Clubs in Södermanland

U20 Herr Regional Öst

 
Almtuna ISAlmtuna ISAlmtuna ISAlmtuna IS[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
199Ydehed, EliasCE856112210
28Erngren, EdwardRW755102100
399Karling, NeoRW837102100
499Nilsson, TemujinRW54260110
599Wernerson, JackLW942610000
617Norstedt, IssyLW93362100
799Sandin, IsacLW82462000
86Falkenhäll, TheodorRD71560000
936Proos, AlexanderRD83258020
1099Wiita, OliverCE82356000
1172Edvardsson, TageRW93148100
1299Lidholm, VincentRD90440000
1340Holmer, CarlCE90446000
1415Pecirep, WilliamCE31234010
1599Persson, AntonLD70330000
1610Halvarsson, MelkerRW12020000
1715Storm, EdwinCE20220000
1818Lindseth, Martin Kristoffer MoestueLW30220000
1999Wallmark Holmström, RobinCE80224000
2075Gustafsson, MaxRW41012000
2151Ahlinder, Malte**RD61010000
2299Hägerström, FabianRW901110000
2310Valdebenito, NahuelRD10000000
2410Ersoy, AdrianCE20000000
2599Bedier Eriksson, TheodoreGK90000000
2699De La Gardie, LeonGK90000000
2710Berger, EliasLD90000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
199Bedier Eriksson, Theodore994240:00410811296.431.00140
299De La Gardie, Leon995301:081615016690.363.19032
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Flemingsbergs IKFlemingsbergs IKFlemingsbergs IKFlemingsbergs IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
120Pranskevicius, PijusCE876132030
225Kreibom, MelvinCE874112230
338Nordlander, HampusCE73696010
423Thunberg Josende, LiamRW93696000
537Austakojis, JorisLW95162010
624Källström, FelixRW832512100
736Johansson, OliverLD814525000
822Smatana, AdamRD70446000
939Paulrud, KristofferLD80332000
1043Törngren, BenjaminLW31120000
1134Miklas, DavidLW51120110
1299Diberius, ErikLW20220000
1366Brozin, WilliamLW21010100
1470Kysilka, VaclavCE31010000
1549Tuvinger, AugustRW20110000
1658Kruppa, RichardLD20112000
1741Ridderström, AxelLW20114000
1845Grynning, MarcusLD30110000
1929Dymkowski, PhilipLD60112000
2016Bergman, WiltonLW70114000
2118Lander, VictorLD701127000
2233Nygård, GustavGK90110000
2321Horníček, MichalRW90110000
2444Anemyr, PetterLD90112000
2557Lapin, LukasLW10000000
2647Mangulis, DanielsRD10002000
2726Billiet-Prades, MelvynnLW20000000
54Schünzel, LudvigCE20000000
297Roos, AxelRD30000000
3028Fredin, OliverRD40000000
3135Szabo, Huba DanielGK90000000
3219Kajova, AckeCE90002000
17Shestopalov, StephanLW90002000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
133Nygård, Gustav996362:331817419290.622.98033
235Szabo, Huba Daniel993184:469677688.162.92021
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
IFK Täby HCIFK Täby HCIFK Täby HCIFK Täby HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
128Palmers, RubenLW985134010
213Galvelis, TaurasRW97182200
323Otterud, WilliamCE62684002
427Lenning, AlfredCE91676000
512Berg, AntonLD91562010
696Kjellnäs, AtleRW91562110
740Winberg, ViktorRW922418200
850Franzén, EddieRW71346100
98Schmiedtke, LiamLW913431000
1033Langermo Neuman, OliverLD91230000
1125Nord, BenLD51122100
1219Skugge, TheoCE81126000
1392Gilljam, AlexanderCE91122000
144Edelman, JakobRD91124010
1565Omberg, EliasRW91126000
1611Bizat, KaylissRW11010000
177Funck, TheoLD810120010
1886Verhoof, AlexanderCE91010000
1922Pettersson, JacobLW91014000
2063Jansson, AlvinCE90116000
2130Svahnberg, AlbinGK10000000
2217Jansson, MalteLD10000000
2330Hansen, SimonGK20000000
241Rodičevs, JurijsGK40000000
2531Ducommun, NathanGK40000000
2674Eriksson, DavidGK70000000
2771Söderholm, SvanteLD90006000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
174Eriksson, David976362:281415917391.912.32042
231Ducommun, Nathan94165:001484997.960.92010
31Rodičevs, Jurijs94160:001353697.221.00010
430Svahnberg, Albin91160:004252986.214.00010
530Hansen, Simon92000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
IK GötaIK GötaIK GötaIK Göta[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
184Hedman, EliasRW82794000
214Blomqvist, HenrikCE84372011
34Dansk Hesselius, MelkerLD84264130
455Ekström, WilliamCE52462010
513Fondelius, GustavCE64152100
622Tuomivaara, WalterRW723512110
737Bruno, BogdanRD84046002
86Bergholm, HenryRW80442000
918Ekström, OliwerLW43030000
109Striz, AdamRW50222000
1165Talamo, WilliamLW602225000
1221Dahllöf, ClarkCE80222000
1378Onval, GabrielRD810125100
1433Rinman, AxelLW10110000
153Bergnäs, ViktorRD30110000
167Brattberger, RobinCE30116000
178Svärd Sörman, OliverRD50110000
1848Belmonte, AdamLD60112000
1990Olsson, MaximilianGK10000000
2016Hamilton, OscarLW10000000
2188Bernstone, WilliamLW10000000
1Hermanrud, LukasGK10000000
72Lindgren, MelvinCE10000000
2441Blomgren, FabianRD20000000
29Ekbergh, JamesLW20000000
91Lundström-Stålbrand, LeonLW20000000
271Åström, PetterGK30000000
2865Lejon, BenjaminLW30000000
38Lindblad, PhilippeGK30000000
3042Fejér, OliverLD70002000
3124Anderson, MiloLW70004000
3230Lindqvist, LoveGK80000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Lindqvist, Love885255:242015117188.304.70013
21Åström, Petter833181:34710110893.522.31030
390Olsson, Maximilian81144:263242788.894.05001
41Hermanrud, Lukas81000:00000N/AN/A000
38Lindblad, Philippe83000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Järna SKJärna SKJärna SKJärna SK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
167Bäck, MioRW9471114210
231Berglind, MiltonCE94370130
316Fredriksson, CarlRD92466010
424Lenntorp, HannesRW71452000
534Liljeqvist, VikingCE93142101
626Wigell, AntonRW922427000
786Eriksson, KalleRW721353110
825Kumlin Anefjäll, JamesLW91238010
951Palmertz, MarkusRD80330000
1088Karlsson, MelvinRD90336000
1165Carlson, ViggoRD71126000
1274Kilian, Gabriel GennaroLW51016000
1369Karlåker, WincentLW61014000
1498Söderman, MarcusRW91014000
152Kronholm, NickRD50110000
1618Sandblom, ElliothRD60110000
1721Ekström Söderström, HugoCE60112000
1880Klimczak, WiktorCE80114000
1954Karlsson, LeoLW10000000
2071Kjellström, SamuelLW20000000
17Kullås Hamrén, JohnRD20000000
29Nilheimer, OlleRD20000000
3Puolakka, NeoLD20000000
249Pers, BusterLW30002000
254Lind, SimonLD60000000
2627Tingshagen, AndreasLD60002000
2730Kokko, NooaGK90000000
2850Wahlqvist, ErikGK90000000
2919Hellqvist Ekendahl, MaliikRD90006000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Kokko, Nooa996368:561417418892.552.28151
250Wahlqvist, Erik993180:001610512186.785.33003
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Nacka HKNacka HKNacka HKNacka HK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
117Boström, EdvinRD965114031
27Ekeblom, AlbinRD929114000
340Mikaelsson, HugoRW837106100
421Elnegård, ElliotRW84594220
523Dourrouj, NoelLW734725000
628Islercelik, DanteCE81678000
744Gregersen, OttoLW94262110
86Alm, FabianRD51450010
95Hagel, LokeLD91452000
1010Falck, SebastianLW91454000
1116Laurin, YoshiLW92240100
1211Wennblom, VincentRW91346000
1327Zaicevs, ArsenijsLW70440000
1429Kokoric, EskilCE72130000
1524Lanestrand, ErikLD71230000
1619Afzelius, ViktorLD920210010
179Andersson, MiloRW21120010
1812Fors, ViggoRW51122010
1915Ingelsson, SamuelRD51122010
2014Kylmänen, RasmusLD81122010
2136Forsström, JonathanRD20220000
2237Martiniussen, LoveCE20110000
2339Dufåker, AntonCE10000000
47Edlund, Karl OscarLD10000000
13Eneqvist, EmilCE10000000
38Kinnander Svedberg, HugoLD10000000
51Wikholm, WilsonLW10000000
2832Djerf, RasmusGK20000000
31Koski, WilliamGK20000000
3030Vasilyev, KirillGK70000000
311Maker, VincentGK70000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Vasilyev, Kirill975299:131315016392.022.61041
21Maker, Vincent973180:3511778887.503.65012
331Koski, William92160:004283287.504.00001
432Djerf, Rasmus92000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Nyköpings SKNyköpings SKNyköpings SKNyköpings SK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
180Hernkvist, EmilLW963910100
274Samuelsson, JacobLW85382100
312Karlsson, PetterCE83584010
410Holmqvist, VictorRW93584010
515Eriksson, SiggeCE83472011
691Lindberg, GustavRW94158000
713Lenkey, GergoCE81450100
87Kovacs, ZsomborCE90334000
919Sahlvall, LucasRD90334000
1016Eneman, LiamLW41120000
1152Wesley, ValterRD90224000
1251Ahlinder, Malte**RD21010010
1399Nilsson, ArvidLD20112000
1499Jansson, NeoRW30110000
1599Wahnström, IsakLD60110000
1611Hellberg, LucasRD90112000
1740Lidén, AlfredLW90112000
22Rohdin, ZachLW90112000
1999Rangensjö, ViggoLD10000000
1Sjöberg, AndreasGK10000000
99Teplan, HarryCE10000000
2220Psenica, DavidLW20000000
2399Roshamn, VilmerRD200027000
2418Aminoff, AntonRD30000000
259Strandlund, NoelRD60000000
2637Hermansson, MaxGK80000000
2735Bernkert, ViggoGK90000000
2877Mann, DennisRW90000000
2947Ljungcrantz, IsacRD90002000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
135Bernkert, Viggo995308:422313716085.624.47032
237Hermansson, Max984241:342214516786.835.46004
31Sjöberg, Andreas91000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Spånga IS IKSpånga IS IKSpånga IS IKSpånga IS IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
199Sparrdal, AttithRW64590010
225Lovell, CamiloCE742635010
315Tuomela-Lundberg, MaxCE842618010
421Eriksson, AlexanderLW814512010
57Nyström, MelkerLD70556000
66Stockhaus, AxelRD713435010
718Lindberg, LinuzLW23032100
811Elofsson, LeoLW821310000
920Östman, ElliotCE60332000
108Lindqvist, ElwinLW82022000
1117Nordén, ColinCE60220000
1214Boss, SiggeLW71016000
1323Forzelius, AugustLW81010000
1424Deling, FelixLW10110000
159Wedin, ViktorRW30110000
167Jurtjenko, IliaLD80110000
1735Eriksson, ViktorGK80112000
1893Brunö, FransRW10000000
4Tampella, RoccoLW10000000
15Ullén, AugustLD10000000
2128Hassanpour, LeonCE10004000
2296Hägglöf, DouglasGK20000000
98Samuelsson, JacobGK20000000
2494Brunö, TureLD20002000
2510Classon, SixtenCE30000000
2697Lav, ErlandRD30002000
2730Anderson, OlleGK40000000
2826Lövgren Erixon, TheodoreLD40000000
2986Horndahl, HampusCE50004000
3013Engdahl, BillRD80004000
315Jansson, ErikLD80006000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
135Eriksson, Viktor887369:512822024888.714.54015
230Anderson, Olle842116:389909990.914.63002
396Hägglöf, Douglas82000:00000N/AN/A000
98Samuelsson, Jacob82000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Tyresö/Hanviken HockeyTyresö/Hanviken HockeyTyresö/Hanviken HockeyTyresö/Hanviken Hockey[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
17Eklund, KevinRW9107176220
217Rillver, TimRW9710172110
319Ahnlund, AronLW929112000
424Mahlberg, MarlonCE9110116010
515Asplund, LucasLW96394010
69Virkkunen, MillianRW72462100
716Schenk, LiamCE82462020
826Heidgren, EmilLD93258100
913Svedlund, VictorLD90550000
108Venturi Karlström, TheoCE81342000
1112Ljusbol, VictorCE91342000
1220Norman, LiamLD91346000
1314Severin, AlexanderLW93036000
142Karlunden, FrankLD512325000
1525Andersson, MaxCE82020100
1699Tapper, JonatanRW31120000
1799Reimdal, NeoRD10220000
1811Frantz, MathiasRD20222000
1921Enersen Tysk, LiamLW80220000
2022Ullman, EmilLD90222000
216Hurtig, EdvinLD20110000
2210Lagerström, OliverRW20112000
233Lillieander, SixtenRD30110000
2499Listam, AlexanderRD20000000
255Celikel, WilgotLD40002000
2623Thyselius, JonathanCE50004000
2730Johansson, GustafGK90000000
281Lindbom, KevinGK90000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Lindbom, Kevin994240:0089510392.232.00031
230Johansson, Gustaf995303:361212013290.912.37032
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Wings HC ArlandaWings HC ArlandaWings HC ArlandaWings HC Arlanda[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
180Johnsson Berger, OdinRW95490010
217Uhlin, FransRW94484000
329Pitkänen, VilleRD624610010
468Nyberg, FilipCE90660000
591Ponechal, KevinRW82354010
611Strandberg, Carl-JohanRD91342010
77Harju, IsacCE62132020
891Zetterberg, EliottLW31122100
921Kulikovs, DzeissLW91120000
1078Wahlström, LiamLD91122000
1134Parfjonovs, JegorsRD71010000
1224Eriksson, LinusCE71014010
1386Forsberg, ViktorRD30110000
1488Simek, MaximLD60112000
1510Svan, KevinRW80112000
1612Stenerhag, EdvinRD90114000
1720Bergsten, AlbinRD10000000
1840Ten Siethoff, LiamGK30000000
1913Baraer, LeoRD40000000
2023Asp, VilmerLW40002000
215Olsson, VilgotLD50002000
2216Östman, HugoLW60002000
233Bengtsson, VincentRD60004000
2479Holst, OliverGK70000000
2531Thunström, OliverGK80000000
2673Gosselin, MichelRW80002000
2715Carlsson, VilgotRD90002000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
179Holst, Oliver975223:262213215485.715.91004
240Ten Siethoff, Liam932102:016596590.773.53001
331Thunström, Oliver984212:001512714289.444.25013
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS