Clubs in Östergötland

Hockeyettan Södra

 
Boro/Vetlanda HCBoro/Vetlanda HCBoro/Vetlanda HCBoro/Vetlanda HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
117Sörensson, WiggoCE76612411831212524.00865514160.99
291Laframboise, JoshuaCE7437067-11101723.5351683.33
319Windahl, FilipLW732545321011127.2735837.50
410Kankkunen, PetteriRD714541028100323.12000N/A
58Andersson, VigorRD71340862000166.25000N/A
629Holm, OskarCE7134468-2000195.2625728.57
714Lövgren, FelixLD7213435-2000922.22000N/A
876Henell, OttoLW61232523000119.0915616.67
915Aleksandrov, ArtemiLW71234321100214.760110.00
103Henell, VilleLD70336633000100.00000N/A
1123Karlsson, WilhelmRD7112436-3000714.29000N/A
1221Sollin, AntonCE6022822000040.000110.00
139Ryberg, ErikCE7022041300040.00101100.00
1471Jonsson, JakobCE7101045-1001119.0939519043.33
1511Hallerboij, JakobRD7011646-200040.00000N/A
167Henell, OlleLW7011823-1000130.00000N/A
27Soijärvi, AleksiCE70118211000110.0035346950.72
185Fransson, JoakimRD1000000000010.00000N/A
1943Kellander, JesperLD200000000000N/A000N/A
2026Rosenqvist, ArvidRD300000000000N/A000N/A
211Boman, VictorGK70000   0000N/A    
2235Edlund, AlbinGK70000   0000N/A    
2362Andersson, AlfredCE7000021100050.0030336347.62
2463Pettersson, AntonRW7000010100020.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
135Edlund, Albin773179:517606789.552.34021
21Boman, Victor774245:48119410589.522.69031
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Borås HCBorås HCBorås HCBorås HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
180Svensson, AntonRW771849271303420.5911250.00
229Davidsson, AntonRD71782624000147.14000N/A
382Aunes Johansson, AdamLW6347265321101915.79000N/A
422Rainersson, ErikRW551645140111241.6741580.00
589Pantzare, OscarRD742648261001428.57000N/A
612Svensson, WilliamRD6055251400030.00000N/A
717Smedberg, EmilRW622426240002010.00202100.00
824Larsson, CasperCE61342624010911.1134367048.57
911Lindberg, ChristianLD71340440110224.55000N/A
1010Storm, AlbinLW51232404000156.6741580.00
1140Aterius, ErikLW61232541000714.2922153759.46
1226Svensson, PhilipRW71232633100128.3342666.67
1328Andersson, ErikCE71234651000128.33756413953.96
1433Hirsch, AdamCE5033451400050.0034457943.04
1596Dahlén, AdrianCE7033042200010.000550.00
1673Eriksen, PhilipRD7033482600090.00000N/A
1763Börje, TimRW31010110000520.00000N/A
1819Olsson, OliverCE2011211000010.00505100.00
1968Ericsson, SimonRD501127523000100.00000N/A
2034Bryngelsson, AlexRW6011012-100020.00000N/A
2160Asp Cassåsen, MelwinGK70110   0000N/A    
2255Hansson, AugustRD7011674300070.00000N/A
2327Petersson, IsacCE100001010000N/A31475.00
2454Bartholdsson, KalleRD3000012-100040.00000N/A
259Nordström, FilipCE5000212-100010.0015173246.88
2635Andrén, ViggoGK70000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
160Asp Cassåsen, Melwin775298:51910611592.171.81141
235Andrén, Viggo772118:094394390.702.03011
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Grums IKGrums IKGrums IKGrums IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
133Nyman, JoelLW72576541010267.690110.00
234Ivansson, EliasLW7426449-51202020.0031437441.89
311Stark, VictorLW62350211-9010825.00000N/A
416Enqvist, LukasCE6213246-2020450.00804512564.00
528Wiklund, AntonRD30330220000120.00000N/A
619Davidsson, AdrianRD6112449-5000147.14101100.00
714Malmer, MelkerRW7112228-6000119.09000N/A
827Bergman, AlfredRW711233440000128.3312333.33
94Bäckman, AlfredRD3022005-500040.00000N/A
106Henningsson, AlexanderCE71012110-9000119.0915616.67
1132Granrud, EricLD5011233000060.00000N/A
1220Bergvall, HugoLD6011037-400020.00000N/A
1318Grunditz, SiggeCE70112727-500020.0041428349.40
1417Olsson, IsacCE1000201-100010.00000N/A
1512Backlund, JonathanLW4000003-300010.0034742.86
167Holmgren, JohannesRD4000403-300030.00000N/A
175Jarnevi Wendegård, AntonRD6000004-40000N/A000N/A
189Göransson, DavidLD6000408-800070.00000N/A
1929Frost, LinusRW7000025-300090.00101100.00
1Törnqvist, OscarGK70000   0000N/A    
2122Runnemalm, PhilipRW7000014-300050.00781546.67
228Olsson, JakobLW7000004-400030.000110.00
2326Falkenström, EdvinGK70002   0000N/A    
2410Röhr, ErikCE7000206-600080.0033265955.93
253Eriksson, JohanRD7000828-600060.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
126Falkenström, Edvin775295:051713515288.823.46014
21Törnqvist, Oscar772119:0213476078.336.55002
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Grästorps IKGrästorps IKGrästorps IKGrästorps IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
123Fankl, PhilipCE6235848-40011216.67555611149.55
219Kivelä, AntonCE6224257-20001414.290330.00
312Pettersson, LiamLW6213225-3010825.000110.00
446Ramik, MichaelRW6213449-5010825.00000N/A
581Kanka, JakubCE6123236-3000714.2921254645.65
638Back Nilsson, DavidRD61236510-5000714.29000N/A
792Böris, LeoCE6112034-1001911.1144448850.00
84Berntsson, RasmusLD60226413-9000110.00000N/A
915Jansson, AxelRW6101023-1001425.000220.00
1021Sandström Hult, ViktorLW61012220101425.0015213641.67
119Cederqvist, OskarRW3011016-500080.000110.00
1296Olsen Brekke, RasmusCE3011233000030.0017173450.00
1371Casselsten, OliverLD6011446-200090.00000N/A
1428Svensson, SimonLD6011827-5000100.00000N/A
158Bergkvist, FelixLD60115436-3000100.00000N/A
1690Johansson, EliasRW100000000000N/A000N/A
1759Andersson, JohnRD400000000000N/A000N/A
61Dalin, HelmerRW400000000000N/A000N/A
1958Hägg, JoacimRD4000405-50000N/A26825.00
2035Andersson, HugoGK60000   0000N/A    
211Blomquist, IanGK60000   0000N/A    
2298Sterner, AlbinRW6000017-6000130.0034742.86
235Bolinder, ViktorRD6000432100060.00000N/A
2410Löfström, LucasRW6000408-800070.0027922.22
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Blomquist, Ian665247:112610813480.606.31005
235Andersson, Hugo663111:453414493.181.61010
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Halmstad Hammers HCHalmstad Hammers HCHalmstad Hammers HCHalmstad Hammers HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
143Stahre, OttoCE724606330001315.38585311152.25
210Johnsson, OscarLW70664707000120.000330.00
324Klarin, AlexanderCE7325057-20101618.75725612856.25
423Artursson, AlexanderLW72350770100248.33491330.77
59Berg, WilliamCE7314256-10111323.0823436634.85
67Netterberg, PontusRW722425320001612.5014520.00
734Isaksson, LeoRW7134035-2100520.0013425.00
845Gustafsson, WilliamLW73031024-21201421.4312333.33
98Peter, SebastianRD7213868-20001216.67000N/A
1021Pettersson, MelkerLD720265051001020.00000N/A
1162Bergström, TimRD7022463300060.00000N/A
1219Blomberg, AlbinLW70224330000160.000330.00
1318Kulmala, EmonRW7101012-1000156.67000N/A
1425Berglund, AntonLD2011800000020.00000N/A
1529Wassberg, FelixCE7011224-200010.0010152540.00
1614Larsson, OskarRW7011414-3000130.0026335944.07
1732Johansson, HampusRD7011658-300090.00000N/A
1816Renemark, IsakRD70116321000110.00000N/A
1989Bothén, TimRD70111268-2000190.00000N/A
2011Rix, MatheoCE200000000000N/A000N/A
2191Lindeborg, EltonCE4000000000010.00000N/A
2272Tengvall, FelixGK70000   0000N/A    
231Emvall, MelkerGK70000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
172Tengvall, Felix776343:411615717390.752.79033
21Emvall, Melker77284:513252889.292.12110
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Hanvikens SKHanvikens SKHanvikens SKHanvikens SK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
110Thulin, JoelRW6404025-30201330.7721366.67
214Sigrell, ElliotRW6134025-3010147.14000N/A
320Claesson, SamuelLW6134414-3000812.5016213743.24
472Frantz, SebastianRW6134826-40101010.0040337354.79
534Palm, ErikLD5033227-500080.00000N/A
625Edvardsson, TureRW620222200201216.67000N/A
721Pettersson, HugoRW6112013-2010128.3319224146.34
829Falk, AdamLW6022236-3000100.00635111455.26
912Hallberg, HenrikRW6022214-3000150.0020183852.63
109Redstedt, TimRD60222944000060.00000N/A
1116Ek, AlexCE6101217-6100214.760110.00
125Carlsson, PelleLD61014110000250.00000N/A
1313Jona, ChristofferLW61016101000425.000330.00
1426Martinsson, KelvinLD6011213-200060.000110.00
1511Feuk, LucasLW6011613-200030.007162330.43
19Pedersen, AlbinLW6011616-5000110.0010182835.71
1755Almgren, LudvigLD6011835-200060.00000N/A
188Hurtig, EdvinLD300001100000N/A000N/A
1922Frantz, MathiasRD5000402-200030.00000N/A
207Sjölund, IvarLD50003005-500070.00000N/A
2130Brännman, MarcusGK60000   0000N/A    
2235Sjöberg, MikeGK60000   0000N/A    
2380Ounasvuori, MikaLW60002400000030.000220.00
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Brännman, Marcus664245:38139911288.393.18004
235Sjöberg, Mike662120:006626891.183.00011
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
HC DalenHC DalenHC DalenHC Dalen[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
123Glad, DanielLD6077875200030.000110.00
224Svensson, Liam**LW433624131101127.27202100.00
393Sandahl, HampusLW6246017-6010229.09000N/A
495Kling, LucasCE632585321011421.43731070.00
567Thörnberg, JesperLW6145039-61101010.002593473.53
62Johannesson, AntonLD6055243100070.00000N/A
722Persson, LiamLW521304131101118.18303100.00
891Pedersen, MarcusRW621321100201118.1814520.00
977Westh, VictorLD61232431000119.09000N/A
1034Zetterkvist, CharlieCE62024312000450.00000N/A
1128Romfors, WilliamCE6112045-1000520.0032407244.44
1229Rostedt, HugoCE61120110010147.1427305747.37
1348Kiirikki, JoelCE61124523000250.0021366.67
1432Styrenius, NoelRD6022645-1000120.00000N/A
157Kruse, HugoLD6101014-3000333.33000N/A
1626Angel, GustavLD6011022000050.00000N/A
1711Nousiainen, NicklasCE6011437-4000140.0052399157.14
1837Arwidson, FabianGK10000   0000N/A    
1999Danielsson, LinusGK10000   0000N/A    
2063Lilja, OscarRW2000000000020.00101100.00
2141Stenberg, JamesLW300000000000N/A000N/A
221Larsson, MaxGK40000   0000N/A    
2333Alexandersson, AlbinGK60000   0000N/A    
246Ernstig, CarlLD6000033000040.00000N/A
259Wallqvist, OliverLW6000232100030.0031255655.36
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
133Alexandersson, Albin665299:16128910188.122.41041
237Arwidson, Fabian61159:064151978.954.06001
399Danielsson, Linus61000:00000N/AN/A000
1Larsson, Max64000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
HC Vita HästenHC Vita HästenHC Vita HästenHC Vita Hästen[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
112Edwardsson, Carl-HenrikRW671886062311936.845111631.25
227Davidsson, OscarCE62686835000728.5742529444.68
376Wahlgren, JoelLW525709180001315.38101100.00
496Samuelsson, JacobRW633626420001520.0021366.67
577Wahlgren, MaxLW641545321101233.3312333.33
629Matthiasson, LeonLD61452844100520.00000N/A
767Kaijser, SebastianLW622424221101020.00000N/A
886Sellin, JesperLW421327303000633.33000N/A
920Eriksson, MarcusCE6033231200070.0033175066.00
107Styf, HugoRD6033854100090.00000N/A
1150Wahlgren, TimCE41122321000714.2939256460.94
1215Styf, HelmerLW5022014-300060.0018244242.86
1328Nord, FredLD6022051400030.00000N/A
53Wäng, CalleRD6022050500070.00000N/A
1513Alftberg, PhilipRD6022252300070.00000N/A
1651Carlson, AlbinLD60226523000110.00000N/A
1762Östberg, CasperLW5011026-4000110.00101100.00
1823Ivarsson-Hamberg, AlbinCE50112531200030.0032316350.79
1943Häggström, LeonRD6011643100070.00000N/A
2026Berggren, HermanLD1000001-10000N/A000N/A
21Önander, EmilCE100000000000N/A000N/A
2271Aldén, EmilCE200000000000N/A000N/A
2337Fahlström, DanielGK60000   0000N/A    
2440Aldenrud, PhilipGK60000   0000N/A    
2518Andersson, HampusRW6000011000010.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
140Aldenrud, Philip663164:264757994.941.46020
237Fahlström, Daniel664201:2711889988.893.28031
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Huddinge IKHuddinge IKHuddinge IKHuddinge IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
113Liiv, DanielRW6426257-21201625.000110.00
222Eljas, EricCE6224036-30001118.1834447843.59
318Aronsson, EmilCE7224238-50101513.331046717160.82
49Karlsson, OlleRD7134447-3010156.67000N/A
517Franz, AndreLW72130431000728.57000N/A
629Puikkonen, DavidCE7213234-10101118.1845317659.21
726Karlsson, AlexanderLW6033243100070.00731070.00
819Dahlqvist, RasmusLW7033232100070.00000N/A
923Ahlén, TobiasRW7033405-5000110.00000N/A
1014Åhs, GabrielLW7202415-4120238.700220.00
117Jankler, EliasRD7112657-20001010.00000N/A
1216Kronnäs, CharlieLD7112836-3000119.09000N/A
1325Holmberg, EliasRD60221026-4000100.00000N/A
1430Matthiesen, LeoGK70220   00010.00    
153Humble, OttoLD7022432100050.00000N/A
1610Jonasson, BjörnLW31012202000520.00000N/A
176Klingvall, AxelLW101101010000N/A000N/A
1812Wassenius, CarlRW1011000000030.00000N/A
1986Klasen, LinusRW1011223-100040.00000N/A
2015Lundström, AlveLD7011241300060.0022450.00
2111Dahlberg-Karlsson, RasmusLW2000000000010.00000N/A
99Tillström, SamLW200000000000N/A000N/A
5Wiberg, NoahLD200000000000N/A000N/A
2428Odelius, WilliamLD3000221100030.00000N/A
2520Engman, TheodorRW5000201-100030.00000N/A
2635Svärd Karphed, WilliamGK70000   00010.00    
2724Tuomarila, TedCE7000211000010.0012172941.38
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Matthiesen, Leo775299:501314015391.502.60014
235Svärd Karphed, William772125:001545598.180.48111
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
IF Troja-LjungbyIF Troja-LjungbyIF Troja-LjungbyIF Troja-Ljungby[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
171Lindberg, GustavLW6551008261101926.3224633.33
286Bernhardtz, ViktorLW6099283500050.00000N/A
317Lindqvist-Muci, NoaCE63360734010742.8643458848.86
460Ek Koskela, HugoLW641525320101526.67000N/A
572Ståhl, OskarLW6235275320101612.500110.00
611Sjöblom, LukasLW614510532000812.50574410156.44
723Falk, SimonRW404427413000100.0011250.00
85Myrestam, EdwinRD23030422000560.00000N/A
929Dynell, EliasRD31234514000333.33000N/A
1016Rupi, NikolajCE6123434-1000520.0033650.00
114Fransson, MartinLD60334871000220.00000N/A
1210Käkelä, LucasCE61120330110714.2939418048.75
1337Hagberg, KasperRD5011413-200060.00000N/A
1422Davidsson, JonathanCE6011013-200050.001582365.22
18Fredh, RasmusLW6011013-200060.000110.00
165Fransson, MaxRD1000010100010.00000N/A
171Bäccman, LeviGK10000   0000N/A    
24Hadnagy, MichaelLW1000001-100010.00000N/A
5Paulson, MusseRD100000000000N/A000N/A
209Kamperhaug, BenjaminLD200000000000N/A000N/A
2191Håkansson, AxelCE3000401-10000N/A22450.00
2230Björk, MelkerGK50000   0000N/A    
2335Holm, VilgotGK60000   0000N/A    
2476Van Mourik, JaidyRW6000001-10000N/A000N/A
252Elisson, AlvinRD6000413-200030.00000N/A
2614Johansson, ValterLD6000107520000N/A000N/A
278Ehrenflod, SebastianLD60003541300090.00101100.00
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
135Holm, Vilgot665306:011812214087.143.53023
230Björk, Melker65160:005162176.195.00001
31Bäccman, Levi61000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Karlskrona HKKarlskrona HKKarlskrona HKKarlskrona HK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
19Olofsson, ViktorLW62352716210238.700110.00
42Värmhed, DennisCE623527160001414.2953348760.92
328Sjöström, EliasLD60448514000190.00000N/A
411Ekefjärd, ElliotLW62130413100922.22000N/A
521Ratkovic-Berndtsson, JoelLW621362111001513.3352771.43
67Fredin, LukasLD6033030300090.00000N/A
761Sjögren, MalteRW60332031200090.00101100.00
813Abrahamsson, JoelLW62024312000825.000110.00
912Larsson, FreddieLW620265140002010.00000N/A
1095Crus-Rydberg, VictorCE51120211000616.6733306352.38
1153Israelsson, KevinRD61122523110156.67000N/A
4Schalin, NoahRD61122514000250.00000N/A
1378Andersen, JonathanCE611225413000616.6738377550.67
1458Hassel, OskarLD6022062400050.00000N/A
1580Von Dahn, MalteLW61012101000520.00000N/A
1616Hagman, OscarRW6011010100070.00000N/A
1799Bjarkå, AlbinLD400000000000N/A000N/A
1850Mangbo, AxelGK60000   0000N/A    
1935Hedlund, AugustGK60000   0000N/A    
2023Wendt, HugoRD6000030300040.00000N/A
2129Olofsson, RasmusCE6000010100090.0035397447.30
2239Emvall, OscarLW60000000000100.00841266.67
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
150Mangbo, Axel663178:323636695.451.01121
235Hedlund, August663194:385687393.151.54030
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Kungälvs IKKungälvs IKKungälvs IKKungälvs IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
191Knoester, EliasRW7461048530102615.389283724.32
246Hultfelt, RasmusRW74610107341301428.5719102965.52
371Gabay, OliverRW654925500101827.78000N/A
428Olsén, AlexanderRW73366541120650.0035468143.21
520Jacobson, WilliamRW72246422001450.00000N/A
610Nilsson, AxelRD6044266000060.00000N/A
727Asp, HannesCE7044245-100090.00487312139.67
822Åkerblad, RasmusLD7033865100090.00000N/A
924Roos, HampusLW4202424-2000633.330110.00
1055Rix, ElisLW620203211001513.33000N/A
1144Persson, AlfredRD3022233000030.00000N/A
125Åberg, EmilLD6022231200020.00000N/A
1367Malmunger, WikingLW6101925-3100520.000660.00
1478Nömme, AdamRW1011010100040.00000N/A
158Fagerberg, ArvidLD60116440000110.00000N/A
1665Bayati, LiamRD7011024-200030.00000N/A
171Hennings, TheoGK10000   0000N/A    
33Sjöberg, WilhelmRW1000001-100010.00000N/A
1923Mohammad, YousefLD100020000000N/A000N/A
2058Esbjörs, JacobCE3000000000010.00000N/A
57Linnard, NoelLW3000002-200030.000110.00
2217Öberg, MelkerLW5000402-200060.0011250.00
239Österman, MaxLD5000623-100040.00000N/A
2435Ratkovic-Berndtsson, HannesGK60000   0000N/A    
2511Österman, EricRW6000203-300010.00000N/A
2670Rotting, CharlieGK70002   0000N/A    
2714Hedin, LiasRW7000202-200020.0015264136.59
2898Ridell Boman, AugustRW7000835-2000100.0030407042.86
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
170Rotting, Charlie773177:151010511591.303.39021
235Ratkovic-Berndtsson, Hannes764246:231612714388.813.90022
31Hennings, Theo71000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Mariestad BoIS HCMariestad BoIS HCMariestad BoIS HCMariestad BoIS HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
125Lundman, AlexanderCE5831108080402040.00000N/A
277Lindewall, JeremiasLW545907160101526.6711250.00
395Blomberg, AntonRD5268109181101711.76000N/A
410Wennlund, MaxCE51564707001128.3360379761.86
511Weinö, WiggoLW53254110110001520.000220.00
691Marcelius, OliverCE523549090001118.1839337254.17
726Norén, GustavCE52354734100540.0027224955.10
871Håkansson, ManneLD52244725100728.57000N/A
994Haugen Amundsen, FelixLD5044071600070.00000N/A
1019Haugen Evensen, CasperLW50440413000100.0041580.00
1180Jonsson, KarlRD5044682600040.00000N/A
1243Eklund, SamuelRD52130532000450.00000N/A
139Blixt, VidarRW521324312101513.33202100.00
1463Persson, AntonCE5101212-1000425.00101100.00
1518Gustafsson, VilleRW301101010000N/A000N/A
168Good Bogg, DennisRD401183300000N/A000N/A
1772Selindh, LucasGK50114   0000N/A    
1849Fält, AlexLW5011452300030.00404100.00
195Willman, NeoLD100001010000N/A000N/A
2088Gustavsson, Carl-JohanLW2000001-10000N/A000N/A
2135Hultgren, KimhannGK50000   0000N/A    
2213Astley Rydberg, AndréCE5000013-20000N/A17163351.52
2328Cruus, JoelLD5000221100030.00000N/A
2453Nilsson, AlfredRW5000201-100020.000110.00
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
172Selindh, Lucas554244:071210211489.472.95040
235Hultgren, Kimhann55159:081161794.121.01010
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Mjölby HCMjölby HCMjölby HCMjölby HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
112Sikl, AdamRW7551066511302222.7361785.71
220Lundqvist, EdvinCE7426046-21201428.57584610455.77
321Forsell, MaxLW50662953200060.0041428349.40
417Lindblad, AdamLD70662761000170.00000N/A
538Lagerqvist, WilliamCE732545320001127.27761353.85
655Karlsson, OscarLW732544221201421.4325234852.08
711Karlsson, AdamRW71340642010520.00000N/A
895Rapp, ChristofferRW71340330000911.11000N/A
991Lillsund, SebastianCE7134603-3010911.1153389158.24
1029Lindholm, DavidCE71232642000616.67581338.46
1133Strand, WilliamRW7033434-1000150.00101100.00
1215Strand, LudwigRD720207521001414.29000N/A
1319Pousette, ArvidCE72020312000728.5729305949.15
1487Nelly, AndreasRW602224310000N/A11250.00
1522Lundqvist, AdamRD702210853000150.00000N/A
1618Andersson, LeoLW61010202000250.00000N/A
178Lundkvist, AlfredLD71012532000333.33000N/A
1827Rosén, AlwinRD710142020001100.00000N/A
1914Persson, SimonRD7011232100030.00000N/A
207Wikudd, MathiasRW100001010000N/A000N/A
216Andersson, OlleLD400000000000N/A000N/A
2271Rydin Irebro, HannesRD5000013-200020.00000N/A
231Nyberg, AnthonyGK70000   0000N/A    
2437Forsberg, EricGK70000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Nyberg, Anthony775278:07911512492.741.94041
237Forsberg, Eric773145:0010495983.054.14002
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Mörrums GoIS IKMörrums GoIS IKMörrums GoIS IKMörrums GoIS IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
172Heiver, AlexanderRW7325047-31002213.6411250.00
244Sandberg, AlexanderCE7325437-40102015.0043438650.00
371Dackell, TimCE7145849-5010185.56515310449.04
424Stahmann, VilmerCE7145824-2010137.6913425.00
58Ranström, MaxLD7134023-1010175.88000N/A
688Fox, GriffenCE71343123-1010128.330110.00
711Wälimaa, SamuelCE71230422010812.50691540.00
89Sundlöv, SebastianCE7123015-4010616.6744448850.00
991Elie, VinceRW7033217-6000250.0017173450.00
1081Nilsson, RasmusRW71120220000911.110110.00
1133Lönqvist, LudwigRW7112424-2000911.1127922.22
1248Arvedson, CalleLD70221223-100060.00000N/A
1328Mörnhed, HugoCE51012101000333.3322396136.07
1418Folkesson, LucasRD6101023-1000425.00000N/A
157Ollas Mattsson, IsacLD7011648-400060.00000N/A
1666Kemppi, MathiasLW7011837-4000140.000110.00
1715Grindhage, SiggeRW200000000000N/A000N/A
54Parkosidis, MatheoLD2000000000030.00000N/A
1926Johansson Blomgren, LucasLD2000202-20000N/A000N/A
201Persson, AlgotGK70000   0000N/A    
2130Baden, ThorGK70000   0000N/A    
2222Klavhed, LeoLD70002611-500070.00000N/A
2320Mowe, HermanRD7000213-2000120.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Persson, Algot776301:501712914688.363.38015
230Baden, Thor773111:239364580.004.85001
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Nyköpings SKNyköpings SKNyköpings SKNyköpings SK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
119Isiguzo, PatrickCE7235436-30101711.7613112454.17
267Olsson-Trkulja, DanielLW6044226-400070.00555711249.11
323Mäntynen, TomiRW7303223-11302512.0012333.33
472Svedberg, SamuelCE7303434-1001837.5035518640.70
518Karlunden, TheodorLW7033612-1000280.0037508742.53
668Laine, WilleRD7112235-2100147.14000N/A
751Andersson, JonathanLW6011013-200050.0011250.00
891Schünzel, LukasLD6011215-400060.00000N/A
95Råman, MelvinRD6011207-7000100.00101100.00
1080Bergström, FelixLW7011211000090.00861457.14
1117Kauppila, SebastianLD7011426-400050.00000N/A
127Aho-Schjölin, StormLD1000002-200030.00000N/A
90Axbom, RobinRD1000001-100030.00000N/A
1Bernkert, ViggoGK10000   0000N/A    
155Björlin, CharlieLD1000200000010.00000N/A
1616Samuelsson, JacobRW3000001-100030.00000N/A
1797Mjösberg, AlbinRW50002504-400050.000330.00
1860Sundström, JohannesGK60000   0000N/A    
1922Åkerfelt, AlexanderLD6000222000030.00000N/A
2092Eriksson, KarlCE6000211000080.0015203542.86
2150Hjerp, LinusGK70000   0000N/A    
223Ahlberg, ElliotRW7000224-200090.0034742.86
234Arvidsson, AlbinLD7000411000040.00000N/A
2455Nilsson, ArvidLD700040000000N/A000N/A
2577Risberg, JonasLW7000607-700020.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
160Sundström, Johannes763178:4999610591.433.02112
250Hjerp, Linus775245:301313214591.033.18013
31Bernkert, Viggo71000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Tingsryds AIFTingsryds AIFTingsryds AIFTingsryds AIF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
138Bergström, ArvidLD70884651000190.00000N/A
261Nordmark, EricLW72571034-1110219.52000N/A
360Nermark, JoachimCE742645230211136.3645408552.94
456Sandberg, VincentCE7426445-11201526.6731475.00
534Barklund, FilipLW71566431000137.6911250.00
628Fransson, WilliamRD7235437-40201118.18000N/A
726Hellerstedt, IsakCE7145234-10001010.0051469752.58
85Persson, LabanRD7145627-5010119.09000N/A
915Persson, AdamCE71342523000119.09535510849.07
1014Gath, LoveCE72131016-50101118.1840286858.82
1172Johansson, HannesRW5123001-1010137.69000N/A
1231Hansson, SimonLW720242110201216.67000N/A
1311Nielsen, IsacLW31120220100520.000110.00
1416Tallberg, KimLW3112223-1000425.00101100.00
159Neumann, JohannesLW4112024-2000812.50303100.00
166Ohlsson, JoelLD71122651100812.50000N/A
1713Liljegren-Rungegård, AmadeusLW7022825-300080.00000N/A
1879Grundström, VictorCE71012211000714.29461040.00
192Angesved, TheoRD2011001-100020.00000N/A
2047Lindström, ValleRD7011231200050.00000N/A
219Burehed, MathiasRD100000000000N/A000N/A
99Hållström, MiltonLW100000000000N/A000N/A
17Lindvall, EricCE100000000000N/A000N/A
2424Berglund, AlbinRD5000021100030.00000N/A
257Ekman Larsson, KevinRD6000251400030.00000N/A
2639Cederlund, EmilGK70000   00010.00    
2770Von Schoultz, MartinGK70000   00010.00    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
139Cederlund, Emil775308:481411613089.232.72032
270Von Schoultz, Martin772119:548324080.004.00011
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Tranås AIFTranås AIFTranås AIFTranås AIF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
113Eklöf, PontusLW62101227340101020.00404100.00
227Ternblad, AlexanderCE645948442301921.05666312951.16
319Ruuskanen, MarkusLW643726331301723.530440.00
411Frank, LucasRD633625410101225.00000N/A
526Isaksson, LukasRW6156435-20001010.000220.00
68Sjöberg, CarlCE6303424-21101030.0032397145.07
72Fredriksson, AlexanderLD51232734-1000616.67000N/A
815Carlqvist, DanielRD6033033000060.0011250.00
921Eklund, GabrielLW62020321000728.57391225.00
1025Lindman Gustafsson, HugoRD6022233000060.00000N/A
1116Johansson, AxlRW6101626-4000137.693111421.43
126Nilsson, EdvinRD1011210100010.00000N/A
1324Nilsson, OliverRW6011433000060.000330.00
144Norberg, JohanLD6011645-100080.00000N/A
155Morin, MelkerRD6011634-1000110.00000N/A
1610Puistola, NiklasRD6011613-200040.00000N/A
1728Eklöf, PetterRW6011816-500050.0049479651.04
1835Sääf, OscarGK10000   0000N/A    
1935Ranehamn, EmilGK10000   0000N/A    
24Svensson, Liam**LW100000000000N/A000N/A
216Bodin, EliasLD100020000000N/A000N/A
2230Massot, NoelGK20000   0000N/A    
2322Sjöö-Laisio, VincentLW200000000000N/A000N/A
241Erliden, NoahGK30000   0000N/A    
2529Bergfoth Fransson, LukasCE300002020000N/A561145.45
2618Rehnqvist, ElliotCE3000000000010.000220.00
2712Svensson Träff, LudwigRW3000612-100020.00000N/A
281Johansson, JoelGK50000   0000N/A    
299Ek, IsacRW600020000000N/A000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Erliden, Noah633178:3011738486.903.70012
235Sääf, Oscar61160:002192190.482.00010
330Massot, Noel622120:004586293.552.00020
41Johansson, Joel65000:00000N/AN/A000
35Ranehamn, Emil61000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Tyringe SoSSTyringe SoSSTyringe SoSSTyringe SoSS[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
192Forssander, TeodorLW61892716000244.17000N/A
291Kumlin, EliasCE661705141401637.5040266660.61
380Laband, LudwigRW624645140001118.1813132650.00
49Jansson, GabrielLW541506331001428.5732560.00
561Sundström, LudwigCE52240523000922.2239357452.70
63Kroon, MaxRD62134514100540.0011250.00
716Laksonen, AlbinRW61234624010137.69101100.00
871Blomdahl- Arnoldsson, AlgotCE6123812-1010616.6717284537.78
918Söderberg, ViggoLW4033031200030.000110.00
1050Thorbjörnsson, LiamLD60336633000120.00000N/A
1132Persson, VildeLD6033833000070.00000N/A
1227Burwall, ErikRD6022253200080.00000N/A
1312Macdonald, AntonLD60223551400050.000110.00
1429Stjärna, JakobLW2101212-1000333.33101100.00
157Tängerby, OskarRD6101623-1000425.00000N/A
1613Sundqvist, SimonCE6011032100030.0031397044.29
1723Ivehed, IsakRW6011014-300020.00000N/A
1872Bertilsson, PhilipRW6011221100040.0021366.67
1920Jakobsson, SamCE100000000000N/A000N/A
47Karlsson, IsacRW100000000000N/A12333.33
2110Floryk, DanielRW200000000000N/A000N/A
47Svensson, ConradCE2000000000020.00000N/A
2359Dahl, TheoLD500000000000N/A000N/A
241Ingelfeldt, AdamGK60000   0000N/A    
30Zieba, JosephGK60000   0000N/A    
2615Persson, AlgotLW6000212-100010.000110.00
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Zieba, Joseph663176:586727892.312.03012
21Ingelfeldt, Adam663186:1399210191.092.90021
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Västerviks IKVästerviks IKVästerviks IKVästerviks IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
196Lundman, SebastianLW7461028530102218.180330.00
220Wolf, NoahRW753809631002520.000220.00
327Tenemyr, JacobLW7347129721012114.2922133562.86
437Kjellen, SebastianRW742684400202416.6732560.00
514Rothsten, HenningRD7235613760011414.290110.00
629Sirkka, JackRW7213523-1000825.000110.00
716Stavlind, EdvinLW7123045-1000714.2911250.00
87Carlsson, JoelLD7033246-200080.00000N/A
921Eriksson, AxelLW7112634-1000616.6742666.67
1019Köhler, KnutCE7022859-400060.00477712437.90
1128Hedberg, FilipLD510125320001010.00000N/A
1241Torvfelt, EmilCE7101247-3010911.1153338661.63
1371Ledin, FabianCE71012330000333.3311344524.44
1489Åhman, AlfonsLW7101223-11001100.00000N/A
158Svensson, WilmerCE2011021100010.0018911.11
165Dervall-Svensson, EliasLD3011430300060.00000N/A
1786Johannesson, HampusLW5011235-2000100.0035326752.24
184Åman, LukasRD7011026-400020.00000N/A
199Flygt, LukasRD70111057-200070.00000N/A
2011Backman, AttilaLD70113575200080.00000N/A
211Ståhl, OskarGK10000   0000N/A    
2217Geschwind, OscarCE2000010100060.00941369.23
2370Lundin, TylerGK60000   0000N/A    
2435Wagner, SebastianGK70000   0000N/A    
2524Collins - Florén, OliverRD7000213-20000N/A000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
135Wagner, Sebastian775300:431116117293.602.19032
21Ståhl, Oskar71101:04011100.000.00000
370Lundin, Tyler762123:0211506181.975.36002
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS