Clubs in Södermanland

U19 D Nationell Södra

 
AIKAIKAIKAIK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
116Pizka, LetiziaCE6213018-7110922.2226426838.24
277Nyberg, EmmiCE6202635-21001414.29000N/A
363Azzopardi, TindraCE6112017-60101010.0022450.00
455Lautmann, EmmaLD6022224-200080.00000N/A
55Sundell, EvelinaCE3101013-2000425.00000N/A
624Granquist, LiviaLD6101617-6000714.29000N/A
721Thimrén, AnnaLW4011212-100090.000220.00
898Björk, EllinorLD50112524-200060.00000N/A
949Blom, EnyaGK60110   0000N/A    
8Hildman, HildaRW6011024-200060.0021366.67
25Palm, MärtaCE6011027-5000190.0059369562.11
122Engdahl, MejaRD6011417-6000120.00000N/A
1326Hennicks, TildaLW4000001-100060.0012102254.55
1431Holmström, KajsaGK50000   0000N/A    
1534Wetter, JuliaRW5000009-900060.00000N/A
163Hultin, ElsaLW50002011-1100030.0034742.86
1711Forslund, VildeLD6000216-500080.0018335135.29
186Helje, MayaRD6000207-700060.0035837.50
10Lilja, FrejaCE6000203-300020.0022450.00
2023Malmberg, NayeliLD6000416-500060.00000N/A
45Nyfelt, FridaLD6000419-800050.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Holmström, Kajsa654238:401213014291.553.02113
249Blom, Enya662125:0013465977.976.24011
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Djurgårdens IFDjurgårdens IFDjurgårdens IFDjurgårdens IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
122Nygård, LovisaLD7123239-6000714.29000N/A
281Alami, KenzaRW6202023-1210825.000110.00
315Sydenhag, ElinaRD311202110001010.00000N/A
416Willander, BiancaCE41010211000714.290110.00
586Zetterman Thyme, CeliseCE4101223-1001616.670110.00
614Abbhagen, AliseCE7101038-5000185.5646408653.49
727Lönn Hernborg, EmmaRD7101027-5000714.2918264440.91
824Ahlkvist, LinnéaRD7101424-2000911.11000N/A
95Matchett, ClaraRD2011021100060.00000N/A
106Prosen, ValentinaRD5011016-500010.00000N/A
1118Strand, AliceLW5011223-1000160.0036286456.25
1212Wahtramäe, TildeRW6011046-2000130.00000N/A
1319Nilsson, LinnLD7011248-4000100.000110.00
1435Berntsson, FidelieGK10000   0000N/A    
1510Edsman, TildaRW2000400000020.0033650.00
1625Nordenrot, AliceLD3000001-10000N/A000N/A
1728Kilpi, JenniferLD5000204-400010.00000N/A
184Åström, SonjaCE6000027-5000110.00000N/A
1969Mantere, EllenGK60000   0000N/A    
2031Hallbeck, WilmaGK70000   0000N/A    
219Bergström, Elsa DesiréeLW7000026-400020.00000N/A
223Grahn, EmmaRD7000015-400020.00000N/A
2339Norberg, SofiaRW7000217-600050.00871553.33
21Rönnlund, FeliceLW7000216-5000110.0021264744.68
72Sandgren, SofiaLW7000214-300040.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Hallbeck, Wilma777387:571415817291.862.17124
269Mantere, Ellen76131:135182378.269.61001
335Berntsson, Fidelie71000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Frölunda HCFrölunda HCFrölunda HCFrölunda HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
129Augustsson, HedvigCE777144180181002626.9239377651.32
270Stäring, MajaRW755100161151002619.23000N/A
377Lindén, SelmaCE751649271002619.2356369260.87
479Mildaeus, SallyCE74260100100003511.431292157.14
525Luukkonen, FeliciaCE72462100102001711.76000N/A
626Svedung, VeraLD532566150201421.43000N/A
710Bregndahl Olesen, OliviaCE322408171001414.2933650.00
814Svedholm Torgersson, WandaCE51340505000156.6735837.50
927Medin, TindraCE713401019000156.67000N/A
105Bondesson, NikeLD7033214113000220.00000N/A
1149Andersson, CorneliaCE70332514000120.0039438247.56
1278Hagenlöv, AgnesLD7202610280101118.18000N/A
139Carlsson, LovisaRW61120624000911.11202100.00
1422Virtanen, LovaLD7022091800040.00000N/A
1564Eenfeldt, AnnieRW21010615000425.00000N/A
1673Ljunggren, EmiliaRD51010321000714.29000N/A
1718Sjöström, MildaLW60112541300050.00000N/A
1811Lindbom, LisaLW7011012-1000110.0011250.00
1995Engelin, MejaGK20000   0000N/A    
208Ljunggren, JosefineCE5000221100040.0017223943.59
2189Hedlund, SelmaGK60000   0000N/A    
2231Björkbacka, ElviraGK60000   0000N/A    
2342Björndal, EllenRD70004606000220.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Björkbacka, Elvira763177:304374190.241.35021
289Hedlund, Selma762120:0001717100.000.00220
395Engelin, Meja722123:281282996.550.49120
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Linköping HCLinköping HCLinköping HCLinköping HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
116Hermansson, TuvaRD6347410461101520.00000N/A
222Källström, AgnesRW6516010462002222.7311250.00
377Klomstad, RagnhildLW41340615000137.69000N/A
492Hjorth Svensson, AliciaLD630327161101225.00000N/A
511Torsson, LovaCE521328440001414.2957298666.28
69Bylund, FeliceRD62132808000825.00000N/A
78Dolatabadi, MariaRW41230413000911.110110.00
15Östrup, SaraCE41230413000714.2935837.50
920Roberts, LilyCE603327160000N/A000N/A
1099Blårand, ElsaRD11120404000714.29000N/A
1161Skog, AgnesLW61120303100911.11000N/A
1218Damberg, AlvaLD6112255230001010.00000N/A
1399Breid, HeddaLW2022020200010.00000N/A
1412Kostenius, LeahCE60224523000100.0048418953.93
1599Wignell, LivRD1101012-1000425.0035837.50
1636Gustafsson, MajaCE61010303000175.8840357553.33
1713Grahn, AgnesRD4011434-100070.00000N/A
186Nilsson, EbbaLW6011241300090.00000N/A
1999Sigefjord, NorahRD1000010100010.00000N/A
2099Swartz, JuliaCE100000000000N/A000N/A
2121Petersson, EmelieRW2000021100090.00000N/A
2299Brandt, EllaLW3000001-100050.00000N/A
231Källström, OliviaGK60000   0000N/A    
2433Danielsson, NikeGK60000   0000N/A    
2555Olsson, JuliaRD6000021100030.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Källström, Olivia663180:003646795.521.00130
233Danielsson, Nike663179:095899494.681.67021
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Rögle BKRögle BKRögle BKRögle BK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
120Berndtsson, ChloeLD542605321103810.53202100.00
279Liegnell, MellaLW632526061102611.5431475.00
322Mossberg, EllaLW62240624010345.8812333.33
418Nilsson, MoaCE51344624100175.8825416637.88
563Termaten, PippiRW5123012-1000137.6913425.00
615Hertl, YrsaRW520203210001118.180110.00
78Elisson, AmelieCE5022430300050.0041337455.41
824Solland, OliviaLW5101213-2110911.1151683.33
916Jacobsson, MoaRD6101213-2000812.50202100.00
104Jönsson, StellaLD6011242200090.00000N/A
1110Hutkova, DarinaLD6011653200070.00000N/A
1267Björk, AliciaRD7011031200080.000330.00
1391Dej, Lilliane NailaLW1000000000010.00000N/A
8Larsson, ChristinaRD100000000000N/A000N/A
1521Ranum, OliviaLW20000202000100.000110.00
1689Fältman, MoaLD200000000000N/A000N/A
1786Eliasson, EmieGK30000   0000N/A    
1830Birch, FridaGK40000   0000N/A    
77Crey, ZoéLD4000023-100080.00000N/A
2028Sundin, EbbaRW5000212-100070.00000N/A
2141Gustavsson, SandraGK70000   0000N/A    
2221Bjarneborg, RonjaCE7000015-400050.007162330.43
73Svensson, EliseCE7000012-100060.0021375836.21
2479Pettersson, ElsaLW7000004-400020.0045944.44
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
141Gustavsson, Sandra774237:553747796.100.76231
230Birch, Frida743182:115949994.951.65012
386Eliasson, Emie73000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Södertälje SKSödertälje SKSödertälje SKSödertälje SK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
19Nordlund, InesCE4213034-10001216.6750459552.63
212Breander Sandholm, EmmieLW5202445-10001020.000220.00
314Karlsson, EllaLW5112034-1000234.358111942.11
427Landin - Nordström, TyraLW51014210-8010520.00000N/A
528Carlsson, ElsaLD4011023-100040.00000N/A
613Cornita, Ana-MariaRW5011229-700060.00000N/A
791Hansson, StinaLD5011415-400030.001051566.67
899Einarson, AlmaGK10000   0000N/A    
926Eriksson, ZoeCE2000003-300010.000220.00
8Lindström, VanessaCE2000005-500090.00000N/A
29Vodinh Brokvist, LucileLW2000001-10000N/A000N/A
1218Bjärengren, EbbaLD3000425-30000N/A000N/A
1325Phillipson, ElzaGK40000   0000N/A    
146Gold Cox, MalinLD4000004-40000N/A000N/A
31Kosatha, LeiaGK40000   0000N/A    
1620Schöps, MajaLD5000023-100020.00000N/A
1722Tillquist, CorneliaLW5000003-300010.00000N/A
1810Orvide, ElzeLD5000215-400020.0042489046.67
1921Tellefors, MärtaRW5000207-700020.0023204353.49
2024Kling, LiwiaRD5000415-400040.00000N/A
38Kristofikova, Nikita LillianaLD5000416-500060.00291118.18
16Lundgren, ElinaLD5000417-600030.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
125Phillipson, Elza544245:001721423192.644.16004
231Kosatha, Leia54160:008465485.198.00001
399Einarson, Alma51000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS