Clubs in Stockholm
Clubs in Stockholm

HockeyTrean Herr Östra A

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-13 22:54
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
130Eléhn, MarcusIFKÖ242000000157,1428,5714,290073.50
284Johansson, LinusBRI231000000160,0020,0020,000052.50
330Edlund, RobertKIS372000000263,6418,1818,1800113.68
485Dimai, MattiaBRI270000000370,000,0030,0000105.00
530Ström, FabianKAL381000000272,730,0027,2700113.60
61Van Den Bosch, ChristianSUD340000000180,000,0020,000051.67
731Engelkrans, LoveBOO2100000000283,330,0016,6700128.09
81Söderstedt, EliasIRO31000000000100,000,000,0001103.24

1Persson, SebastianKIS290000001464,290,0035,7100147.00
35Skantz, MarcusIFKÖ131000000075,0025,000,000044.00
66Orlebäck, JackKAL270000000277,780,0022,220094.50
75Björkman, WilliamIRO1100000000100,000,000,000011.00
35Fredin, AndreasSUD1100000000100,000,000,000011.00
1Quispe, GabrielIFKÖ1200000000100,000,000,000022.00
30Liljeblad Olsson, KevinBOO1200000000100,000,000,000023.88
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
BOO
- Boo HC
BRI
- Brinkens IF
IFKÖ
- IFK Österåker Hockey
KAL
- Kallhälls IF
KIS
- Kista HC
IRO
- SK Iron Hockey
SUD
- Sudrets HC

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS