Clubs in Norrbotten
Clubs in Norrbotten

U19 D Nationell Norra

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-18 18:31
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
11Bak, MathildaBIF630100001444,440,0055,560091.50
230Poulsen, AnjaSKE341000000157,1414,2914,291072.25
335Löfving, FridaLIF461200000557,147,1435,7100143.42
435Hederstam, MärtaSKE460000000460,000,0040,0000102.50
530Robin, MaiLIF5101000000562,506,2531,2500163.23
61Persson, AlvaLHF5150000000383,330,0016,6700183.65
769Holmberg, TheaMoDo470000000187,500,0012,500081.96
824Gren-Tivelius, AliceFBK6150000000193,750,006,2500162.84

30Åkermark, ElsaBIF320000001240,000,0060,000051.67
30Dunlap Lingenäs, ElinaLHF320000000250,000,0050,000041.35
49Kåhrström, MimmiMoDo250000000271,430,0028,570073.52
1Fermby, NellieFBK4110000000191,670,008,3301123.50
59Andersson, TindraMoDo2500000000100,000,000,000052.54
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
BIF
- Brynäs IF
FBK
- Färjestad BK
LIF
- Leksands IF
LHF
- Luleå HF
MoDo
- MoDo Hockey
SKE
- Skellefteå AIK

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS