Clubs in Södermanland

U15P Blå Grupp 1, Stockholms Ishockeyförbund

 
AIKAIKAIKAIK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
114Jonsson, GöstaCE656116210
213Eklund-Aspe, JulianLW64590210
321Bramskog Nääs, ElijahCE64266101
422Söderholm, AlvarCE73360000
526Wallenberg, ViggoCE73256100
64Augustinson, DouglasCE72132000
723Possander, ZachLW60332000
812Naumov, AlexeiRW60334000
98Salenius, CalvinRD62026010
1010Mahallawy, Walter JrLD51122000
1129Dahlgren, LucasCE71122000
19Klang, TheoRD71122000
1320Svalby, MelkerRW60224000
1418Bergman, MiltonLD71012000
1528Halldin, HermanRD10000000
35Högosta, JaydenGK10000000
171Björkstrand, TedGK20000000
189Kashani, CaspianCE20002000
1935Ottosson, FelixGK40000000
202Fagerlund, ElvisLD50000000
2127Marteus, JulianLW50004000
2230Immonen, EinoGK70000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
135Ottosson, Felix743123:191383997.440.32230
230Immonen, Eino774162:065485390.571.23231
31Björkstrand, Ted72000:00000N/AN/A000
35Högosta, Jayden71000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 40 minutes and higher Saves%

 
Djurgårdens IFDjurgårdens IFDjurgårdens IFDjurgårdens IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
115Taletavicius, KajusCE6731049102
219Gjörl, JackCE54590000
316Constantinescu, AndreiCE62240000
411Samuelsson, JonathanLW62242000
520Zirath, RasmusLD630331101
613Grönberg, WilhelmRW61232010
729Forslund, EdvardLD51012110
826Niemi, EddieLD10110000
94Samuelsson, MaxCE40112000
1021Bergman, IvarCE50112000
118Boström, OskarRW60110000
44Törngren, CharlieCE60110000
28Valihrach, FelixCE60110000
1443Petrovski, MihailLW10000000
1535Lundqvist, LeoGK30000000
161Malm, FolkeGK30000000
1724Harglin, SamLW30000000
182Laaksonen, JacobLD40000000
1914Holmqvist, AlfredLD50000000
10Svärd, SigmundLW50000000
2130Trehn, AlexanderGK60000000
2222Lilja, EdvinRD60004000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Trehn, Alexander663117:199415082.003.07012
235Lundqvist, Leo63282:062373994.870.97111
31Malm, Folke63140:443232688.462.95010
Sorted by lower Goal Against Average per 40 minutes and higher Saves%

 
Huddinge IKHuddinge IKHuddinge IKHuddinge IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
121Linder, LeoCE71232000
226Engdahl, CarlLD72022000
324Wållringer, NoelRW51120010
411Tengå, AntonCE71124000
523Lindholm Roman, AlvinCE60220000
610Gresté, ZachariasCE61010000
712Liljegren, GustavCE61012101
25Lundqvist, PhilipCE61012000
93Pilbäck, EliasCE71012010
104Elfverson, SvanteCE710110000
117Ramstedt, AnthonLW60112000
129Agerhem, JacobCE40000000
2Dusing, FilipCE40000000
1414Stenvall, NoahCE50002000
1510Karlsson, HenningRD60000000
16Westergren, EmilCE60000000
1717Magizov, RafaelRW60002000
1830Norrbo Asp, WilmerGK70000000
1935Lindén, ArturGK70000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Norrbo Asp, Wilmer774160:001612313988.494.00013
235Lindén, Artur773120:0015718682.565.00003
Sorted by lower Goal Against Average per 40 minutes and higher Saves%

 
Nacka HKNacka HKNacka HKNacka HK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
127Fagerström, OttoLW558132110
213Frödén, LucasRW65494011
316Friman, VincentLW62686000
412Jahnke, ViktorLW60662000
528Thiel, NilsRW43252100
626Kinnander Svedberg, FilipLD43254000
710Sundh, ErikRW532525100
815Marincic, LukasRW62240000
25Segerberg, HektorLD62240000
1022Telander, AlfredRW51128100
1129Ek, EdvinRW61120110
127Ekblad, AxelRW51010000
1318Lukins, AlfredRW51012100
146Rudberg, EltonRW20112000
1518Lejon, LoveRD30110000
1623Pettersson, OscarLW40000000
1730Friman, CharlieGK60002000
1831Åkerlund, IvarGK60002000
1914Halvarsson, VictorLD60002000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Åkerlund, Ivar663120:003454893.751.00030
230Friman, Charlie663120:004343889.471.33030
Sorted by lower Goal Against Average per 40 minutes and higher Saves%

 
Södertälje SKSödertälje SKSödertälje SKSödertälje SK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
177Lengmo, WincentCE6561129000
210Tinglöv, OliverCE53362000
319Ygberg, LevinCE54154100
414Larsson, AxelCE53252010
568Löfgren, OscarGK63250110
627Wallmark, AxelLW70550000
716Olsson, LudvigCE70558000
813Jauhiainen, SixtenCE32132010
993Åhlander, JackCE72130000
1015Fors, VilgotLD31232000
117Edstein, IsacLW703325000
1228Lindholm, AlfredCE52022210
1337Samuelsson, TheoCE72022000
143Rutic, VukCE40220000
1522Ilmarsson, EltonCE50220000
1634Von Becker, LoweRW30112000
1729Johansson Rogner, HugoCE10000000
1817Stefansson, AxelCE20000000
1931Eriksson, WayneGK30000000
201Malm, JasonGK30000000
2135Baltrimas, EmilijusGK30000000
26Main, MattiLW30000000
2320Hamrén, EricCE40002000
2432Jääskä, EmmiGK50000000
2562Kullström, OddRD50002000
268Erkkilä, NoelCE50004000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
132Jääskä, Emmi754160:4412789086.672.99022
231Eriksson, Wayne73280:001262796.300.50120
31Malm, Jason73143:192242692.311.85001
435Baltrimas, Emilijus73000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 40 minutes and higher Saves%

 
Värmdö HC 1Värmdö HC 1Värmdö HC 1Värmdö HC 1[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
128Eriksson, NilsCE71124010
218Glad, AronCE41010010
317Hast, OliverLW71010010
422Petersén, OskarGK71018000
516Eshammar, EmilLD30110000
629Nordgaard, AlexLW10000000
5Pesu, MarkusLW10000000
835Johansson, AlecGK20000000
930Gesar, AlexanderGK20002000
1024Olsson, LucasLD400025000
1131Kilman, NicolaiGK50000000
1239Hedlund, OliverCE50002000
1326Öberg, EmblaCE60000000
1434Strand, FranzLW60002000
154Toth-Aravena, EddieCE70000000
8Åström, AlgotCE70000000
1719Sjöberg, FelixRW70004000
1823Roxengren, AlfredLW700035000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Kilman, Nicolai755187:533112615780.256.60005
230Gesar, Alexander72280:009606986.964.50002
335Johansson, Alec72112:0735862.509.90000
Sorted by lower Goal Against Average per 40 minutes and higher Saves%

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS