Clubs in Norrbotten
Clubs in Norrbotten

U19 D Nationell Norra

 
Brynäs IFBrynäs IFBrynäs IFBrynäs IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
127Fernström, FilippaLW77310610282002330.43000N/A
222Ytfeldt, HillaRW8639210280003218.750110.00
35Nordqvist, SveaLD7167611011000156.67000N/A
418Nilson, AliceRW951647611103116.1344850.00
511Moberg, AliceCE91568734100156.67534810152.48
619Carlsson, DisaCE8325129360021323.0827922.22
723Bax-Kristiansen, CorneliaCE52354505100728.5717234042.50
812Åström, ElviraCE923528171001910.5331475.00
97Edling, VeraRW622425140001118.18871553.33
1015Nordlander, EditCE721345320001315.3835397447.30
1128Østeraas, NikolineLW92132826000238.7044850.00
1217Mckeown, EilaLW811210312110166.250110.00
134Sundnäs Grillfors, InesLD91120716000137.690110.00
1421Holmberg, EmmaRD91120633000224.550220.00
1516Norström, LovisaLD91124523000185.560110.00
1610Suban, ViljaLW60220404000100.000110.00
1731Österman, MatildaRW1011030300020.00841266.67
188Wessén, VilmaRD90110505000190.00000N/A
192Matsson, MajaRD1000000000020.00000N/A
203Ytfeldt, TillieLD50002725000120.00000N/A
2120Lenkey, LiahLD6000021100050.00000N/A
2224Östblom, StinaLW7000000000040.0010172737.04
2313Smith, FrejaRW7000200000040.00000N/A
241Bak, MathildaGK90000   0000N/A    
30Åkermark, ElsaGK90000   0000N/A    
2614Sjölund, ModestyRW9000401-100050.0012203237.50
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Bak, Mathilda996359:309647387.671.50242
230Åkermark, Elsa993180:005283384.851.67130
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Färjestad BKFärjestad BKFärjestad BKFärjestad BK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
118Bråten, KajsaLW763906510102524.0035235860.34
298Sandberg, EbbaLW9639078-11302722.22614010160.40
38Norén, NellieLW52352550000296.90101100.00
488Nyström, EllaRD92242431220922.22000N/A
568Rudehov Hjalmarsson, LeiaRW8134057-2010244.17000N/A
626Gustavsson, TheaCE8123034-1000911.1125194456.82
728Murray, Sarah JosephineLW9123456-1000156.670110.00
899Andersson, MeyaCE9033237-400030.00000N/A
914Nilsson, AliceLD9202445-10001118.18771450.00
1012Högkvist, HildaRW811246421101010.0040337354.79
1116Olsson, AliceRD9022063300020.00101100.00
1225Lundal, IdaLW9022624-2000110.0011250.00
1327Rundquist, WilmaRW9022848-4000110.000330.00
1446Junzell, GretaLW71014110000425.0015122755.56
158Hallström, AnjaCE5011012-100030.0023540.00
1629Junzell, IrmaRW7011011000060.00101100.00
1731Björck, ClaraGK20000   0000N/A    
1833Daggert, TindraLW3000001-10000N/A000N/A
18Johansson, MalvaLW3000001-100030.00000N/A
201Fermby, NellieGK70000   0000N/A    
2124Gren-Tivelius, AliceGK90000   00010.00    
2215Berg Myrstad, EmmaLD90000210-800050.00000N/A
2320Sewik, AnnaRD9000010100020.00000N/A
247Björkbacka, AliciaLW9000003-300010.003101323.08
254Lindkvist, ElinRD900014770000130.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
124Gren-Tivelius, Alice996337:571612514188.652.84032
21Fermby, Nellie974205:4012839587.373.50013
331Björck, Clara92000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Leksands IFLeksands IFLeksands IFLeksands IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
124Boston, ElviraLD934768351102313.040110.00
215Armborg, MajaCE8404434-10301428.57486311143.24
318Wigg, TildaLW9314223-10101618.7512333.33
421Labraaten, LilliLW81340541000166.2541579841.84
58Persson, StinaRW9044052300070.00000N/A
623Moselius, EbbaRW630363120102213.6423540.00
799Wikblom, IngridLW51230321100812.50671346.15
820Kjörsträd Öqvist, MollyCE91231047-3000147.1445529746.39
922Picka, VanessaRW8033047-3000190.0022450.00
106Sinko, IsaRW31120404000333.33000N/A
1114Leander, AnnaRD61120330000250.00000N/A
123Poggensee Blom, HeddaRW7112423-1000250.0021366.67
1396Sjöö, IzabellCE110101100001100.00000N/A
1426Bergh Bergström, LinnéaRW7011845-100090.00651154.55
1510Fransson, LeiaLD8011043100070.00000N/A
167Stensson, WilmaLD9011026-4000120.000110.00
1798Nises, ElinGK10000   0000N/A    
189Hultgren, MollyCE3000002-200010.00101100.00
1Karlström, LucyGK30000   0000N/A    
2025Brevik Kristiansen, MariRD4000013-200030.00000N/A
27Carlsson, AlvaRW400001100000N/A6111735.29
2235Löfving, FridaGK50000   0000N/A    
232Bairu, ElenaLD500001100000N/A000N/A
2412Lavén, TuvaRW7000012-100010.00000N/A
254Eljas, LoveRD8000263300010.000330.00
2616Silver, SigneRW8000813-200050.00000N/A
2730Robin, MaiGK90000   0000N/A    
2819Nissas, AlvaLD9000422000050.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Robin, Mai995296:461618920592.203.23023
235Löfving, Frida954245:521411412889.063.42004
31Karlström, Lucy93000:00000N/AN/A000
98Nises, Elin91000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Luleå HFLuleå HFLuleå HFLuleå HF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
134Bergmann Sloth, AngelinaLW841528440102020.00000N/A
210Hansson, IdaRD51342624100911.11000N/A
319Rosengren, EvitaRW81342624000195.26625411653.45
46Ström, NellyRD83032431100742.8619193850.00
517Karlström, StellaLW821303210101414.2918143256.25
611Tjärnlund, EmmyRW81230835000812.5034742.86
714Khodaverdian, AnoushaCE6033016-5000110.0020315139.22
87Hellman Borén, ElinaLD8033867-100080.00000N/A
921Stale, SarloteLW8202038-5100450.004121625.00
23Åström Holmberg, AmandaLW8202035-20001216.67000N/A
1127Rosén, IsabelleLD80226431000180.00000N/A
1220Ylitalo Pieti, MinjaCE4101212-1000812.500110.00
138Hörnquist, EbbaLD61012541110156.67000N/A
1424Andersson, EmmyLW5011031200040.00000N/A
1515Hyltegård, ElsiCE7011016-5000120.000220.00
1616Nilimaa, EllenLW8011023-100020.00000N/A
172Lindvall, LiliCE8011626-400060.0039387750.65
189Dahlberg, CorneliaLW2000000000020.00000N/A
194Landevik Jonsson, StellaLD6000002-200010.00000N/A
2026Wisen, NovalieLD7000214-300040.00000N/A
211Persson, AlvaGK80000   0000N/A    
2230Dunlap Lingenäs, ElinaGK80000   00030.00    
2313Olofsson, HannahLD8000046-200060.00000N/A
245Johansson/larsson, WilmaLD8000246-200030.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Persson, Alva885296:061812514387.413.65023
230Dunlap Lingenäs, Elina883177:264636794.031.35121
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
MoDo HockeyMoDo HockeyMoDo HockeyMoDo Hockey[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
161Johansson, GretaCE543724311102615.3832560.00
263Sunebäck, ElinLW8336045-12202114.2911250.00
350Lindström, MatildaRW824627250001811.110220.00
445Lindberg, IdaCE81452550010128.33794912861.72
562Karlström, LovaLD6224423-10101118.18000N/A
648Lindström, MirandaCE4123023-1100119.0918284639.13
743Petruska, LovisaRD8123445-1000166.25000N/A
853Axberg, LowaLD80330660000110.00000N/A
936Åberg, EbbaLD7022245-100050.000110.00
1052Åkerlund, MajaRW11010000010333.33000N/A
1156Pallin, ElsaLW2101201-1010333.33000N/A
1237Sjölund, MinnaRW6101214-3000128.335121729.41
1355Rydell, EmiliaLW8101067-1000273.7011112250.00
1451Pettersson, LivRW8101037-4000128.3333366947.83
1546Robertson, TildeRD6011034-100010.00000N/A
1640Näslund, MeyaRD6011017-600060.00000N/A
1758Dahlberg, TildeRD1000001-10000N/A000N/A
60Hörling, EmmaRD1000002-20000N/A000N/A
1957Skröder, MatildeRW2000001-100010.00000N/A
2067Olsson, FeliciaCE3000002-200010.00821080.00
2154Blomqvist, RonjaRW4000001-10000N/A15616.67
2244Hansson, MimmiCE6000004-400060.00000N/A
2369Holmberg, TheaGK70000   0000N/A    
2449Kåhrström, MimmiGK80000   00010.00    
2547Vernersson, IsabellLD8000034-100070.00000N/A
2659Andersson, TindraGK80000   0000N/A    
2738Häggström, MillaLW8000204-400090.0011250.00
2868Glädje, BellaRW8000605-5000100.0020123262.50
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
169Holmberg, Thea864245:00812613494.031.96022
259Andersson, Tindra872118:105323786.492.54011
349Kåhrström, Mimmi872119:257455286.543.52011
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Skellefteå AIKSkellefteå AIKSkellefteå AIKSkellefteå AIK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
188Grahn, HannahCE733624310111127.2735447944.30
223Sindelarova, LucieRW7246857-20101811.1154257968.35
392Håkansson, TyraRW64042431010944.4415616.67
429Fahlgren, IrisCE62242110110450.007101741.18
591Arvidsson, EvelinaLW23030211110933.330440.00
69Tindale, Evie-MaeRW6123035-2000616.67101100.00
715Morin, ElsaCE5112224-2010616.671091952.63
816Karlsson, EllenLW71122220100250.00000N/A
919Rönnholm, FilippaLW7112612-1010425.00000N/A
1017Andersson, EbbaCE2022220200010.000110.00
117Lakkapää, AinaLD5022443100040.00000N/A
124Kulju Blanck, ElisiaCE7022233000020.000110.00
1390Stenlund, LinnCE61012440100812.5055379259.78
1426Eliasson, LiCE4011024-200050.0034742.86
152Andersson, EvelynCE7011412-100090.0024633.33
1693Högberg, ElsaCE1000001-100010.00000N/A
1780Eriksson, LeiaRD1000210100040.00000N/A
1881Stålnacke, NovaLD1000421100020.00000N/A
1990Nygren, EbbaRD2000012-100040.00000N/A
2030Poulsen, AnjaGK30000   0000N/A    
211Eliasson, AlvaGK40000   0000N/A    
2211Linder, EllaRD6000002-200020.00101100.00
2335Hederstam, MärtaGK70000   0000N/A    
2418Juntunen, VivianLD7000056-100030.00000N/A
258Johansson, ElinLW7000222000040.00000N/A
263Hagenlöv, EllenLD7000843100050.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Poulsen, Anja733186:1879510293.142.25021
235Hederstam, Märta774239:321011912992.252.50022
31Eliasson, Alva74000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS