Clubs in Örebro

SHL

 
Brynäs IFBrynäs IFBrynäs IFBrynäs IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
133Silfverberg, JakobLW11371028800002611.5412333.33
210Larsson, JohanCE11358210731101618.751116517663.07
381Bellows, KiefferRW11527410731003813.1624633.33
436Ölund, LinusCE1033647521001323.0826416738.81
511Anderson-Dolan, JaretCE1133626511101915.79587513343.61
661Rindell, AxelRD112460752010248.33000N/A
723Lindblom, OskarLW1132547520101520.0014520.00
829Andersson, AxelRD923528711011612.50000N/A
918Rödin, AntonRW8055245-1000110.00000N/A
1012Gauthier, JulienRW111344734000137.6936933.33
1128Kinnvall, JohannesLD111346853010254.00000N/A
1227Norlinder, MattiasRD110440862000190.00000N/A
138Trivigno, BobbyLW1130366240001717.650440.00
1471Jonsson-Fjällby, AxelLW110334440000150.0023540.00
1515Bertilsson, SimonLD110336844000110.00000N/A
1638Hillström, GustavCE111010330000250.0016314734.04
1734Forslund, CharlieLW5011010100010.00000N/A
183Djoos, ChristianRD6011034-100050.00000N/A
199Järnkrok, CalleCE8011205-500060.0032407244.44
2014Hägg, RobertRD100116880000110.00000N/A
211Forsberg, WilliamGK10000   0000N/A    
1Konrads, KasparsGK10000   0000N/A    
47Larsson, MelwinLW100000000000N/A000N/A
242Raftheim Hedin, VictorLD200000000000N/A000N/A
2525Hansen Ahlström, SanderGK30000   0000N/A    
22Sundqvist, LeoRW300000000000N/A000N/A
2720Gästrin, MiltonCE8000012-100040.0063966.67
2831Källgren, ErikGK100000   0000N/A    
2930Chrona, MagnusGK110000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Chrona, Magnus11119393:061614115789.812.44034
231Källgren, Erik11105258:03109110190.102.33022
31Forsberg, William111000:00000N/AN/A000
25Hansen Ahlström, Sander113000:00000N/AN/A000
1Konrads, Kaspars111000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Djurgårdens IFDjurgårdens IFDjurgårdens IFDjurgårdens IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
155Hudon, CharlesRW124596711-42102913.7915616.67
289Wahlstrom, OliverLW10426636-31101625.00561145.45
37Snively, JosephLW122468612-6100248.3313425.00
444Vejdemo, LukasCE12235610820001910.53765913556.30
542Stockselius, TheoRW12134045-1000128.3332560.00
652Holm, PhilipRD121346712-5000128.330110.00
740Josefson, JacobCE8213445-1010728.57536511844.92
894Hartmann, SebastianRW1121365410001612.5045944.44
971Åman, NilsCE81234112-11010119.0944539745.36
1037Pettersson, JesperRD12123445-1000911.11000N/A
1110Gunler, NoelRW10202273300001020.000440.00
1253Blomgren, DavidLW121122541000214.7614243836.84
1320Pettersen, Mathias EmilioCE11022427-5000150.0043757.14
1415Brouillard, NikolasRD12022269-3000210.00000N/A
1582Sissons, ColbyLD12022859-4000270.00000N/A
1632Krüger, MarcusCE810124101000520.00616412548.80
1746Grewe, AlbinLW80113135-200090.00000N/A
1817Eriksson, HenrikLW9011044000040.00471136.36
1965Pettersson, LiamLD9011032100020.00000N/A
2028Lindström, GustavRD1201110814-6000100.00000N/A
2126Carlsson, LucasLD4000201-100050.00000N/A
36Zirath, HampusRW4000203-300020.00101100.00
2329Salsten, HåvardLW8000214-300090.0047439052.22
2445Blixt, HugoLD11000215-400020.00000N/A
2535Hellberg, MagnusGK120000   0000N/A    
2672Marmenlind, DanielGK120000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
135Hellberg, Magnus121210542:092325227591.642.55045
272Marmenlind, Daniel12123183:40129010288.243.92003
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Frölunda HCFrölunda HCFrölunda HCFrölunda HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
19Clarke, GraemeRW124598710-31103611.111462070.00
211Fagemo, SamuelRW1144826330102814.2923540.00
37Tömmernes, HenrikRD12358813761001618.75000N/A
410Westergård, MaxLW123581010550001618.750220.00
592Cederqvist, FilipLW1234765231002313.0425728.57
612Friberg, MaxLW1233628531201520.003232611.54
744Peterson, JacobRW1224666600002010.00908517551.43
816Meijer, BosseCE1232556600101520.0040599940.40
98Johannesson, SamuelRD123258814-61101520.00000N/A
1031Lasu, NicklasCE101454725000119.09717514648.63
1177Lindholm, MaxRW121456862000195.2615616.67
1286Thorell, ErikLW52240321110450.00000N/A
1321Puistola, PatrikLW8224225-32101020.000550.00
146Hasa, FilipLD1222489180001020.00000N/A
1533Högberg, LinusRD1213421257000166.25000N/A
1626Heens, IsacLD12123059-4000911.110110.00
1740Hasa, NoahLW12033657-200070.00615211353.98
1870Dower Nilsson, LiamRW121126651100119.0933235658.93
1927Olausson, OskarLW301103030000N/A0110.00
2043Nilsson, TomRD7011473400030.00000N/A
2130Normann, TobiasGK100110   0000N/A    
221Johansson, LarsGK120112   0000N/A    
233Milosevic, StefanRD120111223-100050.00000N/A
2449Elofsson, LiamRW100000000000N/A000N/A
2591Cilthe, HjalmarLD200000000000N/A000N/A
2628Bratt, ZiggeLD3000001-10000N/A000N/A
50Thegerström, WilliamGK30000   0000N/A    
2864Kongsbak Klyvö, MadsRW10000014-300040.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Normann, Tobias12106368:26119810989.911.79142
21Johansson, Lars12127358:461616818491.302.68051
350Thegerström, William123000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Färjestad BKFärjestad BKFärjestad BKFärjestad BK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
171Lodin, ViktorLW1177141612482103917.95571241.67
267Zohorna, RadimCE114711212482101921.051196918863.30
315Berglund, JackCE11471161019110944.44736714052.14
47Bergkvist, AxelLD1127921046020258.00000N/A
529Steen, OskarRW1135885321102412.50000N/A
648Roos, FilipLD1117821239100812.50000N/A
798Studenic, MarianRW1117821028001137.69000N/A
822Åslund, PerRW11437410280102020.0025728.57
927Carlsson, GabrielLD1115641138100156.67000N/A
1011Nygård, JoakimLW1132521019001933.33000N/A
116Wikman, AlbertLD11325610370001520.00000N/A
1212Jansson, ChristofferCE1123525050201612.50634510858.33
138Oby Olsen, MikkelRW111452303000205.0013425.00
1432Nygren, MagnusRD11044611011000210.000110.00
1573Ollas Mattsson, AdamLD113036100101002711.11000N/A
1623Eriksen, MikkelCE62022312000633.33691540.00
1790Johansson, MarcusLW31120211010714.2912333.33
1859Johansson, LinusCE1102210725000170.00766814452.78
1914Ejdsell, VictorLW510121100101010.00461040.00
2018Loob Trygg, LinusCE710101011001100.00000N/A
2116Cederle, SebastianCE11011030300080.0012333.33
2241Pihlström, MalteRD100000000000N/A000N/A
34Skantz, WilliamGK10000   0000N/A    
2430Nilsson, DouglasGK40000   0000N/A    
2592Gudmundsson, MånsRD1000000000000N/A000N/A
2635Thelin, MelkerGK110000   0000N/A    
2733Larmi, EmilGK110002   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
135Thelin, Melker11116365:00314414797.960.49360
233Larmi, Emil11115305:00711412194.211.38141
330Nilsson, Douglas114000:00000N/AN/A000
34Skantz, William111000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
HV 71HV 71HV 71HV 71[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
184Regenda, PavolLW10371010811-30101816.6744850.00
244Fransson, HugoRD1109981215-3000340.00000N/A
381Mysak, JanLW1171841013-30102725.93836815154.97
428Kloos, Justin GlennCE113584610-41102015.00997117058.24
570Rousek, LukasCE112686711-4020540.0012152744.44
627Ang, JonathanRW114370612-60101330.77000N/A
796Pasic, NikolaLW1143749721001822.22000N/A
816Lindström, LinusCE111450752001119.09627013246.97
941Woods, RileyRW1122445500101414.29381127.27
1078Gustafsson, MalteRD110442412-800090.00000N/A
1191Heponiemi, AleksiCE10033236-300090.00202100.00
128Lagerberg, LucasLD11112269-3000147.14000N/A
1355Borgman, AndreasLD11112879-2101273.700110.00
1465Annborn, KarlRD51010101000425.00000N/A
156Komuls, MarkussRD4011013-200010.00000N/A
169Hardman, MikeLW9011026-4000150.000220.00
1738Alsing, OlleLD11011268-2000130.00000N/A
185Blanar, VashekLD200000000000N/A000N/A
26Skarby, NoelLD200000000000N/A000N/A
2035Glifford, OlofGK30000   0000N/A    
30Sääf, OscarGK30000   0000N/A    
2224Eriksson, HampusCE5000000000020.007172429.17
2340Stål-Lyrenäs, OskarRW7000003-300010.00000N/A
2460Sandström, FelixGK90000   0000N/A    
2580Liv, HermanGK110000   0000N/A    
2671Ignberg Nilsson, WilliamRW11000215-4000120.0022450.00
2782Hatakka, SanteriLD11000657-2000170.00000N/A
2823Laz, VictorCE11000606-600030.0024355940.68
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
160Sandström, Felix1197425:532219221489.723.10016
280Liv, Herman11114242:28149310786.923.46022
335Glifford, Olof113000:00000N/AN/A000
30Sääf, Oscar113000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
IF BjörklövenIF BjörklövenIF BjörklövenIF Björklöven[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
118Ottosson, AxelCE1134767520201225.00827415652.56
216Ekeståhl-Jonsson, LukasRD11257848-4000238.70000N/A
356Forsberg, FredrikRW111672633010224.550110.00
486Kovacs, RobinRW115162210-81302817.86000N/A
591Tellström, OscarRW11336067-11001421.4345944.44
610Nilsson, MarcusLW61450514000333.33000N/A
793Robins, TristenCE1122404311001513.3326315745.61
834Di Giuseppe, PhilLW11224314402101711.76481233.33
911Reunanen, TarmoLD110440862000170.00000N/A
1088Didomenico, ChristopherRW112136311-80001020.0014213540.00
117Niemelä, TopiLD11123679-2000156.67000N/A
1233Lundin, AlbinCE111122411-7000714.29687914746.26
1328Alba, EmilLW11112234-1000520.0061785.71
1471Possler, GustavLW11022024-200020.000110.00
1539Mustonen, JoelLW11101423-1100520.00506311344.25
1637Killinen, LenniLW11011224-200040.00000N/A
1747Björk, MarcusRD11011856-1000140.00000N/A
1835Salasca Nääs, FabianGK10000   0000N/A    
1964Malmström, AntonLD3000012-10000N/A000N/A
2077Hemmyr, PhilipCE500000000000N/A54955.56
2157Barklund, AlfredRD7000201-100020.00000N/A
2250Tuohimaa, FransGK110000   0000N/A    
2330Lehtinen, LassiGK110000   0000N/A    
2424Cronholm, LinusRD11000444000070.00000N/A
2544Didier, JosiahRD110001045-1000110.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
150Tuohimaa, Frans11117409:091617919591.792.35042
230Lehtinen, Lassi11115243:191013314393.012.47123
335Salasca Nääs, Fabian111000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
IF Malmö RedhawksIF Malmö RedhawksIF Malmö RedhawksIF Malmö Redhawks[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
17Kaski, OliwerLD1053865501202520.00000N/A
248Pajuniemi, LauriRW102684743100306.6743757.14
328Myrenberg, JonathanRD101672144101001010.000110.00
422Kuokkanen, JanneLW1016712853010195.26727214450.00
595Persson, CarlCE1041526151102615.38000N/A
691Sundberg, AxelRW1023527341001414.2934742.86
710Von Barnekow, WilliamCE1014506420001010.00961560.00
878Hanzl, RobinCE100552734000110.00987817655.68
913Vesterheim, PetterCE1040426510001136.3620294940.82
1043Eklind, OscarLW1022467610102010.0024633.33
1126Norén, PatrikRD10224146330001612.50000N/A
1212Dahlbeck, KlasLD101342853000234.35000N/A
1351Diliberatore, PeterLD101230431010156.67000N/A
146Viro, EemilRD101238743000214.76000N/A
159Pettersson, HugoRW81120440000137.69000N/A
1627Born, IsacRW9022232100070.0054955.56
1720Berg Paulsen, ThomasRW10022233000060.0037589538.95
1861Sylvegård, EmilLW110101100001100.00000N/A
1963Händemark, FredrikCE31010000010520.0027194658.70
2033Hemström, KalleLW3011010100010.00000N/A
2124Björkman, FilipLW90110312000120.00000N/A
2294Langhamer, MarekGK100110   0000N/A    
2315Green, OliverLW100000000000N/A000N/A
37Lind, WilliamLW100000000000N/A000N/A
2511Pedrotti, EliaLD4000001-100020.00000N/A
2671Nilsson, IsacRW500000000000N/A000N/A
2749Barton, SethRD6000203-300070.00000N/A
2840Blomgren, OskarGK100000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
194Langhamer, Marek10107426:461216017293.021.69252
240Blomgren, Oskar10103183:4614779184.624.57003
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Linköping HCLinköping HCLinköping HCLinköping HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
170Karlström, FredrikCE101454660000175.88626012250.82
23Hultström, LinusRD102240510-5010238.70000N/A
328Degerstedt, ArvidRW10224045-10001315.3812333.33
424Shinnimin, BrendanCE102248411-70011711.7615122755.56
521Ehn, ChristofferLW102130510-50001216.671157318861.17
648Kokkonen, MikkoLD10213236-31001216.67000N/A
720Marody, Cooper PatrickCE10213448-4100248.339233228.12
818Elie, RemiCE8112246-2010128.331091952.63
926Martin, MaxLD5022045-100050.00000N/A
1013Vrana, JakubRW100221046-2000180.00281020.00
1181Lennström, TheodorLD31012330100616.67000N/A
1292Nybeck, ZionRW9101412-1000714.2938417948.10
1314Krantz, LokeLW10101215-4000812.50651154.55
1440Bernhardt, DavidLD5011021100030.00000N/A
1517Öhrqvist, FelixLD7011024-200050.00000N/A
1646Söderlund, TimLW9011415-400050.00000N/A
178Giuttari, ZacharyRD10011247-300080.00000N/A
1853Hofbauer, AdamLW10011212-100030.000110.00
195Fantenberg, OscarRD10011425-3000180.00000N/A
2088Niku, SamiLD10011638-5000110.00000N/A
211Viklund, MaxGK10000   0000N/A    
221Wilde Larsen, AntonGK40000   0000N/A    
2327Tuomaala, SamuRW5000004-400080.0021366.67
2438Södergran, JohanLW9000232100090.00000N/A
2563Högberg, MarcusGK100000   0000N/A    
2623Johnsson, JohanCE10000032100040.0046438951.69
2736Ignatjew, WaltteriGK100000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
163Högberg, Marcus10108483:542720122888.163.35135
236Ignatjew, Waltteri10102117:354384290.482.04002
31Viklund, Max101000:00000N/AN/A000
1Wilde Larsen, Anton104000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Luleå HFLuleå HFLuleå HFLuleå HF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
176Levtchi, AntonLW11279109810002010.0021366.67
245Koppanen, JoonaLW11538010551001631.25817115253.29
348Puustinen, ValtteriRW10426037-40101723.530220.00
451Nurmi, MarkusRW11336149900001323.080220.00
525Eriksson, FilipRW1132525411202114.29637113447.01
626Sjöström, OliwerLD11235028-60101118.18000N/A
786Bromé, MathiasLW11235279-21101216.670220.00
839Själin, PontusLD1022461073000922.220110.00
972Tardif, BenLW11134256-1010128.3314520.00
106Hedqvist, IsacCE11134656-1000714.2922450.00
1191O'neill, BrianCE11123436-3000812.50597613543.70
1227Laaksonen, OskariRD110336910-1000210.00000N/A
1329Gustafsson, ErikLD3022033000030.00000N/A
1417Brännström, IsacRW11022235-2000100.000110.00
1520Juustovaara Karlsson, CasperCE91012431100425.00291118.18
1696Andreasson, PontusCE100112111-10000160.00544610054.00
1734Lassinantti, JoelGK110110   0000N/A    
1823Sellgren, JesperLD11011258-3000110.00000N/A
1932Engsund, OscarRD110114871000100.00000N/A
2011Linder, IsakRD100000000000N/A000N/A
5Westin, HugoRD100000000000N/A000N/A
2221Lövgren, DavidCE200000000000N/A101100.00
238Håkansson, WilliamLD400021100000N/A000N/A
2482Leskinen, OttoLD8000248-4000100.00000N/A
2531Ward, MatteusGK110000   0000N/A    
2615Granberg, DavidCE11000002-200010.0023540.00
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
134Lassinantti, Joel11119457:271518419992.461.97134
231Ward, Matteus11114203:5616678380.724.71013
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Rögle BKRögle BKRögle BKRögle BK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
122Olofsson, FredrikCE1126829540001414.291079019754.31
262Horky, LubosLW1161708352202227.27000N/A
318Everberg, DennisRW1142626420101723.5311250.00
495Friedman, MarkRD110666954000210.00000N/A
546Kellman, JoelCE1132587701002313.04827916150.93
672Zaar, DanielLW101450752100119.09000N/A
744De Haan, CalvinLD11145141055000147.140110.00
883Kuhlman, KarsonRW112242770100248.33661250.00
98Sandin, LinusCE111346761000175.8811250.00
1058Johansson, FilipRD102136523000365.56000N/A
1137Sundsvik, AlbinCE1121347610001414.29878216951.48
1251Själin, CalleRD111232862000372.70000N/A
1394Koblar, Tinus LucRW70332413000100.0023540.00
1441Zether, SimonCE111126202100520.0014284233.33
1532Solberg, IsacLW11022233000050.0021366.67
164Clurman, NathanielRD11101426-4000128.33000N/A
1775Holm, ArvidGK110110   0000N/A    
187Claesson, LudvigRD11011063300080.00000N/A
1921Jellvik, OskarLW11011241300060.0011250.00
206Ladue, PaulRD110114761000130.00000N/A
215Kumlin, AxelRD2000000000010.00000N/A
20Neumann, JohannesLW200000000000N/A000N/A
2367Bristedt, LeonCE2000212-100030.00000N/A
2428Bengtsson, AntonCE3000202-20000N/A8122040.00
2517Bartholdsson, NilsRW8000000000020.0021366.67
2670Clang, CalleGK110000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
175Holm, Arvid11118472:571716618390.712.16044
270Clang, Calle11113177:414697394.521.35021
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Skellefteå AIKSkellefteå AIKSkellefteå AIKSkellefteå AIK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
124Lindberg, OscarCE113101312710-30303010.00827215453.25
217Lindholm, PärCE113811013581102711.11817115253.29
329Aagaard, MikkelLW1163947701102623.08000N/A
496Hugg, RickardLW11369079-2110319.685111631.25
564Pudas, JonathanRD1125712770020267.69000N/A
652Lundberg, ArvidLD111672954001205.00000N/A
79Stjernborg, VictorCE1133648261022015.0048489650.00
822Johnson, JonathanCE111562330010137.697101741.18
925Johansson, PontusRD111452954001283.57000N/A
1072Vuollet, OskarLW1131425410001520.00000N/A
1114Johnson, AndreasRW1131445411101323.0822450.00
126Grahn, ViktorRD11134211650001010.00000N/A
1312Lindberg, ValterCE111342642100175.88841266.67
1471Davidsson, JonathanRW82130321101540.00101100.00
1520Fasching, HudsonRW1121368620001711.7611250.00
1642Forsfjäll, ZebCE11101434-1000119.0942478947.19
176Forsfjäll, MånsLD90112651000110.00000N/A
1838Mann, StraussGK110110   0000N/A    
194Bergqvist, RasmusLD11011667-1000210.00000N/A
2057Djuse, EmilLD100001100000N/A000N/A
211Lindberg Persson, TheoGK10000   0000N/A    
221Ringquist, AntonGK40000   0000N/A    
237Haara, FransRD5000013-200040.00000N/A
2440Lundström, OlleLD5000002-20000N/A000N/A
2528Kaderli, AndroRW7000201-100080.00000N/A
73Nordlund, ViggoLW7000202-200040.00000N/A
2731Lampinen, JaniGK110000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
138Mann, Strauss111110604:332018620690.291.98073
231Lampinen, Jani1111161:164202483.333.92001
31Lindberg Persson, Theo111000:00000N/AN/A000
1Ringquist, Anton114000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Timrå IKTimrå IKTimrå IKTimrå IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
117Mclaughlin, DylanCE11279479-2100375.41959218750.80
218Genborg, EddieLW11347658-31002313.0411250.00
389Gardiner, ReidRW11415029-71302516.0016714.29
416Eriksson, LinusCE110552743000220.00747815248.68
557Wedin, AntonLW110552642000200.0033650.00
67Hardegård, MarcusRD11224448-4010355.71000N/A
712Kivenmäki, OttoRW11134046-2000119.09000N/A
829Forsell, LucasRW10213839-60001711.760220.00
926Heikkinen, AntonRW11213015-41201711.7624633.33
102Svensson, PerLD110332651000190.00000N/A
119Strömberg, DidrikLD111128734000156.67000N/A
1238Sundin, AlbinRD11022035-2000260.00000N/A
1345Hallquisth, WilhelmRD11022224-200060.00000N/A
1422Barkemo, TimRD111014310-7100156.67000N/A
1519Westfält, MarcusCE11101413-2000616.6750378757.47
1610Lilja, DavidRW111016220000812.50000N/A
1732Andersson, LeonGK10000   0000N/A    
33Sörbrand, WilliamLW100000000000N/A0110.00
191Gunnarsson, JonasGK40000   0000N/A    
2080Dichow, FrederikGK60000   0000N/A    
2199Berglund, MaxGK60000   0000N/A    
2230Johansson, JacobGK110000   0000N/A    
2328Forsmark, SimonLD11000002-200050.00000N/A
91Pääjärvi, MagnusLW11000002-200010.0011250.00
2551Lander, AntonCE11000215-400080.00767415050.67
2672Walli Walterholm, ErikRW11000414-3000180.0017812.50
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Johansson, Jacob111110567:172020522591.112.12155
280Dichow, Frederik116299:065303585.713.03001
332Andersson, Leon111000:00000N/AN/A000
99Berglund, Max116000:00000N/AN/A000
1Gunnarsson, Jonas114000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Växjö Lakers HCVäxjö Lakers HCVäxjö Lakers HCVäxjö Lakers HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
125Elvenes, LucasLW1121416211920001414.29000N/A
220Nadeau, OlivierRW11731041012-20404117.0718203847.37
394Persson, JoelRD11461009900202615.38000N/A
440Rasmussen, DennisCE113694111011001520.001077518258.79
521Cooper, BrianRD11437410821001625.00000N/A
619Suomi, JimiLD11235610100100229.09000N/A
711Rafferty, BroganRD111452612-6010273.70000N/A
84Lowe, KeeganLD110442979-200080.000110.00
924Henriksson, KarlCE1130325500001127.279122142.86
1028Gustafsson, HugoCE11213069-30011513.336121833.33
1110Suomi, EemeliCE112134610-41001216.67000N/A
1212Mäntykivi, MatiasLW10123059-41101010.0039539242.39
1363Aho, SebastianLD6022233000070.00000N/A
1442Kratz, KalleCE11022234-100010.001692564.00
1529Strandberg, SebastianCE11022647-3000140.0030538336.14
1634Cehlarik, PeterRW7011236-3000100.0012333.33
1717Anderberg, MorganLW10011223-10000N/A36387448.65
1868Levin, EddieRW6000002-200020.00000N/A
1969Palme, OlaRD7000013-200040.00000N/A
2022Lindgren, EliasLD9000403-300060.00000N/A
2170Åhman, AdamGK110000   0000N/A    
2232Persson, LudvigGK110000   0000N/A    
2341Nilsson, LudvigLW1100003210000N/A33650.00
2418Karlsson, OlleLW11000420200020.0011250.00
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
170Åhman, Adam11117386:062214716986.983.42043
232Persson, Ludvig11115267:211110111290.182.47013
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Örebro HKÖrebro HKÖrebro HKÖrebro HK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
111Kossila, KalleCE11191081165100147.14806514555.17
289Karlkvist, PatrikLW1135808622102015.0021366.67
351Veronneau, MaxLW1143725502202516.00101100.00
429Oscarson, MiltonCE1133627700001127.277243122.58
555Quenneville, DavidRD91456550000137.69000N/A
642Salo, RobinLD112134981000219.52000N/A
772Ylönen, JesseRW91234330010714.29000N/A
817Wikman, WilliamRW111234321000119.0925728.57
937Gustafsson, GlennCE102026440000922.2234742.86
1091Stachowiak, WojciechCE11202105500101513.3323204353.49
114Norén, ErikRD111122422000333.33000N/A
127Martin, LukeRD11112223-1000214.76000N/A
1328Arnesson, LinusRD11022265100050.00000N/A
1419Dickinson, JoshCE11101435-2000352.861128419657.14
1514Danielsson, LiamRW7011002-200020.00000N/A
1610Ranta, SampoRW7011612-100060.0012333.33
1771Stockselius, LucasCE901101100000N/A24633.33
185Backström, GustavLD11011025-300030.00000N/A
196Berglund, FilipRD110118862000200.00000N/A
2033Mastomäki, ChristopherCE11011833000080.00585611450.88
2169Ericson, KristofferGK10000   0000N/A    
69Hägerman, LinusGK10000   0000N/A    
2341Hallquisth, TheodorRD2000001-100010.00000N/A
2469Törnblom, KevinGK40000   0000N/A    
2516Command, AlexanderCE6000001-100030.0011250.00
23Polin, EgorRW6000001-100030.000110.00
2739Larsson, FilipGK90000   0000N/A    
2831Arntzen, JonasGK110000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Arntzen, Jonas11116335:201314015391.502.33032
239Larsson, Filip1196329:341617118791.442.91124
369Ericson, Kristoffer111000:00000N/AN/A000
69Hägerman, Linus111000:00000N/AN/A000
69Törnblom, Kevin114000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS