Clubs in Norrbotten
Clubs in Norrbotten

U20 Regional Herr Norr A, Region Norr

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-17 18:23
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
134Forsberg, JohnPIT220000001066,670,0033,330031.50
235Palmgren Viksten, HugoVHC220000000166,670,0033,330031.51
332Bolling, LudvigSKL3100000001466,670,0033,3300155.11
435Berglund, PontusCHC451000000171,4314,2914,290071.77
530Häggroth, JonaKIR280000000372,730,0027,2700116.42
660Andersson, TureBOD240000000180,000,0020,000053.54
735Stenroth, Aatu-EvertKAL3131000000186,676,676,6700155.01
831Laurila, LeoKIR270000000087,500,000,001084.00
970Engström-Lahti, ElmerVHC2200000000100,000,000,000021.00
1Palo, AmadeusSUN2200000000100,000,000,000021.00
1131Huhta, ElisBOD2900000000100,000,000,000095.68

30Hultmo-Juntti, EliasSUN110000000325,000,0075,000143.69
31Pieti, WilliamPIT110000000150,000,0050,000022.00
1Josefsson, HugoPIT120000000166,670,0033,330033.00
1Burén, LinusCHC1200000000100,000,000,000022.00
75Rifalk, WilliamKAL1400000000100,000,000,000043.69
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
BOD
- Bodens HF
CHC
- Clemensnäs HC
KAL
- Kalix HC
KIR
- Kiruna IF
PIT
- Piteå HC
SKL
- SK Lejon
SUN
- Sunderby SK
VHC
- Vännäs HC

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS