Clubs in Norrbotten
Clubs in Norrbotten

U16 Pojk Div 1 Norra B, Region Norr

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-14 21:05
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
130Stenlund, CasperSKL110000000150,000,0050,000022.00
291Laestander, JonasIFKA221000000066,6733,330,000031.65
331Vängbo, LokeSKL120000001066,670,0033,330033.00
41Altered, LiamNHC1160000000480,000,0020,00002020.00
530Granström, TheoSIKV191000000181,829,099,09001111.00
61Lindström, LouiSKE1100000000100,000,000,000011.00
799Labba Steinfjell, Ol-NejlaSKE1200000000100,000,000,000022.00
835Alm, JoelNHC1600000000100,000,000,000066.00
35Nyström, MelvinCHC1400000000100,000,000,000046.00
101Forsebrant, GabrielSIKV11600100000100,000,000,00001717.00

1Edvinsson, DylanLSK171000000087,5012,500,000088.00
35Löfgren, HampusLSK1100000000100,000,000,000011.00
71Lundmark, ElisLSK1600000000100,000,000,000066.00
92Boiko, MaksymIFKA1100100000100,000,000,0000210.96
50Ögren Salander, WaylonCHC1400000000100,000,000,0000412.00
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
CHC
- Clemensnäs HC
IFKA
- IFK Arvidsjaur
LSK
- Lycksele SK
NHC
- Norsjö HC
SKL
- SK Lejon
SKE
- Skellefteå AIK
SIKV
- Storuman/Vilhelmina

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS