200040.00000N/A
2178Lindström-Mardunovich, SebastianLD4000213-200070.00000N/A
5Åberg, LinusRD4000213-200010.00000N/A
2325Lärnvåg, MalteLW4000204-400030.004182218.18
2426Fehrling, IsakRD4000614-300080.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
170Owuya, Mark443148:17510010595.242.02011
21Åkezon, Lucas44290:557687590.674.62002
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Örnsköldsvik HFÖrnsköldsvik HFÖrnsköldsvik HFÖrnsköldsvik HF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
155Rönnelöw, KevinLD60886633000190.00000N/A
227Carlsson, LukasCE62468413110728.5742297159.15
91Krånglin, CharlieLW624684130001414.2932560.00
419Håkansson, LinusCE6235024-20101315.3821194052.50
515Normann, LiamRW623524311101414.2939508943.82
69Sjöqvist, RasmusRW63142321011475.00000N/A
73Nordlander, ErikLD61340330100205.00000N/A
873Lindström, VilgotRW621324310001612.5051683.33
910Branthsson, HugoLW61238532010119.090110.00
1071Hallin, EliasLW41122211000333.33000N/A
1128Lundström, AntonLW51120312000425.0017193647.22
1279Hälldahl, FelixLW6112034-1100911.1124633.33
1320Öberg, GustavRW611242200001100.00000N/A
1437Timander, OliverRD6022073400060.00000N/A
1516Fries, AgatonLW51010303000250.00000N/A
167Ingman, JosefRD61012523010205.00000N/A
1757Edlund, EdvinLD60111223-100040.00000N/A
1821Boström, EliasCE1000002-200010.000660.00
1Heijdenbeck, AronGK10000   0000N/A    
13Nyman, AlbinCE100000000000N/A000N/A
218Lundgren, FilipLD300000000000N/A101100.00
2214Dahlin, GustavRW3000201-10000N/A000N/A
2335Lindqvist, EdvinGK50000   0000N/A    
2430Rheyneuclaudes, LucasGK60000   0000N/A    
2511Lundgren, FelixLW6000234-100020.0021325339.62
2623Hedkvist, RasmusLD6000643100020.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Rheyneuclaudes, Lucas665308:241415817291.862.72032
235Lindqvist, Edvin65160:001293096.671.00010
31Heijdenbeck, Aron61000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS