Clubs in Stockholm
Clubs in Stockholm

HockeyTvåan Herr Östra

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-14 09:51
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
11Åström, PetterIKG10000000100,000,00100,000011.00
231Lindholm, AdamNAC210000000233,330,0066,670031.50
31Flink, HugoVÄR210000000150,000,0050,000021.00
435Mutze-Hvitman, RichardBÅL210000000150,000,0050,000021.01
531Andersson, CasperTIE240000000450,000,0050,000084.05
61Blom, VilhelmFLIK250000000362,500,0037,500086.00
731Karlsson, NoelIKG120000000166,670,0033,330033.12
835Palm, OliverHAN140000000266,670,0033,330067.19
92Svahn, EdvinFLIK251000000171,4314,2914,290074.25
1030Wilhelmsson, AlexanderIFK340000000180,000,0020,000051.67
1130Nilsson, PhilipHAN240000000080,000,000,001054.27
1272Hobohm, AlbertSOL3110000000284,620,0015,3800134.31
1335Lundell, HampusESK260000000185,710,0014,290073.50
1435Matthiesen, AdamSEG1100000000100,000,000,000010.93
1541Ehrlich, LucasNYN2300000000100,000,000,000031.50
1630Stierngranat, JoelSPÅ1200000000100,000,000,000022.00
1735Gidbark, LinusHIF2400100000100,000,000,000152.40
1840Kaiponen, TuomasMAR2500000000100,000,000,000052.55
1930Wassberg, FabianSEG1300000000100,000,000,000033.00
2035Engsund, HugoSPÅ1300100000100,000,000,000044.00
2135Lunde, LeonMÄH21200000000100,000,000,0000126.04

30Lööf, EdwinBÅL10000000000000.00
30Säll, HugoHIF10000000000000.00
1Epparn, AntonBÅL110000000233,330,0066,670033.70
35Gotthold, EdorTIE120000001240,000,0060,000055.00
1Jansson, EmilESK110000000050,000,000,001022.00
60Tördal, OskarMÄH110000000150,000,0050,000022.00
41Sahlman, SamiMAR130000000175,000,0025,000044.13
30Linder, EliasNYN141000000080,0020,000,000055.00
70Forsberg, AlvinVÄR130010000180,000,0020,000055.03
33Björk, LukasNAC1100000000100,000,000,000011.00
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
BÅL
- Bålsta HC
ESK
- Eskilstuna Linden Hockey
FLIK
- Flemingsbergs IK
HIF
- Hammarby Hockey
HAN
- Haninge Anchors HC
MAR
- IFK Mariehamn
IFK
- IFK Tumba IK
IKG
- IK Göta
MÄH
- Mälarö Hockeyförening
NAC
- Nacka HK
NYN
- Nynäshamns IF HC
SEG
- Segeltorps IF Ishockeyförening
SOL
- Solna SK
SPÅ
- Spånga IS IK
TIE
- Tierps HK
VÄR
- Värmdö HC

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS