Clubs in Södermanland

HockeyAllsvenskan

 
AIKAIKAIKAIK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
198Theocharidis, TheoklisLD1221315617611110464.35000N/A
229Ljungman, DanielCE12571210154111002420.831127919158.64
312Pooley, ScottRW12471161569010527.6942666.67
478Johansson, OliverRW126410414591101540.0023540.00
571Rolston, RyderRW124592910-1010439.3021366.67
658Magnusson, OskarLW123690144102002313.0412333.33
772Lennartsson, ViktorRW125381012481002123.8125728.57
823Vesel, TylerCE12347011831001915.7910411221648.15
987Schreiber, MartinLD122576166100011612.50000N/A
1020Rudslätt, RasmusLW10426611380201822.22696213152.67
1126Nord, OscarCE12336611651202114.2923540.00
1215Grönlund, AndersRD1224661147000728.57000N/A
1370Isén, EdvinLD1215601028000911.11000N/A
1413Kopac, BornaLW1123525411001414.290220.00
1533Pethrus, WilliamRD1214501367000911.11000N/A
1625Bengtsson, ChristopherLW1022466240001513.33101100.00
1727Björk, ChristofferCE10224335411101513.33445710143.56
188Jonsson, SamuelLD7112446-2100128.33000N/A
196Vainio, OlliRD120221413130000150.00000N/A
2064Boije, SidCE2011011000010.0072977.78
2130Brattström, VictorGK110112   0000N/A    
2288Enroth, JhonasGK120110   0000N/A    
2338Contreras, LeonGK10000   0000N/A    
2476Hellgren, LudwigCE2000001-10000N/A34742.86
16Nordstrand Jansson, NeoLW2000001-10000N/A000N/A
267Pettersson, LudvigRD5000001-100010.00000N/A
2763Eriksson, MaxRW11000224-200030.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Brattström, Victor12115298:421012613692.652.01050
288Enroth, Jhonas12127420:172015017088.242.86161
338Contreras, Leon121000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Almtuna ISAlmtuna ISAlmtuna ISAlmtuna IS[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
134Sterner, KarlRW126410101015-51102227.278711920642.23
28Osmanis, BrunoRW1254927613202917.24000N/A
391Vesterlund, LukasLW124598914-50112814.2933650.00
433Asplund, OskarLD1218941214-2000185.56000N/A
592Salonen, SamuelLW1244824400202416.67571241.67
696Jarbsjö, MarwinLW1235828530001323.08571241.67
740Ohlsson, AntonCE12178067-1000175.88648615042.67
810Forslund, CharlieLW121674915-6010254.000110.00
916Sundqvist, LeoRW123364514110319.680110.00
1071Ragnarsson, JakobLD10224331015-50101315.38000N/A
1129Smith, LukasCE122022413001633.33356610134.65
1217Pentler, OscarCE122023157-2000922.22678415144.37
133Hammarlund, EdvinLD1102212871000120.00000N/A
1413Schlyter, FrederikLW120220410-6000110.000330.00
159Degnell, EliasLD12022267-100040.0011250.00
1654Wernquist, NikodemusRD120224532000120.00000N/A
175Proos, AlexanderRD510101101001100.00000N/A
1822Johansson, ViktorRW12101436-3000128.330110.00
1936Lerebäck, LeonRD10011846-2000100.00101100.00
204Aronsson, VictorLD11011838-500070.00000N/A
216Pecirep, WilliamCE300020000000N/A36933.33
2275Karling, NeoRW400000000000N/A000N/A
2330Hävelid, HugoGK120000   0000N/A    
241Forslund, TimGK120000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Hävelid, Hugo12127420:291817118990.482.57034
21Forslund, Tim12125305:001712213987.773.34132
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
BIK KarlskogaBIK KarlskogaBIK KarlskogaBIK Karlskoga[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
110Treloar, TravisCE124610210640002317.390330.00
241Emanuelsson, JesperLW11448245500202714.810220.00
348Golder, CarsonLW123582550100417.320220.00
471Pastujov, NicholasCE12268101073010306.67958918451.63
514Björklund, HenrikRW12437225501402317.3922194153.66
615Franzén, GustafCE12347838-50301816.671067217859.55
79Teräväinen, EeroLD12167101192000283.57000N/A
88Ölvestad, LucasLD123368111100001717.65000N/A
990Olsén, RikardRD121340752000224.55000N/A
1012Thorell, GustafRW12134624-2000147.14694811758.97
1117Blaisdell, HarrisonLW7044645-1000110.00000N/A
1221Holmertz, OscarCE12213224-21101414.2942666.67
1319Hermansson, JonathanLW121230532000119.090110.00
1440Jellvert, KalleCE9033237-400060.0052409256.52
1578Käyhkö, OnniRD41120110100425.00000N/A
1627Sjökvist, TobiasRW12112457-2000616.679122142.86
1744Harju, JonatanRW6011432100030.00101100.00
1822Lang, ViktorLD12011844000070.00000N/A
1929Lawner, OscarLW1000201-10000N/A000N/A
2039Jacobsson, CasperGK30000   0000N/A    
2199Bråtner, WilliamCE5000001-10000N/A0110.00
2238Järås, Karl-AlfredLD8000000000020.00000N/A
49Sättermann, DouglasRW8000001-100010.00000N/A
2460Goos, MånsGK110000   0000N/A    
251Lindbom, OlofGK120000   0000N/A    
2620Westlund, WilhelmLD12000025-3000140.00000N/A
274Leandersson, AlexanderRD12000237-400070.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Lindbom, Olof12129487:072122824991.572.59226
260Goos, Måns12114229:55159911486.843.91022
339Jacobsson, Casper123000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
IK OskarshamnIK OskarshamnIK OskarshamnIK Oskarshamn[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
113Svensson, JoelRW1312921210912704030.005121729.41
214Karlsson, CalleCE13991841011-13303923.08000N/A
38Elofsson, AxelRD1301313812102000210.00000N/A
433Engsund, FiliphCE1348126161151112119.051299922856.58
510Brown, MatthewLW133912213580002512.008172532.00
69Dzhaniyev, DaniyalCE135611613941002917.24000N/A
759Svensson, VilleCE1347111013850102218.187310117441.95
841Eriksson, MelkerRW1123514610-40101118.18687113948.92
971Sveningsson, FilipLW70552633000160.00000N/A
1062Ågren, ManuelLW32240211010633.33101100.00
1166Markman, LudvigLD10224611921012010.00000N/A
1220Malmström, AntonLD31340725000333.33000N/A
1377Hansson, HermanLW132132446-2000229.090110.00
1421Hallquisth, TheodorRD1012341037000425.00000N/A
1522Björnkvist, AxelCE1312314532000714.29506411443.86
1618Larsson, AlbinRW13112024-2000425.00000N/A
1719Georgsson, LudvigLD10022645-100070.00000N/A
1836Rosander, DavidLD130226770000180.000330.00
197Näsén, PontusRD210121100001100.00000N/A
2011Dietz Larsen, SörenRW13101224-2000812.500330.00
213Östman, LudvigLD7011864200050.00000N/A
2227Allvin, HugoLD11011412-100040.00000N/A
2323Myrberg Andersson, JoelRW100000000000N/A000N/A
23Nilsson, WilleRD100000000000N/A000N/A
2529Karlsson, OlleLW2000000000030.00000N/A
20Vidsäter, MelkerCE200000000000N/A000N/A
2723Younan, AlexanderLD3000012-100030.00000N/A
2830Schoch, GuillaumeGK40000   0000N/A    
2923Pärna, MartinRW7000012-100030.00000N/A
3026Jonsson, VilleRD90003757-200090.00000N/A
3137Vuorio, EmilGK130000   0000N/A    
3245Nyman, AxelGK130000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
137Vuorio, Emil131311623:393222826087.693.08073
245Nyman, Axel13133153:4411576883.824.29012
330Schoch, Guillaume134000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Kalmar HCKalmar HCKalmar HCKalmar HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
18Felton, ChristianRD12481216154112012218.18000N/A
223Vitelli, ReeceCE12461041239210458.8923540.00
39Klingsell, ViktorLW1245909361002416.67000N/A
424Ekmark, ElliotCE1253827702212619.2311112223347.64
584Bergsland, TommyRD1235821113-2010319.680110.00
693Limpar Lantz, MarcusCE12268412480001811.11875414161.70
718Lindén, JesperLW12268610910001315.38000N/A
825Johansson, KimLD1217881257100313.23101100.00
915Andersson, JonathanLD12088812111000220.0011250.00
1019Mcshane, AllanCE9336211560001225.0046418752.87
1178Ihs-Wozniak, JakobLW1232509900102512.000220.00
1273Johansson, ValdemarLW1223510972010267.69202100.00
1313Plato, HampusLW931424550010319.68101100.00
144Törnqvist, PhilipRD121340541000616.67000N/A
1520Smeds, ViktorCE12112456-1000714.2912132548.00
1611Wigley, MathiasCE12101036-3000234.35766714353.15
1791Westlin, ArvidRW121010220000119.09000N/A
185Aronsson, TobiasLD9011231200050.00000N/A
1936Brochu, BrettGK120112   0000N/A    
2047Ekefjärd, ElliotLW1000001-100010.00000N/A
2168Dunegård, GustavCE300000000000N/A000N/A
2243Eckmyhl, WilliamRD6000201-100030.00000N/A
2358Jonasson, HugoLD11000842200090.00000N/A
2431Malmqvist, CarlGK120000   0000N/A    
2529Vesterlund, ValdemarLW12000802-200030.000110.00
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
136Brochu, Brett121211620:161822123992.471.74282
231Malmqvist, Carl12122103:129394881.255.23002
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Leksands IFLeksands IFLeksands IFLeksands IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
116Kelleher, TylerLW12111324817892403928.21000N/A
214Lang, OskarLW1278152165113202528.0033650.00
39Zackrisson, PatrikRW116915015871101735.2912511724251.65
415Stakkestad, ÅkeRW1269151314950213119.350220.00
536Lissel, AugustCE1275128144101102924.14575411151.35
612Passolt, JoshRW1256112166100002222.7334742.86
734Crookes, ZakiRW12369412480002114.299192832.14
87Angle, TylerCE12189416610010214.76728315546.45
923Berger, CarterRD113471011832001421.43000N/A
106Lundqvist, AlexanderRD12145251596000185.56000N/A
118Lagerberg-Hoen, JonasRW41340505000520.00000N/A
125Sjöholm, VictorLD111341017314000175.88000N/A
1327Mccourt, RileyRD1204441064000180.00000N/A
143Nilsson, FredRD12044456-1000110.00000N/A
1526Langvardt, RockyLD1203381358000150.000110.00
1617Altörn, DennisRW122024211100540.0036933.33
1722Lidén, VilgotLD7011051400030.00000N/A
1829Staios, NathanRD7011254100030.00000N/A
1921Larsen, OliverLW11011024-200060.00000N/A
2024Eljas, ArvidRW12011614-3000140.00347010432.69
214Andersson, AdamLW1000002-200010.0011250.00
2235Jobs, AgustGK20000   0000N/A    
2310Kleffner, PaxCE5000233000050.00000N/A
2430Tamm, ViggoGK70000   0000N/A    
2525Christoffersson, RobinGK110000   0000N/A    
261Gidlöf, MarcusGK110002   0000N/A    
2711Karlsson, MartinLW120001016-5000120.0021366.67
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
125Christoffersson, Robin12115298:38911612592.801.81241
21Gidlöf, Marcus12117376:251513515090.002.39051
330Tamm, Viggo127139:46291181.823.02010
435Jobs, Agust122000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
MoDo HockeyMoDo HockeyMoDo HockeyMoDo Hockey[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
125Mattsson, CarlLW1272908440102528.0015616.67
217Hermansson, EltonRW12549878-13103116.130110.00
35Berg, AugustRD124481112480002416.67000N/A
434Hallin, HugoLD121670963000911.11000N/A
571Yoon, BryanRD12066495400090.00000N/A
612Pettersson, OscarRW1241587250002615.380220.00
726Larsson, EmilRW12325278802102015.0012333.33
828Rosén, EliasRD10235810731001612.50000N/A
910Jutting, JacksonCE12145278-1000293.45606212249.18
1023Wahlberg, OskarRD121454761000175.880110.00
1120Caderoth, ArvidCE120558871000180.00905514562.07
1236Ohlsson, SebastianLW121340725000128.3313425.00
1324Sundström, MilanCE100448871000120.0022285044.00
1419Jinesjö Karlsson, ErikLW1221347701001513.3318304837.50
1570Bourke, TroyCE81232541100119.0935367149.30
1615Bjerselius, JacobCE1012344311001010.00667313947.48
177Karlberg, MarcusRW41122413000333.33000N/A
1827Lundmark, AntonRW81120413001128.330110.00
1935Werner, AdamGK120220   0000N/A    
2051Berglund, VictorRD120220910-1000440.00101100.00
2118Nässén, LinusCE3011420200030.0017254240.48
2237Knights, TheodorLD100000000000N/A000N/A
1Skröder, MarkusGK10000   0000N/A    
2418Styf, HarryRW100020000000N/A000N/A
2532Gästrin, MalcomLW200000000000N/A000N/A
2630Hellsten, JakobGK110002   0000N/A    
2738Falkenhäll, WilliamRW12000023-100090.00101100.00
2855Kyrkjeeide Oeversveen, PederRD12000011000040.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Hellsten, Jakob12115303:271010011090.911.98132
235Werner, Adam12127433:441617519191.622.21161
31Skröder, Markus121000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Mora IKMora IKMora IKMora IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
119Tärnström, OliverLW12358068-20001915.791582365.22
291Umegård, KarlLW1261727700101735.290220.00
326Røbru Elvseen, PatrickRW12437489-10112714.810110.00
477Mosley, RylandLW12426235-20203810.53000N/A
522Salqvist, IsakLW101562725000119.0920486829.41
627Larsson, HampusCE12235445-1010287.149142339.13
734Juntorp, NilsLW121450624000812.50461040.00
46Sjödin, SvanteCE121450611-5101166.258210118344.81
913Milfors, LoaRW121452523000156.6721366.67
1018Thomsson, TimRD813425826100137.69000N/A
1150Ekberg, TobiasLD121344853100205.00000N/A
1241Aase-Stensland, TobiasLW113037303100475.000220.00
1371Giroux, DamienCE1211245500101010.001088519355.96
1428Carlsson, OlleLW11022434-100020.000110.00
1516Karlström, MarcusRD11022689-1000220.00000N/A
164Norén, JakobLD12022845-100060.00000N/A
175Raftheim Hedin, VictorRD71010330000520.00000N/A
1820Weigelt, GeorgCE7011930300050.0043418451.19
196Engebråten Kopperstad, VictorRD8011854100040.00000N/A
208Udd, AlbinRD110111065100070.00000N/A
2157Johansen Breivold, TobiasGK120110   0000N/A    
2249Olerot, JoelRD120111039-600090.000110.00
2343Karlsson, OliwerRW100000000000N/A000N/A
2429Schenk, FlorianLW2000001-100010.0021366.67
2523Skiöld, AugustRD3000000000010.00000N/A
2611Eriksen, MikkelCE50000220000130.0021204151.22
2731Hellgren Smed, MarcusGK120002   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
157Johansen Breivold, Tobias12126344:381313614991.282.26124
231Hellgren Smed, Marcus12127380:151617218891.492.52024
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Nybro Vikings IFNybro Vikings IFNybro Vikings IFNybro Vikings IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
172Rohdin, JoachimRW124598514-90303910.2619102965.52
259Wytinck, ZacharyLD125274410-60201926.32000N/A
311Wersäll, MelvinLW120774310-7000140.0034742.86
428Jacobsson, TheoCE12336249-51102412.5012122450.00
510Kandergård, OliverRW123254311-80202512.000110.00
634Nordin, OscarCE6134216-5100520.0038448246.34
788Lindfors, TimRW12134629-7010214.76000N/A
824Kant, JoelCE12213236-31001711.76739116444.51
20Lennström, FilipRW12213238-50002010.00496111044.55
1029Warg, LudvigRW1212346240001010.000330.00
117Engebråten, Sander VoldRD121236414-10000195.26101100.00
1222Nikupeteri, OlliLW12033459-4000150.0034538739.08
139Hemström, KalleLW10112824-2000520.0023214452.27
1449Holm, KalleRD120222911-2000280.00000N/A
1595Säll, GabrielLW121010330000156.67202100.00
168Krämer, MånsLD11011449-500080.00000N/A
1719Stenman, EliasCE110112226-400040.0043559843.88
1880Ollas, HugoGK120110   0000N/A    
1953Mångs, JesperLD120111058-3000120.00000N/A
2041Svensson, LiamLW1000010100050.0021366.67
2141Lövgren, FelixLD100000000000N/A000N/A
2233Styrenius, NoelRD1000201-100010.00000N/A
2321Nilsson, IsacRW2000020200060.00000N/A
2467Molldén, AlexanderRD7000625-3000110.00000N/A
2572Dahlqvist, Aron**LD8000401-100010.00000N/A
261Eltonius, PontusGK120000   0000N/A    
275Granberg, FredrikLD12000214-300030.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Eltonius, Pontus12128439:092316118487.503.14025
280Ollas, Hugo12126261:012011313384.964.60014
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Södertälje SKSödertälje SKSödertälje SKSödertälje SK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
118Souch, CarterRW12961526331603923.08303100.00
28Fizer, TarunLW123101346510102512.00000N/A
391Vanderbeck, AndrewRW95611209542102025.0031475.00
421Stevens, NolanCE82810125140101118.18546211646.55
527Norbe, DanielLD1244827430302714.81000N/A
619Muzito Bagenda, DanielCE12437210641101921.05725913154.96
795Väyrynen, TeemuCE12347410820001127.271451973.68
816Ikonen, JoniRW12246849-50011414.2912110022154.75
982Laavainen, RoopeRD121456853000147.14101100.00
1088Holst, FilipLW122244422100540.00101100.00
1129Håkansson, WilliamLD80441258-300040.00000N/A
129Harlestam, HampusCE120444761000150.00658414943.62
1323Polin, EgorRW521343121102010.00000N/A
1428Hesselvall, AdamRW121236422000147.1411250.00
1520Loimaranta, VeikkoRW11120101010250.00000N/A
1661Skager, LinusRW3022012-100080.00000N/A
175Lundgren, JonatanLD12022666000060.00000N/A
1849Lantz, PhilipLW7101012-1100616.670110.00
1971Olsson, GabrielLW12101436-3000128.330110.00
206Söderberg, LudvigRD9011052300010.00000N/A
2173Härenstam, LoveGK120112   0000N/A    
2281Dahlqvist, SebastianLW100000000000N/A000N/A
17Salmi Lilja, GustavRW100000000000N/A000N/A
2412Dani, AlexanderCE300000000000N/A12333.33
2574Carell, FelixRD8000014-300040.00000N/A
264Nilsson, NiklasRD110004770000110.00000N/A
2735Munther, TeodorGK120000   0000N/A    
2844Arell, NiklasRD12000496300040.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
173Härenstam, Love121210596:302423425890.702.41164
235Munther, Teodor12122125:325364187.802.39011
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Vimmerby HCVimmerby HCVimmerby HCVimmerby HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
158Lejon, HugoRW1158132912-30201631.25561145.45
29Carlsson, KalleLW116410211651101637.500330.00
323Karlsson, MaxCE117186711-41101838.89946716158.39
481Mörnsjö, JohanLW112570513-80101216.67101100.00
521Bochen, NickRD1116781013-3010254.00000N/A
636Karlsson, HampusCE10336257-21102114.29656613149.62
796Hellberg, HannesRW110551026-4000160.000110.00
87Malmkvist, GustafLD11044288000060.00000N/A
933Hurtig, ArvidRD110444910-1000130.000110.00
1048Orrsten, HugoCE11123246-2000911.11715112258.20
1127Alftberg, WilliamLD11123679-20001010.00000N/A
1218Wennström, KevinLW11123646-2000147.1412102254.55
1315Lindgren, OskarLD111233157-2000911.11000N/A
1419Carlsson, AntonLW11033649-5000150.0011250.00
1568Millner Westberg, LinusLD110331068-2000140.00000N/A
1624Andersson, LudvigRW101126220000425.00000N/A
1767Norbäck, JesperLW11112049-5010175.88000N/A
1829Petersson, AdamRW5101014-3000520.00000N/A
1922Kangas, GustafCE110110880000140.00716914050.71
2031Sörqvist, IsakGK110112   0000N/A    
2112Wiberg, FilipRW8000000000010.00000N/A
2230Rydén, TomasGK110000   0000N/A    
236Hjälm, AlfredLD11000203-300030.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Sörqvist, Isak11119482:122722525289.293.36036
230Rydén, Tomas11113183:3812556782.093.92002
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Visby/Roma HKVisby/Roma HKVisby/Roma HKVisby/Roma HK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
191Estephan, GiorgioCE1048120713-61301428.57986416260.49
246Liuksiala, JuhoRW1246100512-70101625.000110.00
318Dahlström, JohnLW104370512-70201428.5713425.00
440Thelander, AndreasLD123474412-81302412.50000N/A
574Gagnier, RyanLW112468510-5100258.0013233636.11
610Thelin, JoakimRW1223514610-40101811.1132560.00
721Lindström, EliasCE12314237-40111127.27857516053.12
861Ramberg, LucasLD120442713-600070.00000N/A
919Engman, HampusLW122131149-5000825.0011250.00
1047Norin, EricRD6123634-1010520.00000N/A
1193Wikström, JonathanCE101126212-10000911.11667113748.18
1248Fakt, SebastianCE12112837-4000166.25488213036.92
1316Dahl, AndreasLW10022636-3000180.0013425.00
1457Johansson, KarlLD120228411-700050.00000N/A
1513Jonsson, IsakRW121014111-10000119.09000N/A
1615Bengtsson, JacobLD1101110613-700080.00000N/A
1734Bärehag, WilleCE12011218-700050.0010102050.00
186Peltonen, JanneRD120118514-900080.00000N/A
1942Palm, ErikLD2000013-200010.00000N/A
207Påhlsson, KarlCE200020000000N/A000N/A
2122Andersson, OlleLD10000006-6000100.000110.00
2230Voutilainen, JoonaGK120000   0000N/A    
2325Lindblad, FilipGK120000   0000N/A    
2428Jidenius, LucasLW12000436-300080.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Voutilainen, Joona121210582:383629032688.963.71037
225Lindblad, Filip12123140:0016668280.496.86002
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Västerås IKVästerås IKVästerås IKVästerås IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
118Falk, SebastianLW125494811-31001533.3345944.44
227Jakobsson, CarlLW124594610-40302615.380110.00
310Jansson, JimmieLD1218912510-5010293.45000N/A
416Pantzare, VictorLW12538147611001926.32000N/A
528Zetterberg, LukasLW12527659-40304012.50931275.00
688Hellström, FabianRW11336245-10101127.270330.00
741Johansson, FelixLW122466813-50102010.000330.00
892Gunnarsson, DanielRD120668710-3000240.00000N/A
921Keilin, TheoLW122248512-7110267.69918517651.70
1019Edvardsen, Simen AndreLW1013410651000147.14957316856.55
1159Mylläri, AntonRD11134297340001010.00000N/A
1234Olsson, AntonRD121232710-3000303.33000N/A
1313Bertals, MelkerLW12112446-2000812.50595311252.68
1460Lundgren, NiclasLD12011049-500050.00000N/A
1543Arvedson, AdamLD120114990000140.000220.00
1614Engström, LiamRW12011417-6000160.00000N/A
1777Birgersson, OscarCE12011876100070.00839818145.86
1815Lindberg, WilliamLW1000000000010.00000N/A
25Sohlberg, EdvinCE100000000000N/A000N/A
209Friberg, TimRW5000001-100020.00000N/A
2129Lundin, OscarLD6000202-200060.00000N/A
2264Pennerborn, ViktorRD7000233000050.00000N/A
2311Wengrud, AlvinCE8000011000030.00641060.00
2430Oschgan, BenediktGK120000   0000N/A    
2539Håkansson, OliverGK120000   0000N/A    
2617Ekholm, EmilCE12000423-1000130.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Oschgan, Benedikt12127384:562014316387.733.12124
239Håkansson, Oliver12126329:481914916888.693.46015
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Östersunds IKÖstersunds IKÖstersunds IKÖstersunds IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
163Öhrn, DanielCE113811126601201816.67985815662.82
259Klint, AntonCE127310410641302626.921157318861.17
391Proos, WilliamLW1227941073010395.1311250.00
436Norberg, OlleRD121784761000283.57000N/A
525Semjonov, MaksimRW124372660100439.30741163.64
623Sjöberg, AlbertRW12336257-20201717.65000N/A
728Solem, SamuelLW1223528621001414.2927922.22
810Budgell, BrettCE121456660000214.76735312657.94
918Flood, ErikLD1214514871000214.76000N/A
1072Dahlqvist, Aron**LD3044232100010.00000N/A
1192Nijhoff, LoganRW12303446-21001618.750110.00
1214Ljungkrantz, AlexanderLW8202234-10101811.1112333.33
1320Holmner-Härgestam, CarlLW12112428-60001010.0026204656.52
1452Jansson, FredricRD8022846-200070.000110.00
155Arvidsson, KevinLD12022236-300080.00000N/A
1621Hermansen, Joachim LundeLD80111016-5000110.00000N/A
1719Garfve, IsakCE12011038-5000110.00817715851.27
1824Sagranden, LukasRW12011022000060.00000N/A
1986Berglund, AntonLD1000010100010.00000N/A
2035Bohman, VilmerGK10000   0000N/A    
2135Wallström, WilleGK20000   0000N/A    
2235Bergsten, SvenGK30000   0000N/A    
86Bertils, EdvinRD300000000000N/A000N/A
13Wetterberg, ColinCE300000000000N/A000N/A
2539Nordh, NilsLD7000013-200010.000220.00
2647Malmström, HenrikLD80001018-700080.00000N/A
2727Sundqvist, LeoRD9000047-300090.00000N/A
2890Hedman, HampusGK120000   0000N/A    
291Carlsson, Simon**GK120000   0000N/A    
3070Hesselvall, FilipLW12000223-100050.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
190Hedman, Hampus12128483:272221623890.762.73153
21Carlsson, Simon**12124240:571411012488.713.49004
335Bergsten, Sven123000:00000N/AN/A000
35Bohman, Vilmer121000:00000N/AN/A000
35Wallström, Wille122000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS