Clubs in Stockholm
Clubs in Stockholm

U16P Röd grupp 1, Stockholms Ishockeyförbund

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-13 21:41
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
130Råsten, KarlSDE241010000355,5611,1133,330094.39
230Hautajärvi Nilsson, AlgotSAL4163010001468,0012,0020,0000256.25
31Bergström, OscarSDE320010000175,000,0025,000041.32
430Millerfelt, WilliamBRI340000001080,000,0020,000051.67
1Öblom, ElisIKG341000000080,0020,000,000051.67
630Isberg Cranser, LoveBÅL4181020000480,000,0020,0000256.25
71Svensson Savilahti, NilsSp/Su3140000000193,330,006,6700155.12
830Behring, VictorIKG3600000000100,000,000,000061.98

1Jansson, ErikBÅL122000000050,0050,000,000143.74
30Olofsson, RichardSp/Su4100000000471,430,0028,5700146.23
35Livåg-Persson, CharlieSp/Su270100000280,000,0020,00001010.48
86Hagström, HugoBRI261000000085,7114,290,000073.61
35Bröms, ErikIKG1300000000100,000,000,000033.00
65Gangnor, HugoSAL2700000000100,000,000,000073.50
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
BRI
- Brinkens IF
BÅL
- Bålsta HC
IKG
- IK Göta
SAL
- Saltsjöbadens IF
SDE
- SDE HF
Sp/Su
- Spånga IS IK/Sundbybergs IK

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS