Clubs in Södermanland

HockeyTvåan Herr Östra

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-18 15:58
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
131Lindholm, AdamNAC210000000233,330,0066,670031.50
21Flink, HugoVÄR210000000150,000,0050,000021.00
30Säll, HugoHIF211000000050,0050,000,000021.00
435Mutze-Hvitman, RichardBÅL210000000150,000,0050,000021.01
531Andersson, CasperTIE380000000561,540,0038,4600135.06
61Blom, VilhelmFLIK380000001461,540,0038,4600135.57
731Karlsson, NoelIKG240000000266,670,0033,330063.10
860Tördal, OskarMÄH261000000266,6711,1122,220094.50
92Svahn, EdvinFLIK251000000171,4314,2914,290074.25
1030Wilhelmsson, AlexanderIFK340000000180,000,0020,000051.67
1130Linder, EliasNYN241000000080,0020,000,000052.50
1272Hobohm, AlbertSOL4190000000482,610,0017,3900235.73
1340Kaiponen, TuomasMAR490010000283,330,0016,6700122.97
1430Nilsson, PhilipHAN3101000000083,338,330,0010126.53
1535Lundell, HampusESK360010000187,500,0012,500082.64
1635Matthiesen, AdamSEG2100000000100,000,000,000010.47
1733Björk, LukasNAC2300000000100,000,000,000031.50
41Ehrlich, LucasNYN2300000000100,000,000,000031.50
30Stierngranat, JoelSPÅ2300000000100,000,000,000031.50
2035Gidbark, LinusHIF2400100000100,000,000,000152.40
2135Lunde, LeonMÄH21200000000100,000,000,0000126.04

1Åström, PetterIKG10000000100,000,00100,000011.00
1Epparn, AntonBÅL110000000233,330,0066,670033.70
35Gotthold, EdorTIE120000001240,000,0060,000055.00
1Jansson, EmilESK110000000050,000,000,001022.00
30Lööf, EdwinBÅL220000000166,670,0033,330032.52
35Palm, OliverHAN250000000271,430,0028,570075.99
31Nilsson, HugoIFK130000000175,000,0025,000043.82
41Sahlman, SamiMAR130000000175,000,0025,000044.13
70Forsberg, AlvinVÄR130010000180,000,0020,000055.03
30Wassberg, FabianSEG1300000000100,000,000,000033.00
35Engsund, HugoSPÅ1300100000100,000,000,000044.00
99Malmström Nilsson, CharlieTIE1600000000100,000,000,0000614.90
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
BÅL
- Bålsta HC
ESK
- Eskilstuna Linden Hockey
FLIK
- Flemingsbergs IK
HIF
- Hammarby Hockey
HAN
- Haninge Anchors HC
MAR
- IFK Mariehamn
IFK
- IFK Tumba IK
IKG
- IK Göta
MÄH
- Mälarö Hockeyförening
NAC
- Nacka HK
NYN
- Nynäshamns IF HC
SEG
- Segeltorps IF Ishockeyförening
SOL
- Solna SK
SPÅ
- Spånga IS IK
TIE
- Tierps HK
VÄR
- Värmdö HC

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS