Clubs in Stockholm
Clubs in Stockholm

U18H Regional Öst

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-15 21:53
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
131Sarlah, AnzeAIK650010000940,000,0060,0001152.47
21Rodičevs, JurijsIFK582000000844,445,5650,0000183.86
335Hasselborg, TheodorAIK641000000350,0012,5037,500181.57
430Emretzon Duckmark, JustinSSK8101000001655,565,5638,8900182.26
531Koski, WilliamNAC881000002261,547,6930,7700131.61
630Ulmander-Falk, EdvinSDE8143020001564,008,0028,0000253.27
731Ducommun, NathanIFK7150020002668,000,0032,0000254.34
831Karlsson, MelvinBRI7120020000570,000,0025,0010202.86
91Holme, NilsHAN62510200001071,052,6326,3200386.36
1039Källander, RiverDIF560000000275,000,0025,000081.61
1130Bågenvik, RasmusHUD6211001001377,787,4114,8100274.53
121Lidén, MelkerHUD550030000280,000,0020,0000102.00
1372Douhan, AntonFLIK7161000000380,005,0015,0000203.13
1445Svedjeholm, JohannesAIS8222000000381,487,4111,1100273.44
1535Ekedahl, NoelHAN5200000000383,330,0012,5010244.75
1671Vitek, OliverFLIK5200001000383,334,1712,5000245.35
1731Holmqvist, EliasDIF570000000187,500,0012,500081.57

30Hansen, SimonIFK10000000000000.00
90Selin, PontusSSK10000000010,000,00100,000011.00
39Forsberg, EliasAIS121000000240,000,0060,000055.15
32Djerf, RasmusNAC381010002360,006,6733,3300154.85
35Eriksson, AntonSSK220000001066,670,0033,330031.50
30Vucetic, HugoVÄR5251000001578,123,1218,7500327.38
30Nilgränd, LukasVÄR5292010001481,085,4113,5101378.46
35Källström, SebastianVÄR3273000000381,829,099,09003313.90
30Vanneufville, Lilong MatthieuBRI4140000000382,350,0017,6500174.25
1Rapp, OscarSDE490000000190,000,0010,0000102.97
1Trygg, HampusDIF1100000000100,000,000,000011.00
31Lundback, TorAIS31000000000100,000,000,0001104.60
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
AIK
- AIK
AIS
- Almtuna IS
BRI
- Brinkens IF
DIF
- Djurgårdens IF
FLIK
- Flemingsbergs IK
HUD
- Huddinge IK
IFK
- IFK Täby HC
NAC
- Nacka HK
SDE
- SDE HF
SSK
- Södertälje SK
HAN
- Tyresö/Hanviken Hockey
VÄR
- Värmdö HC

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS