Clubs in Stockholm
Clubs in Stockholm

HockeyAllsvenskan

 
AIKAIKAIKAIK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
198Theocharidis, TheoklisLD1111213616511100412.44000N/A
229Ljungman, DanielCE11471110143111002119.051007317357.80
378Johansson, OliverRW116410213491101540.0023540.00
471Rolston, RyderRW114592981010429.5221366.67
512Pooley, ScottRW1145961349010508.00404100.00
658Magnusson, OskarLW11358012482002114.2912333.33
772Lennartsson, ViktorRW114371011471002020.0025728.57
823Vesel, TylerCE11336011651001915.798910519445.88
987Schreiber, MartinLD11246414680011315.38000N/A
1015Grönlund, AndersRD1124661138000633.33000N/A
1170Isén, EdvinLD1115601028000911.11000N/A
1220Rudslätt, RasmusLW932569270201520.00615912050.83
1313Kopac, BornaLW1023525321001315.380110.00
1427Björk, ChristofferCE9224335321101414.2939529142.86
1525Bengtsson, ChristopherLW1022466240001513.33101100.00
1626Nord, OscarCE1113441156000185.5623540.00
1733Pethrus, WilliamRD1112301147000911.11000N/A
188Jonsson, SamuelLD7112446-2100128.33000N/A
196Vainio, OlliRD110221412102000140.00000N/A
2064Boije, SidCE2011011000010.0072977.78
2130Brattström, VictorGK100112   0000N/A    
2288Enroth, JhonasGK110110   0000N/A    
2338Contreras, LeonGK10000   0000N/A    
16Nordstrand Jansson, NeoLW1000001-10000N/A000N/A
2576Hellgren, LudwigCE2000001-10000N/A34742.86
267Pettersson, LudvigRD4000000000010.00000N/A
2763Eriksson, MaxRW10000224-200020.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Brattström, Victor11105298:421012613692.652.01050
288Enroth, Jhonas11116359:161513314889.862.51151
338Contreras, Leon111000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Almtuna ISAlmtuna ISAlmtuna ISAlmtuna IS[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
134Sterner, KarlRW11641010914-51102227.278210919142.93
291Vesterlund, LukasLW114598813-50112714.8133650.00
38Osmanis, BrunoRW1153826603202817.86000N/A
492Salonen, SamuelLW1144824310202218.18561145.45
596Jarbsjö, MarwinLW1135827430001323.08561145.45
640Ohlsson, AntonCE111780660000156.67597713643.38
733Asplund, OskarLD11178411110000185.56000N/A
816Sundqvist, LeoRW113364514110319.680110.00
910Forslund, CharlieLW111562813-5010244.170110.00
1071Ragnarsson, JakobLD912333812-4010128.33000N/A
1117Pentler, OscarCE11202656-1000922.22628214443.06
123Hammarlund, EdvinLD1002212862000100.00000N/A
1313Schlyter, FrederikLW11022047-3000110.00000N/A
1454Wernquist, NikodemusRD110222523000110.00000N/A
155Proos, AlexanderRD510101101001100.00000N/A
1622Johansson, ViktorRW11101234-10001010.000110.00
29Smith, LukasCE111012303001425.0033548737.93
1836Lerebäck, LeonRD9011845-100090.00101100.00
194Aronsson, VictorLD10011837-400070.00000N/A
209Degnell, EliasLD11011256-100040.0011250.00
216Pecirep, WilliamCE300020000000N/A36933.33
2275Karling, NeoRW400000000000N/A000N/A
2330Hävelid, HugoGK110000   0000N/A    
241Forslund, TimGK110000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Hävelid, Hugo11117420:291817118990.482.57034
21Forslund, Tim11114245:0099910891.672.20131
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
BIK KarlskogaBIK KarlskogaBIK KarlskogaBIK Karlskoga[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
110Treloar, TravisCE1136928620002114.290330.00
271Pastujov, NicholasCE1126810871010277.41888517350.87
341Emanuelsson, JesperLW10347224400202313.040110.00
448Golder, CarsonLW113470550100368.330220.00
515Franzén, GustafCE11347837-40301717.65946816258.02
69Teräväinen, EeroLD11167101183000273.70000N/A
714Björklund, HenrikRW1133624401302114.2919163554.29
88Ölvestad, LucasLD11325810910001520.00000N/A
990Olsén, RikardRD111340752000175.88000N/A
1021Holmertz, OscarCE11213224-21101315.38101100.00
1119Hermansson, JonathanLW111230532000911.110110.00
1212Thorell, GustafRW11123624-2000128.33634410758.88
1317Blaisdell, HarrisonLW6033434-100090.00000N/A
1440Jellvert, KalleCE9033237-400060.0052409256.52
1578Käyhkö, OnniRD31120110100333.33000N/A
1627Sjökvist, TobiasRW11112457-2000520.00671346.15
1744Harju, JonatanRW5011422000020.00000N/A
1822Lang, ViktorLD11011834-100060.00000N/A
1939Jacobsson, CasperGK30000   0000N/A    
2099Bråtner, WilliamCE5000001-10000N/A0110.00
2138Järås, Karl-AlfredLD8000000000020.00000N/A
49Sättermann, DouglasRW8000001-100010.00000N/A
2360Goos, MånsGK100000   0000N/A    
241Lindbom, OlofGK110000   0000N/A    
2520Westlund, WilhelmLD11000025-3000130.00000N/A
264Leandersson, AlexanderRD11000227-500070.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Lindbom, Olof11118425:151720322092.272.40225
260Goos, Måns11104229:55159911486.843.91022
339Jacobsson, Casper113000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
IK OskarshamnIK OskarshamnIK OskarshamnIK Oskarshamn[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
114Karlsson, CalleCE1189172101003203324.24000N/A
213Svensson, JoelRW111051528801603429.413111421.43
333Engsund, FiliphCE1138116151051102015.001099120054.50
410Brown, MatthewLW11281021046000229.098172532.00
58Elofsson, AxelRD110101061192000190.00000N/A
659Svensson, VilleCE11167101073000166.25629015240.79
79Dzhaniyev, DaniyalCE1133669810002313.04000N/A
866Markman, LudvigLD10224611921012010.00000N/A
941Eriksson, MelkerRW91231229-70101010.00506311344.25
1022Björnkvist, AxelCE1112312321000714.2940539343.01
1120Malmström, AntonLD11120110000250.00000N/A
1277Hansson, HermanLW111122425-3000195.260110.00
1319Georgsson, LudvigLD10022645-100070.00000N/A
1436Rosander, DavidLD110226550000130.000330.00
1562Ågren, ManuelLW110101010001100.00000N/A
167Näsén, PontusRD210121100001100.00000N/A
1721Hallquisth, TheodorRD81014422000425.00000N/A
1818Larsson, AlbinRW11101013-2000425.00000N/A
1911Dietz Larsen, SörenRW11101214-3000812.500330.00
2071Sveningsson, FilipLW50110321000110.00000N/A
213Östman, LudvigLD5011653200040.00000N/A
2227Allvin, HugoLD9011412-100030.00000N/A
2323Myrberg Andersson, JoelRW100000000000N/A000N/A
23Nilsson, WilleRD100000000000N/A000N/A
23Younan, AlexanderLD1000000000010.00000N/A
2629Karlsson, OlleLW2000000000030.00000N/A
30Schoch, GuillaumeGK20000   0000N/A    
20Vidsäter, MelkerCE200000000000N/A000N/A
2923Pärna, MartinRW7000012-100030.00000N/A
3026Jonsson, VilleRD90003757-200090.00000N/A
3137Vuorio, EmilGK110000   0000N/A    
3245Nyman, AxelGK110000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
137Vuorio, Emil11119503:392719221987.673.22053
245Nyman, Axel11113153:4411576883.824.29012
330Schoch, Guillaume112000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Kalmar HCKalmar HCKalmar HCKalmar HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
18Felton, ChristianRD10481214132112011723.53000N/A
223Vitelli, ReeceCE10461021129210419.7613425.00
324Ekmark, ElliotCE1053827612212222.739610219848.48
49Klingsell, ViktorLW1044808261001822.22000N/A
584Bergsland, TommyRD1034721011-10102711.110110.00
618Lindén, JesperLW1025748710001315.38000N/A
793Limpar Lantz, MarcusCE1016721138000147.14734912259.84
825Johansson, KimLD1016741046100254.00000N/A
915Andersson, JonathanLD1007781192000210.00000N/A
1073Johansson, ValdemarLW102358963010219.52101100.00
1119Mcshane, AllanCE72242936000728.5740327255.56
1278Ihs-Wozniak, JakobLW102240761010229.090220.00
134Törnqvist, PhilipRD101340532000520.00000N/A
1413Plato, HampusLW721322541000248.33101100.00
1520Smeds, ViktorCE101124550000714.2911132445.83
1611Wigley, MathiasCE10101035-2000195.26615611752.14
1791Westlin, ArvidRW101010220000119.09000N/A
185Aronsson, TobiasLD7011231200040.00000N/A
1936Brochu, BrettGK100112   0000N/A    
2047Ekefjärd, ElliotLW1000001-100010.00000N/A
2168Dunegård, GustavCE300000000000N/A000N/A
2243Eckmyhl, WilliamRD5000201-100020.00000N/A
2331Malmqvist, CarlGK100000   0000N/A    
2458Jonasson, HugoLD10000641300090.00000N/A
2529Vesterlund, ValdemarLW10000801-100030.000110.00
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
136Brochu, Brett10109540:141619120792.271.78281
231Malmqvist, Carl1010162:085253083.334.83001
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Leksands IFLeksands IFLeksands IFLeksands IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
116Kelleher, TylerLW11111223816792403729.73000N/A
29Zackrisson, PatrikRW106814014771101637.5011710422152.94
315Stakkestad, ÅkeRW1168141313850212821.430220.00
414Lang, OskarLW1158132164123102222.7333650.00
536Lissel, AugustCE1175128143111102725.93534910251.96
612Passolt, JoshRW115611215690002123.8133650.00
734Crookes, ZakiRW11369412390001915.799182733.33
87Angle, TylerCE1118941569010195.26657313847.10
923Berger, CarterRD103471011562001421.43000N/A
106Lundqvist, AlexanderRD11145251587000166.25000N/A
118Lagerberg-Hoen, JonasRW41340505000520.00000N/A
125Sjöholm, VictorLD101341017314000166.25000N/A
133Nilsson, FredRD11044454100090.00000N/A
1427Mccourt, RileyRD110334963000140.00000N/A
1526Langvardt, RockyLD1103381358000140.000110.00
1617Altörn, DennisRW112022211100450.0036933.33
1729Staios, NathanRD6011254100030.00000N/A
1822Lidén, VilgotLD7011051400030.00000N/A
1921Larsen, OliverLW10011023-100050.00000N/A
2024Eljas, ArvidRW11011613-2000140.00346810233.33
214Andersson, AdamLW1000002-200010.0011250.00
2235Jobs, AgustGK20000   0000N/A    
2310Kleffner, PaxCE5000233000050.00000N/A
2430Tamm, ViggoGK70000   0000N/A    
2525Christoffersson, RobinGK100000   0000N/A    
261Gidlöf, MarcusGK100002   0000N/A    
2711Karlsson, MartinLW11000815-4000110.0021366.67
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
125Christoffersson, Robin11105298:38911612592.801.81241
21Gidlöf, Marcus11106320:001211712990.702.25050
330Tamm, Viggo117139:46291181.823.02010
435Jobs, Agust112000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
MoDo HockeyMoDo HockeyMoDo HockeyMoDo Hockey[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
125Mattsson, CarlLW1172908440102330.4315616.67
217Hermansson, EltonRW1154987703103016.67000N/A
35Berg, AugustRD114481111470002416.67000N/A
434Hallin, HugoLD111560862000911.11000N/A
571Yoon, BryanRD11066495400090.00000N/A
628Rosén, EliasRD9235810641001216.67000N/A
710Jutting, JacksonCE111452770000273.70585811650.00
823Wahlberg, OskarRD111454761000175.880110.00
920Caderoth, ArvidCE110558871000140.00844713164.12
1012Pettersson, OscarRW1131466240002313.040220.00
1126Larsson, EmilRW11224278801101910.5312333.33
1224Sundström, MilanCE90446770000100.0018264440.91
1319Jinesjö Karlsson, ErikLW1121347701001513.3318304837.50
1470Bourke, TroyCE71232532100812.5029275651.79
1515Bjerselius, JacobCE1012344311001010.00667313947.48
1636Ohlsson, SebastianLW111230624000128.3313425.00
177Karlberg, MarcusRW41122413000333.33000N/A
1827Lundmark, AntonRW71120413001119.090110.00
1935Werner, AdamGK110220   0000N/A    
2051Berglund, VictorRD110220990000410.00101100.00
2118Nässén, LinusCE2011220200030.0013162944.83
2237Knights, TheodorLD100000000000N/A000N/A
1Skröder, MarkusGK10000   0000N/A    
2418Styf, HarryRW100020000000N/A000N/A
2532Gästrin, MalcomLW200000000000N/A000N/A
2630Hellsten, JakobGK100002   0000N/A    
2738Falkenhäll, WilliamRW11000023-100080.00101100.00
2855Kyrkjeeide Oeversveen, PederRD11000011000040.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Hellsten, Jakob11105303:271010011090.911.98132
235Werner, Adam11116368:441514015590.322.44151
31Skröder, Markus111000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Mora IKMora IKMora IKMora IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
119Tärnström, OliverLW11358067-10001816.671582365.22
226Røbru Elvseen, PatrickRW1143728710112317.390110.00
377Mosley, RylandLW11426235-20203611.11000N/A
491Umegård, KarlLW1141525500101233.330220.00
527Larsson, HampusCE112354431010287.149142339.13
622Salqvist, IsakLW914525230001010.0019476628.79
746Sjödin, SvanteCE11145069-3101156.67729016244.44
834Juntorp, NilsLW111340422000616.6734742.86
913Milfors, LoaRW111342422000147.14101100.00
1018Thomsson, TimRD712325725100137.69000N/A
1150Ekberg, TobiasLD111234752100205.00000N/A
1241Aase-Stensland, TobiasLW102025202100366.670220.00
1371Giroux, DamienCE111124532010812.501027617857.30
1416Karlström, MarcusRD100226651000220.00000N/A
1528Carlsson, OlleLW11022434-100020.000110.00
164Norén, JakobLD11022845-100060.00000N/A
175Raftheim Hedin, VictorRD71010330000520.00000N/A
1820Weigelt, GeorgCE6011720200050.0040337354.79
196Engebråten Kopperstad, VictorRD7011842200030.00000N/A
208Udd, AlbinRD100111054100050.00000N/A
2157Johansen Breivold, TobiasGK110110   0000N/A    
2249Olerot, JoelRD110111039-600090.000110.00
2329Schenk, FlorianLW2000001-100010.0021366.67
2423Skiöld, AugustRD3000000000010.00000N/A
2511Eriksen, MikkelCE50000220000130.0021204151.22
2631Hellgren Smed, MarcusGK110002   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
157Johansen Breivold, Tobias11116344:381313614991.282.26124
231Hellgren Smed, Marcus11116317:331214515792.362.27023
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Nybro Vikings IFNybro Vikings IFNybro Vikings IFNybro Vikings IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
172Rohdin, JoachimRW114378313-100303611.111451973.68
211Wersäll, MelvinLW11077439-6000120.0023540.00
359Wytinck, ZacharyLD11516439-60201827.78000N/A
410Kandergård, OliverRW113254310-70202313.040110.00
528Jacobsson, TheoCE11235239-6110229.091071758.82
634Nordin, OscarCE6134216-5100520.0038448246.34
788Lindfors, TimRW11134628-6010205.00000N/A
824Kant, JoelCE11213234-11001612.50677914645.89
20Lennström, FilipRW11213237-40002010.00476010743.93
1029Warg, LudvigRW1112346240001010.000330.00
1122Nikupeteri, OlliLW11033458-3000150.0030518137.04
129Hemström, KalleLW10112824-2000520.0023214452.27
1349Holm, KalleRD110222810-2000250.00000N/A
147Engebråten, Sander VoldRD110226313-10000180.00101100.00
1595Säll, GabrielLW111010321000156.67202100.00
1619Stenman, EliasCE100111626-400040.0041529344.09
1780Ollas, HugoGK110110   0000N/A    
188Krämer, MånsLD11011449-500080.00000N/A
1953Mångs, JesperLD110111047-3000100.00000N/A
2041Lövgren, FelixLD100000000000N/A000N/A
21Nilsson, IsacRW1000000000020.00000N/A
2267Molldén, AlexanderRD7000625-3000110.00000N/A
2372Dahlqvist, Aron**LD8000401-100010.00000N/A
241Eltonius, PontusGK110000   0000N/A    
255Granberg, FredrikLD11000213-200020.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Eltonius, Pontus11117399:092316118487.503.46025
280Ollas, Hugo11115261:01159511086.363.45013
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Södertälje SKSödertälje SKSödertälje SKSödertälje SK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
118Souch, CarterRW11861426241503324.24303100.00
28Fizer, TarunLW11391246420102213.64000N/A
321Stevens, NolanCE82810125140101118.18546211646.55
491Vanderbeck, AndrewRW8549207522101827.7831475.00
527Norbe, DanielLD1143727340302615.38000N/A
695Väyrynen, TeemuCE1124628800001020.001151668.75
716Ikonen, JoniRW11246648-40011414.291048719154.45
819Muzito Bagenda, DanielCE1132528530101520.00685812653.97
929Håkansson, WilliamLD80441258-300040.00000N/A
109Harlestam, HampusCE110442651000150.00597613543.70
1123Polin, EgorRW521343121102010.00000N/A
1288Holst, FilipLW112134422100540.00101100.00
1382Laavainen, RoopeRD111236651000137.69101100.00
1461Skager, LinusRW3022012-100080.00000N/A
1528Hesselvall, AdamRW110224321000130.0011250.00
165Lundgren, JonatanLD11022666000060.00000N/A
1749Lantz, PhilipLW7101012-1100616.670110.00
1871Olsson, GabrielLW11101435-2000128.33000N/A
196Söderberg, LudvigRD8011032100010.00000N/A
2073Härenstam, LoveGK110112   0000N/A    
2181Dahlqvist, SebastianLW100000000000N/A000N/A
17Salmi Lilja, GustavRW100000000000N/A000N/A
2312Dani, AlexanderCE200000000000N/A11250.00
2474Carell, FelixRD7000012-100040.00000N/A
254Nilsson, NiklasRD10000466000090.00000N/A
2635Munther, TeodorGK110000   0000N/A    
2744Arell, NiklasRD11000486200040.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
173Härenstam, Love11119536:302220722990.392.46154
235Munther, Teodor11112125:325364187.802.39011
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Vimmerby HCVimmerby HCVimmerby HCVimmerby HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
158Lejon, HugoRW1056112711-40201533.33561145.45
223Karlsson, MaxCE107186710-31101546.67826114357.34
39Carlsson, KalleLW1044809630101428.570220.00
436Karlsson, HampusCE9336247-31102015.00616212349.59
581Mörnsjö, JohanLW102460413-90101118.18101100.00
621Bochen, NickRD101568813-5010195.26000N/A
796Hellberg, HannesRW10055825-3000160.000110.00
87Malmkvist, GustafLD10044277000060.00000N/A
933Hurtig, ArvidRD100444810-2000100.000110.00
1027Alftberg, WilliamLD10123668-2000812.50000N/A
1119Carlsson, AntonLW10033649-5000140.0011250.00
1268Millner Westberg, LinusLD10033856-1000130.00000N/A
1367Norbäck, JesperLW10112048-4010156.67000N/A
1448Orrsten, HugoCE10112235-2000714.29674811558.26
1518Wennström, KevinLW10112634-1000137.691292157.14
1624Andersson, LudvigRW101126220000425.00000N/A
1715Lindgren, OskarLD100223145-100080.00000N/A
1831Sörqvist, IsakGK100112   0000N/A    
1929Petersson, AdamRW4000003-300030.00000N/A
2012Wiberg, FilipRW7000000000010.00000N/A
2130Rydén, TomasGK100000   0000N/A    
2222Kangas, GustafCE10000067-1000120.00596212148.76
236Hjälm, AlfredLD10000203-300030.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Sörqvist, Isak10108419:302420522989.523.43026
230Rydén, Tomas10103183:3812556782.093.92002
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Visby/Roma HKVisby/Roma HKVisby/Roma HKVisby/Roma HK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
191Estephan, GiorgioCE1048120713-61301428.57986416260.49
246Liuksiala, JuhoRW113690412-80101421.430110.00
318Dahlström, JohnLW94260412-80201428.5712333.33
440Thelander, AndreasLD113364311-81302213.64000N/A
510Thelin, JoakimRW112351469-30101414.2931475.00
674Gagnier, RyanLW10134849-5000234.356131931.58
761Ramberg, LucasLD110442613-700070.00000N/A
819Engman, HampusLW112131148-4000825.0011250.00
921Lindström, EliasCE11202236-3001922.22766714353.15
1093Wikström, JonathanCE101126212-10000911.11667113748.18
1113Jonsson, IsakRW111014110-9000119.09000N/A
1248Fakt, SebastianCE11101827-5000156.67416710837.96
1347Norin, EricRD5011623-100020.00000N/A
1416Dahl, AndreasLW9011626-4000160.0013425.00
1534Bärehag, WilleCE11011217-600030.0010102050.00
166Peltonen, JanneRD110114514-900050.00000N/A
1757Johansson, KarlLD11011849-500040.00000N/A
1815Bengtsson, JacobLD1101110613-700080.00000N/A
1942Palm, ErikLD2000013-200010.00000N/A
207Påhlsson, KarlCE200020000000N/A000N/A
2122Andersson, OlleLD9000006-600060.000110.00
2230Voutilainen, JoonaGK110000   0000N/A    
2325Lindblad, FilipGK110000   0000N/A    
2428Jidenius, LucasLW11000236-300070.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Voutilainen, Joona11119519:403325628988.583.81027
225Lindblad, Filip11113140:0016668280.496.86002
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Västerås IKVästerås IKVästerås IKVästerås IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
118Falk, SebastianLW114482610-41001330.7745944.44
227Jakobsson, CarlLW114484410-60302615.380110.00
316Pantzare, VictorLW11437146601001723.53000N/A
410Jansson, JimmieLD1116712410-6010293.45000N/A
528Zetterberg, LukasLW11426647-30303810.5371887.50
688Hellström, FabianRW1032524310101030.000330.00
741Johansson, FelixLW111456712-5000185.560220.00
892Gunnarsson, DanielRD110558510-5000200.00000N/A
921Keilin, TheoLW112248510-5110258.00887816653.01
1019Edvardsen, Simen AndreLW1013410651000147.14957316856.55
1159Mylläri, AntonRD11134297340001010.00000N/A
1234Olsson, AntonRD11022268-2000290.00000N/A
1313Bertals, MelkerLW11101435-2000714.2953449754.64
1460Lundgren, NiclasLD11011027-500050.00000N/A
1515Lindberg, WilliamLW1000000000010.00000N/A
169Friberg, TimRW5000001-100020.00000N/A
1729Lundin, OscarLD5000202-200060.00000N/A
1864Pennerborn, ViktorRD6000233000050.00000N/A
1911Wengrud, AlvinCE7000001-100020.0041580.00
2030Oschgan, BenediktGK110000   0000N/A    
2139Håkansson, OliverGK110000   0000N/A    
2243Arvedson, AdamLD110002770000120.00000N/A
2317Ekholm, EmilCE11000413-2000120.00000N/A
2414Engström, LiamRW11000407-7000150.00000N/A
2577Birgersson, OscarCE11000656-100060.00728215446.75
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Oschgan, Benedikt11116324:491412113589.632.59123
239Håkansson, Oliver11116329:481914916888.693.46015
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Östersunds IKÖstersunds IKÖstersunds IKÖstersunds IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
163Öhrn, DanielCE10381186601201421.43915314463.19
259Klint, AntonCE1172949541302626.921086917761.02
391Proos, WilliamLW112794972010375.4111250.00
436Norberg, OlleRD111784761000273.70000N/A
525Semjonov, MaksimRW113360651100417.32741163.64
623Sjöberg, AlbertRW11336247-30201421.43000N/A
728Solem, SamuelLW1123528621001414.2927922.22
810Budgell, BrettCE11145656-1000205.00655111656.03
918Flood, ErikLD111451467-1000195.26000N/A
1092Nijhoff, LoganRW11202436-30001513.33000N/A
1172Dahlqvist, Aron**LD2022212-100010.00000N/A
1252Jansson, FredricRD7022835-200070.000110.00
135Arvidsson, KevinLD11022236-300080.00000N/A
1414Ljungkrantz, AlexanderLW7101224-2010166.250220.00
1520Holmner-Härgestam, CarlLW11101418-70001010.0026194557.78
1621Hermansen, Joachim LundeLD80111016-5000110.00000N/A
1719Garfve, IsakCE11011027-5000100.00727114350.35
1824Sagranden, LukasRW11011012-100040.00000N/A
1986Berglund, AntonLD1000010100010.00000N/A
2035Bohman, VilmerGK10000   0000N/A    
2135Bergsten, SvenGK20000   0000N/A    
86Bertils, EdvinRD200000000000N/A000N/A
35Wallström, WilleGK20000   0000N/A    
2413Wetterberg, ColinCE300000000000N/A000N/A
2539Nordh, NilsLD7000013-200010.000220.00
2647Malmström, HenrikLD7000807-700080.00000N/A
2727Sundqvist, LeoRD9000047-300090.00000N/A
2890Hedman, HampusGK110000   0000N/A    
291Carlsson, Simon**GK110000   0000N/A    
70Hesselvall, FilipLW11000023-100050.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
190Hedman, Hampus11117423:272018920990.432.83143
21Carlsson, Simon**11114240:571411012488.713.49004
335Bergsten, Sven112000:00000N/AN/A000
35Bohman, Vilmer111000:00000N/AN/A000
35Wallström, Wille112000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS