Clubs in Stockholm
Clubs in Stockholm

HockeyTvåan Herr Östra

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-11-01 19:35
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
135Gotthold, EdorTIE450010001546,150,0046,1510133.19
231Karlsson, NoelIKG341000000257,1414,2928,570072.39
330Säll, HugoHIF431000001060,0020,0020,000051.25
41Blom, VilhelmFLIK490000001560,000,0040,0000154.50
535Mutze-Hvitman, RichardBÅL570001000270,0010,0020,0000101.97
635Engsund, HugoSPÅ350010000275,000,0025,000082.67
730Wilhelmsson, AlexanderIFK5121000001275,006,2518,7500163.43
835Palm, OliverHAN4130000001376,470,0023,5300175.37
930Stierngranat, JoelSPÅ370000001177,780,0022,220093.00
1072Hobohm, AlbertSOL6231000000579,313,4517,2400294.77
1135Matthiesen, AdamSEG540000000180,000,0020,000050.98
1231Lindholm, AdamNAC480000000280,000,0020,0000102.51
1331Nilsson, HugoIFK480000000280,000,0020,0000103.00
1460Tördal, OskarMÄH4121000000280,006,6713,3300153.75
1530Nilsson, PhilipHAN5151010000280,005,0010,0011205.12
1641Ehrlich, LucasNYN350000000183,330,0016,670161.95
171Åström, PetterIKG350000001083,330,0016,670062.01
181Flink, HugoVÄR6100000000283,330,0016,6700122.11
1930Linder, EliasNYN4162000000184,2110,535,2600194.77
2035Lundell, HampusESK5110010000285,710,0014,2900142.79
2135Lunde, LeonMÄH4201000000286,964,358,7001235.65
2235Gidbark, LinusHIF350020000187,500,0012,500182.55
2340Kaiponen, TuomasMAR6130010000287,500,0012,5000162.63
2433Björk, LukasNAC4600000000100,000,000,000061.50

60Epparn, AntonBÅL110000000233,330,0066,670033.70
1Jansson, EmilESK110000000050,000,000,001022.00
31Andersson, CasperTIE380000000561,540,0038,4600135.06
1Vaišvila, NaglisFLIK120000000166,670,0033,330033.00
2Svahn, EdvinFLIK391000000369,237,6923,0800134.91
1Sivnert, FabianSOL130000000175,000,0025,000044.00
30Wassberg, FabianSEG240000000180,000,0020,000052.52
50Lööf, EdwinBÅL360000000185,710,0014,290073.08
41Sahlman, SamiMAR370000000187,500,0012,500082.70
70Forsberg, AlvinVÄR270010000188,890,0011,110097.10
31Sjövold Rambäl, MartinESK1300000000100,000,000,000032.77
99Malmström Nilsson, CharlieTIE1600000000100,000,000,0000614.90
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
BÅL
- Bålsta HC
ESK
- Eskilstuna Linden Hockey
FLIK
- Flemingsbergs IK
HIF
- Hammarby Hockey
HAN
- Haninge Anchors HC
MAR
- IFK Mariehamn
IFK
- IFK Tumba IK
IKG
- IK Göta
MÄH
- Mälarö Hockeyförening
NAC
- Nacka HK
NYN
- Nynäshamns IF HC
SEG
- Segeltorps IF Ishockeyförening
SOL
- Solna SK
SPÅ
- Spånga IS IK
TIE
- Tierps HK
VÄR
- Värmdö HC

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS