Clubs in Norrbotten
Clubs in Norrbotten

U19 Regional Dam Norr A

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-18 16:16
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
139Burström, NeahMSSK1281000000180,0010,0010,0000105.46
21Johansson, FrejaMSSK13160000000384,210,0015,7900198.77
330Hortlund, MollyBOD2242000000188,897,413,70002713.50
41Nilsson Snell, FrejaMAL491000000090,000,0010,0000102.50

30Dunlap Lingenäs, ElinaLHF10000000000000.00
3Persson, AlvaLHF10000000000000.00
34Barsk, EllenBOD150000000271,430,0028,570077.00
1Gunillasson-Påve, SofiaLHF1100000000100,000,000,000011.00
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
BOD
- Bodens HF
LHF
- Luleå HF 2
MAL
- Malmbergets AIF/Pajala HC
MSSK1
- Munksund-Skuthamns SK 1
MSSK
- Munksund-Skuthamns SK 2

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS