Clubs in Stockholm
Clubs in Stockholm

HockeyTvåan Herr Östra

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-11 15:59
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
130Säll, HugoHIF10000000000000.00
231Lindholm, AdamNAC10000000010,000,00100,000011.00
1Åström, PetterIKG10000000100,000,00100,000011.00
41Epparn, AntonBÅL110000000233,330,0066,670033.70
535Gotthold, EdorTIE120000001240,000,0060,000055.00
61Flink, HugoVÄR210000000150,000,0050,000021.00
71Jansson, EmilESK110000000050,000,000,001022.00
60Tördal, OskarMÄH110000000150,000,0050,000022.00
935Mutze-Hvitman, RichardBÅL110000000150,000,0050,000022.05
1031Andersson, CasperTIE130000000350,000,0050,000066.16
111Blom, VilhelmFLIK250000000362,500,0037,500086.00
1235Lundell, HampusESK120000000166,670,0033,330033.00
1331Karlsson, NoelIKG120000000166,670,0033,330033.12
1430Wilhelmsson, AlexanderIFK240000000180,000,0020,000052.51
1530Nilsson, PhilipHAN140000000080,000,000,001054.94
1630Linder, EliasNYN141000000080,0020,000,000055.00
1772Hobohm, AlbertSOL2100000000283,330,0016,6700125.96
1835Gidbark, LinusHIF1000100000100,000,000,000110.92
1935Matthiesen, AdamSEG1100000000100,000,000,000010.93
2033Björk, LukasNAC1100000000100,000,000,000011.00
41Ehrlich, LucasNYN1100000000100,000,000,000011.00
2230Stierngranat, JoelSPÅ1200000000100,000,000,000022.00
2340Kaiponen, TuomasMAR2500000000100,000,000,000052.55
2435Lunde, LeonMÄH1600000000100,000,000,000066.09

30Lööf, EdwinBÅL10000000000000.00
2Svahn, EdvinFLIK120000000166,670,0033,330034.50
41Sahlman, SamiMAR130000000175,000,0025,000044.13
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
BÅL
- Bålsta HC
ESK
- Eskilstuna Linden Hockey
FLIK
- Flemingsbergs IK
HIF
- Hammarby Hockey
HAN
- Haninge Anchors HC
MAR
- IFK Mariehamn
IFK
- IFK Tumba IK
IKG
- IK Göta
MÄH
- Mälarö Hockeyförening
NAC
- Nacka HK
NYN
- Nynäshamns IF HC
SEG
- Segeltorps IF Ishockeyförening
SOL
- Solna SK
SPÅ
- Spånga IS IK
TIE
- Tierps HK
VÄR
- Värmdö HC

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS