Clubs in Södermanland
Clubs in Södermanland

U18H Allettan Östra

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-18 18:50
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
11Selin, PontusVIG320000000250,000,0050,000041.32
299Gustafsson, MiltonNSK332000000050,0016,6716,671062.03
390Olsson, MaximilianIKG631010000157,1414,2914,291071.17
435Segerbrant, TheoSOL341000000157,1414,2914,291072.33
531Farias, TiagoESK72240100011060,535,2634,2100385.36
61Dolk-Rinon, MaximilianIFK352000000162,5025,0012,500082.67
71Sjöberg, AndreasNSK4111010000470,595,8823,5300174.25
81Cöster, LukasVHF6221000000870,973,2325,8101315.09
91Sundkvist, JohannesENK490010000471,430,0028,5700143.45
101Kurrti, EljaSOL4100010000378,570,0021,4300143.48
1131Jurander, TimLVHC480000000188,890,0011,110092.26
121Lillbåsk, EmilBOO5140000000193,330,006,6700153.23
1330Palmén, ArvidVIG3100000000100,000,000,000010.33
1430Tärnblom, EmilENK31100300000100,000,000,0001144.54

31Lernell, ElliotIFK241010000171,4314,2914,290073.50
35Duse, JonathanIFK250000000271,430,0028,570073.55
37Belenyesi, AndrasVIG120010001075,000,0025,000044.00
31Pettersson, AlvarBOO3121000000280,006,6713,3300156.20
1Thorell, OlleLVHC250000000083,330,000,001063.00
34Lindberg, MaximilianLVHC1100000000100,000,000,000011.00
31Österman, HugoVHF1200000000100,000,000,000121.85
38Lindblad, PhilippeIKG1500000000100,000,000,000054.62
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
BOO
- Boo HC
ENK
- Enköpings SK HK
ESK
- Eskilstuna Linden Hockey
IFK
- IFK Tumba IK
IKG
- IK Göta
LVHC
- Lidingö Vikings HC
NSK
- Nyköpings SK
SOL
- Sollentuna HC
VHF
- Vallentuna Hockey
VIG
- Viggbyholms IK

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS