Clubs in Södermanland

U15P Blå Grupp 2, Stockholms Ishockeyförbund

 
Brinkens IFBrinkens IFBrinkens IFBrinkens IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
120Danielsson, EliasRW768142010
221Dimander, OscarCE758132100
336Wallin, AlexanderRW765118100
416Kukolj, VanjaLW747112000
510Nyström, OskarRW76392100
626Hellström, ThristanLW73470100
729Hertzberg, MaximilianCE63362000
818Nöidh, PhilipLD71566010
939Melqvist, ChristianLD60662000
1022Källén, AlexanderLW52240000
114Henriksson, JohannesRD61340010
1224Papp Broman, LucasRD61346000
1314Eriksson, WilliamRW51230000
145Jansson, GustavRW41122000
1511Zolin, MaxwellLW61120000
169Bruvoll, AxelRD60220000
177Hansson, MilleRW10114000
1825Zetterström, CharlieLD70110000
1923Gustafsson, JacobLD30002000
2031Ellenberg Dolvé, IsacGK50000000
2130Lallerstedt, OskarGK60000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Ellenberg Dolvé, Isac753122:384434791.491.30121
230Lallerstedt, Oskar764159:3410708087.502.51122
Sorted by lower Goal Against Average per 40 minutes and higher Saves%

 
Eskilstuna Linden HockeyEskilstuna Linden HockeyEskilstuna Linden HockeyEskilstuna Linden Hockey[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
110Grabbe, FabianLW32020000
211Juhlin Ulvhag, MaxCE72022010
39Rosedal Salvéus, WalterCE71120010
425Andersson, AlfonsRD71122010
13Thörn, ErikCE71122000
62Tördahl, NilsLD71018000
714Hellberg, WilliamCE40112000
829Lainio, WincentLD40114000
91Malmberg, EliasGK10000000
108Carlén, LiamCE40000000
1116Joona, LennoxCE60000000
1217Carlström, VincentLW70000000
28Korsman, BillCE70000000
1435Lagerbeck, EliasGK70002000
1518Junger, StellanCE70006000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
135Lagerbeck, Elias777260:004619023680.517.08007
21Malmberg, Elias71120:00381172.736.00000
Sorted by lower Goal Against Average per 40 minutes and higher Saves%

 
Haninge Anchors HCHaninge Anchors HCHaninge Anchors HCHaninge Anchors HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
18Biewald, VilleLD75384002
271Tielman, OscarRW64480201
311Eriksson, DexterCE62244000
429Westlund, WalterCE72242101
556Larsson, HugoLD71346000
622Henricson, JulianLW62130000
755Soxbo, ArvidRD71230000
814Wikander, CharlieLW71234101
96Örjes, AxelLD72022120
1096Björkander, HermanLW510125000
1128Söderlund, EliasRW71012000
1210Mccann, CedricLW50110000
1318Lautmann, IsakRD60110000
93Veid, MiltonLW60110000
1533Norman, NoelGK20000000
1619Brandt, WinstonRW20000000
1721Nyberg, CharlieRD40000000
1835Sangre Brattberg, LuddeGK60000000
191Lindeborg, MelkerGK60000000
2083Eklöf, DavidLW60004000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
135Sangre Brattberg, Ludde764162:38910010991.742.21031
21Lindeborg, Melker76280:001282996.550.50120
333Norman, Noel72140:004252986.214.00001
Sorted by lower Goal Against Average per 40 minutes and higher Saves%

 
Sollentuna HC 1Sollentuna HC 1Sollentuna HC 1Sollentuna HC 1[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
120Kesan, ElvinRW494132220
223Öhlin, VinceLW56392110
319Johansson, FrankCE73470010
421Blomgren, EgonRW75160000
510Tjernström-Milione, HugoRW74262210
618Rakuscinec, AlexanderLW41452000
734Pernwall, OttoLW62240010
828Moreau, BillyLD60444000
98Storm, AlfredRD61230001
1031Barton, TimothyLW30332000
114Brost, CarlCE52024000
127Sellén, MalcolmLD41122000
133Hermansson Stern, TheoLD10220000
145Ulmander Falk, NilsLW40222000
156Engström Åkerman, LeoRD70224000
1633Hagelin, BjörnRW21010000
1729Bock, JustusLD51010110
181Rohmer, FilipGK10000000
1930Gillberg, SimonGK60000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Gillberg, Simon766240:007637090.001.17360
21Rohmer, Filip71140:008202871.438.00001
Sorted by lower Goal Against Average per 40 minutes and higher Saves%

 
Tullinge TP HCTullinge TP HCTullinge TP HCTullinge TP HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
124Christensson, AlgotCE63032000
213Moberg, DevinRW71230000
327Buss, WilliamLW51010000
425Arvidsson, KevinCE61010100
523Dahlin, OliverLD60110000
628Lillieander, OttoCE70114000
711Svärd, ManfredCE20002000
816Droca, DamjanCE40002000
922Piñones, LiamLW50000000
10Thor Allstrin, GustafRW50000000
1126Balcin, NavdarRW50004000
1230Skytt Åkerström, AlvinGK60000000
135Törnqvist, GustavCE60000000
1435Giorgi, CharlieGK70000000
1518Höglin, GustavRW70000000
167Lönn, MalteRD70000000
1721Wärngård, CharlieRD70008000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
135Giorgi, Charlie775192:013014817883.156.25004
230Skytt Åkerström, Alvin76387:5916728881.827.27012
Sorted by lower Goal Against Average per 40 minutes and higher Saves%

 
Viggbyholms IKViggbyholms IKViggbyholms IKViggbyholms IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
112Ekström, LokeLW766120200
224Bodin, CharlieRD757122010
323Andersson Lintula, CharlieCE746102020
418Meneghetti, LeoneLW72790010
540Öberg, OskarCE74480001
620Lorsell, AdamCE63580000
719Pavlikovsky, MaxCE75274200
815Ekstedt, ErikLW63362000
955Rainsson, NathanLD641527100
1021Sigg Lundell, OlleLD71230000
1122Ottosson, WilliamLW61120000
1214Öhlund, FrankLW71122000
1311Bez, LeoneLD10110000
7Edlund-Ahl, VildeCE10110000
1510Lund, LinusLW30110000
1645Qvist, OlleRD10000000
171Kyllerman, PhilipGK20000000
1813Asplund, PhilipCE30000000
28Jonsson, WilliamCE30000000
2029Åberg, HugoGK50000000
219Markmyr, EltonCE50000000
2230Åhrnby, EddieGK60000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Åhrnby, Eddie764160:007727991.141.75131
229Åberg, Hugo753118:116404686.962.03121
31Kyllerman, Philip72000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 40 minutes and higher Saves%

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS