Clubs in Stockholm
Clubs in Stockholm

U16P Blå Grupp 1, Stockholms Ishockeyförbund

 
AIKAIKAIKAIK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
126Gyllenflykt, TheodorLW652714000
210Ritzinger, TillRW651614110
322Kappen, Carl OttoCE61562001
48Kashani, CaspianCE60662000
518Pawlowski, LucasRW52242000
621Höggren Severin, GustavRW60338000
75Carlsson, AxelRD61122000
815Lundgren, AlfredRW61122110
923Redborg, DavidRD50220000
1011Gullander, IvarLW31012100
16Nyman Nicolaysen, DavidRW31012000
1214Franzén, WilliamLW61016000
1328Halldin, HermanRD10110000
1424Svedlund, DanielLD20110000
1517Loryd, IvarLW40110000
166Larsson, HugoLD60110000
1719Pettersson, WilmerRW60110000
189Traks Kalam, Chris-RobinLD60112000
1935Ottosson, FelixGK10000000
2035Mimon, AdrianGK50000000
212Wikström, WilliamLD50006000
2231Bokström, KnutGK60000000
233Granda, LucasLD60002000
2413Pousette, NateioRD60006000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Bokström, Knut663179:016919793.812.01012
235Mimon, Adrian653180:009788789.663.00021
335Ottosson, Felix61000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Boo HCBoo HCBoo HCBoo HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
19Lynch, CooperCE8143178120
279Berglund, HugoRW876132200
332Hasselhuhn, CedrikLW7211138010
434Sjögren, FilipRW71560010
533Sjögren, MaxLD62242110
680Åhlberg, HugoLD72242100
753Huang, NeoRW72130100
822Sannsell, HectorRW71230000
977Kokovic, AlexanderLD702214000
1019Kautto, JaydenRD80228000
1156Bergström, ErikRD61012000
1255Löw, GustavRD70110000
1321Mossberg, WilgotLD70114000
1413Ekwall, NoelCE80110000
1550Sparf, PhelixCE10002000
1629Wennerström, MarlonRW30002000
1726Zetterholm, NoahRW60000000
1835Ek Asplund, MorrisGK80000000
1931Kilén, CasperGK80000000
2015Westerdahl Ohlfeldt, WilfredLW80004000
2157Sparf, PhilipCE80006000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
135Ek Asplund, Morris885303:501110611790.602.17132
231Kilén, Casper883180:009596886.763.00030
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
FOC Farsta IFFOC Farsta IFFOC Farsta IFFOC Farsta IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
13Ekman, FilipCE755106002
227Bozzi, WilliamLW73362110
36Lindgren, ValdemarCE63254010
429Sjölund, HugoLW62350020
517Laurin, SixtenCE72352000
69Engström, LiamLW72242000
726Ahnlund, JacobCE612312010
88Norling, CharlieLW52024010
910Bruzelius, RazmusLD71120010
105Harada, BonhamCE70220000
1120Lundin, IanCE31012000
127Hallert, EldarLW30110000
1321Lundin, GustavCE701114000
1419Löfström, TheoCE10000000
1530Forsman Nordgren, ElliotGK20000000
1615Cameron, ViktorLD20000000
28Jäder, OscarLW20000000
1899Forsman Nordgren, MaximilianLD30000000
1911Göthe, NilsCE30002000
2099Lundin, OskarCE30004000
2124Karlsson, TheoCE40000000
2299Arvidsson, HenryRD50000000
231Eklund, MaximilianGK60000000
2425Dejfors, NoelGK60000000
2512Österman, EdvinCE60000000
2614Svanström, WilliamCE60002000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Eklund, Maximilian764236:532015117188.305.07013
225Dejfors, Noel762119:4712657784.426.01002
330Forsman Nordgren, Elliot72160:007455286.547.00001
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
IFK Täby HCIFK Täby HCIFK Täby HCIFK Täby HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
144Sidén, FilipRW61171810510
219Adler, ElvinRW786142120
321Tell, SebastianCE683112100
424Bouvin, AntonLD72794020
559Randefalk, FelixRD62682000
672Åkerblad, VictorCE72684010
713Benko, AdrianLW53472010
814Af Sandeberg, HjalmarCE73470000
951Him-Jensen, TristanLW31450000
1012Daizis, DanielsCE71454000
1156Brine, JamieLW50224000
1217Olsson, WilliamLD70220000
1357Haglert, EdvinRW31010001
1411Carlzon, ViggoRD70112000
4Vikström, JacobLD70112000
1690Dahl, PontusGK10000000
71Eriksson, OscarCE10000000
69Zimmerlund, OliwerLD10000000
1968Bergqvist, OliverCE10002000
45Schmidt Lindqvist, MaxLW10002000
2119Vestlin, OscarLW30000000
2236Zötl, IanGK60000000
2330Hansen, SimonGK70000000
2418Thomsson, LucasLD70002000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Hansen, Simon775259:571210912190.082.77050
236Zötl, Ian763161:007687590.672.61020
390Dahl, Pontus71000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Järfälla HCJärfälla HCJärfälla HCJärfälla HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
118Sjöqvist, AxelLW76396120
221Sjöberg, EmilCE43694010
325Backlund, WidarLD52460010
452Nicholson, OliverCE52242000
517Ahlström, MaxCE62132001
615Skyllkvist, OliverCE72130000
710Sjöqvist, ErikRD72130020
811Wall, AdamRW71236000
923Hellenius Bjerkevall, AntonLD70332000
1026Gustafsson, OskarRD72022120
1112Idman, AlvinLW40226000
1213Sjöberg, AntonCE21014000
1357Odelstad, ValterLD71012010
1420Hagernäs, AdrianCE30110000
1535Englund, ViktorGK60110000
164Norén, HenryLW70118000
179Modigh, JustinLD10000000
1855Magnusson, OliverGK40000000
191Söderberg, AresGK40000000
207Grönros, OliverRW50002000
212Rosenkvist, HampusCE50004000
226Åstmark, JonathanLD70000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
135Englund, Viktor766324:331512914489.582.77124
21Söderberg, Ares74139:133121580.004.59000
355Magnusson, Oliver74158:266293582.866.16001
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Segeltorps IF IshockeyföreningSegeltorps IF IshockeyföreningSegeltorps IF IshockeyföreningSegeltorps IF Ishockeyförening[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
111Holm, AdrianCE582102201
212Hellström, EmilLW52242000
39Eriksson, FelixLD50440000
417Falk, VincentCE512312010
514Ruuskanen, VincentCE42020000
65Wahlqvist, MaxLW311224000
78Falinger, LouiLW51120000
818Kandic Ahlin, AleksanderRD401112000
910Benetoft, MelkerRW50112000
1015Forsström, VictorLW50112000
1121Lindbom Wigersjö, FredrikLW10000000
122Carlson, SimonRW30000000
136Falinger, CharlieLW30002000
141Markusson, EmilGK50000000
30Norenheim, WiggoGK50000000
1619Ek, LorenzoCE50002000
1713Wernolf, AlfredRD50004000
187Sjöberg, WilliamCE500014000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Markusson, Emil553182:49179110884.265.58012
230Norenheim, Wiggo552120:0013516479.696.50011
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Viggbyholms IKViggbyholms IKViggbyholms IKViggbyholms IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
123Andersson Lintula, CharlieCE83256220
12Ekström, LokeRW83256010
37Backlund, LudvigLW82352001
461Wallmo, IanLW83032000
555Klasson, SamLD82132000
629Nilsson, ChristianLW71232000
716Lindén, VilmerCE42022010
85Alkawka, MohamedRW820234100
946Huang, AlexCE71120000
1015Askrud, LudvigLD71120000
1118Roslund, ElliotRW81122000
1219Rye, BenjaminLD81122010
132Tracy, JackCE60228000
1420Öhman, MaximilianLW802227000
1510Lund, LinusLW11012000
1614Laniewski, TymoteuszCE10112000
172Ekstedt, ErikLW50110000
1830Åhrnby, EddieGK10000000
194Wennerström Eriksson, SixtenCE40000000
2030Jacobsen, ErikGK70000000
48Syrén, NoelLD70000000
2240Öberg, OskarLW70008000
231Belenyesi, AndrasGK80000000
2413Vestlin, CharlieRW80000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Belenyesi, Andras888480:582528230791.863.12135
230Jacobsen, Erik87000:00000N/AN/A000
30Åhrnby, Eddie81000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS