Clubs in Norrbotten
Clubs in Norrbotten

U16 Pojk Regional Norr A

 
Bodens HFBodens HFBodens HFBodens HF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
162Sundholm, AdrianRW853810021
221Björk, SixtenCE74482010
312Viklund, EmilCE83582100
498Pettersson, HarryRD83360020
528Wikman, OscarCE831437110
688Bäckström, MelvinLD81234010
781Nyman, VilmerRW41126000
817Högkvist, LeoRW80222000
976Karlsson, TheoCE61010000
1020Bergman, SixtenRD71010100
1174Lundberg Åström, ValterLW710122010
1259Jalar, OlovCE60112000
23Jonsson, TimLW60112000
1444Jalar, MalteLD80116000
1565Westling, FilipRW10000000
1680Hortlund, WilliamRD30000000
174Jansson Brunström, MaxRD30002000
1833Olofsson, AlbinGK50000000
191Hedberg Nori, AdrianGK50002000
2060Svanmo, AlbinGK60000000
2171Al-Hilfi, MohammedLW80004000
11Berg, AlfonsRD80004000
2391Broström, HugoLW800016000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Hedberg Nori, Adrian854244:401112613791.972.70031
260Svanmo, Albin863140:0017819882.657.29002
333Olofsson, Albin852100:0026679372.0415.60002
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Brooklyn Tigers HFBrooklyn Tigers HFBrooklyn Tigers HFBrooklyn Tigers HF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
128Östman, VilmerCE72574000
267Fjällström, TheoLW54042110
388Edberg, WilliamRW72136000
410Rahko, LiamCE61230000
512Töyrä, OlleRD72022010
623Månsson, ViktorCE71120100
74Andersson, KristianLD70222000
88Nordberg, LeviLD61010000
95Sjöberg, SamLD610110000
1032Andersson, ElvisLW50110000
1126Abrahamsson, FabianRW50112000
1217Henriksson, ElmerCE60110000
1341Lövgren, AntonLW70110000
1419Schulz, SiggeLW70116000
1527Eriksson, HugoRW10000000
1695Nordqvist, ViktorLD20000000
3Stenlund, AronLD20000000
13Strömberg, ViktorRD20000000
1935Haraldson, JesperGK30000000
2031Brorsson, EmilGK30000000
96Lundberg, DouglasLW30000000
2234Holm, AlbinGK40000000
231Jonsson, AxelGK40000000
2499Larsson, CesarLD40002000
2522Barrelöv, EdwinRD60000000
2620Nilsson, AlgotRD70002000
2715Cullhed, OtisRD70008000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Jonsson, Axel74288:498313979.495.40001
234Holm, Albin743149:041411012488.715.64011
335Haraldson, Jesper733150:56178810583.816.76012
431Brorsson, Emil73130:064121675.007.97001
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Clemensnäs HCClemensnäs HCClemensnäs HCClemensnäs HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
16Razmas, JokubasRD6461012100
216Fällman, TureRW726810000
314Bergvall, OttoCE76172010
410Karlfors, GustavLW72464100
517Dahl, OskarCE722431010
624Norlund, MiltonCE72132000
728Andersson, KeiLW51120010
811Wikström Öhman, EdwardCE71126000
926Hedström, LudvigLD51010000
15Lundqvist, LeoLW51010000
1127Forssén, HelgeRD61010001
1218Göransson, JanRW71018001
138Dahlgren, HjalmarRD60110000
1420Renström, VictorRW60112000
1521Johansson, AlbinCE70112000
165Elvnejd, GustavLD50000000
9Lindahl, MelkerLW50000000
1822Bakteman, AronCE600035000
1925Bäckström, EmilGK70000000
201Karlsson, CharlieGK70000000
2123Hörnsten, LouiLW70004000
224Lindgren, RasmusCE70008000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Karlsson, Charlie773180:00168410084.005.33003
225Bäckström, Emil774245:352413315784.715.86022
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
HaparandaTornio UHCHaparandaTornio UHCHaparandaTornio UHCHaparandaTornio UHC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
171Kuismanen, MicoRW64590111
237Kolehmainen, IiskoCE625710010
35Lukkarila, EetuLW62358010
424Tolvanen, Eetu**LD62242010
596Jauho, ValtteriRD512337000
699Rönnqvist, Oskar**LD20332000
795Lindstedt, Vilhelm**RW12020000
898Tikkanen, Niko Valtteri**LW11010000
926Johansson, TimCE61012001
1065Siilakka, SamuelLW610116010
1122Wittikko, Linus**CE501131000
127Sörmlund Nätynki, Elias**RD60114000
1323Haverinen, MelvinLW10000000
55Härkäniemi, MelwinCE10000000
28Juntto, WilhelminaLW10000000
1651Kumpula, AaronRW20000000
1725Hellman, MiliLD30000000
1833Lindgren, ValdemarRW30002000
9Niva, ErikRD30002000
2017Regina, NuuttiCE40000000
2113Konttaniemi, ValtteriRD40002000
22Lassheikki, KasperiRD40002000
2316Vähä, JadeRW50000000
2474Hokkanen, VäinöGK60000000
2593Jussila, Veeti**GK60000000
2697Huhta Styrman, WilliamRW60006000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
174Hokkanen, Väinö663178:55128910188.124.02012
293Jussila, Veeti**663178:593012315380.3910.06003
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Kalix HCKalix HCKalix HCKalix HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
198Tikkanen, Niko Valtteri**LW64376100
220Hjelm, ElisCE65162111
316Bäckman, CalleRD62464000
411Lindbäck, Hugo**CE61564010
599Rönnqvist, Oskar**LD64156010
68Oskarsson, WilhelmRD62244000
23Vikström, NilsCE62244100
821Lindbäck, ValterLD62130110
922Wittikko, Linus**CE30330000
1025Bergström, MånsRW60330000
1195Lindstedt, Vilhelm**RW61126000
1224Tolvanen, Eetu**LD31010010
1310Ivarsson, EliasLD51010010
146Öberg, AlmaRD30112000
1512Henriksson, ElvinLW60112000
167Sörmlund Nätynki, Elias**RD10000000
1735Lindqvist, LoveGK60000000
1834Morin Eidegren, LukasGK60000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
135Lindqvist, Love665300:002014716788.024.00232
234Morin Eidegren, Lukas66160:003232688.463.00010
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Luleå HFLuleå HFLuleå HFLuleå HF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
115Brännare, NilsRW7146200032
223Skorepa, DavidLW5128202320
36Skokan, DavidLD7614202110
414Henriksson, OskarRW749132100
518Merum, WilliamLW766126000
68Rutström, NeoCE7741125101
711Forsström, JohannesRW756110000
820Rönnqvist, HugoLD61101127000
921Öhman, EdvinCE66280011
1017Carlenius, NilsLW64370010
119Mustajärvi, RoopeCE13360020
1225Joutsen, WilhelmLW62354000
1336Lundgren, NoahCE71452000
1438Haraldsson, SamuelLW51342000
152Wårell, VilleLD51230000
165Molander, AxelRD50330000
1713Nilsson, AlexLW30220000
1837Kenttä, MelkerLW11010000
197Rosenberg, KalleRD10110000
2027Skårman, JonathanCE10110000
2134Lidman, LiamGK30110000
2277Hannerfors, EdvinRD30000000
2330Persson, AmandaGK50000000
241Johansson, LeoGK60000000
253Björn, FransLD60006000
2632Bohman, OliwerRD70002000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Johansson, Leo763180:003283190.321.00130
230Persson, Amanda752120:001181994.740.50120
334Lidman, Liam732120:005333886.842.50011
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Piteå HCPiteå HCPiteå HCPiteå HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
125Hurtig, MelkerRW752710200
221Helsing, KarlCE641510010
33Ahlinder, BosseLD62352001
415Ljungstedt, JoelRD51340000
55Nilsson, BillyRD60444000
69Hägglund, MartinRW53034000
726Lavander, Mario**CE51230000
813Eriksson, LiamRW51232000
914Engman, FilipRW71232000
1017Rankvist Westerlund, EliasRD30330000
1118Lundkvist Börjesson, EdvardRD62020010
122Gumaelius, ElofRD50220000
1328Johansson, PerRW21010000
1411Boman, LouieLW31012000
12Sundquist, HjalmarLW31012100
166Johansson, ElliotLD61010000
174Vesterlund, IvarLW301129000
1824Holmberg, RasmusLW40110000
1929Karlsson, Hampus**LD40110000
208Bågesund, ValterRD60116000
2151Andersson, IsakGK10000000
2230Zetterström, AlvinGK40000000
2327Forsell, ErikRW40004000
2423Berglund, EdgarRW50002000
2531Johansson, MalteGK70000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Johansson, Malte775300:351812614487.503.59032
230Zetterström, Alvin742119:0511576883.825.54002
351Andersson, Isak71000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Skellefteå AIKSkellefteå AIKSkellefteå AIKSkellefteå AIK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
117Hermansson, TheodorRW6411152010
29Classon, ViktorCE6104142200
314Sundström, HaraldLW677142110
418Sundberg, SimonRW658132100
529Johansson, JulianCE655102110
627Helmersson, LiamCE54480010
713Vesterlund, TimLW64372000
822Lindberg Persson, NoahLW62570020
916Jatko, OscarLD62464100
1011Sköld, IanRD60660000
1144Eriksson, LucasLD62350000
123Grönberg, TageRD60552000
1315Lindberg, BruceCE62242010
1412Melander, ArvidLD61342001
155Vikström, TedRD411225000
164Bergkvist, NeoCE61120000
178Larsson, SixtenRD60220000
182Laaksonen, HermanCE61014000
197Tano, MelkerRD60114000
201Classon, OskarGK10000000
2130Strömberg, OlleGK50000000
2235Palo, ElmerGK60000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Strömberg, Olle653180:005343987.181.67130
21Classon, Oskar61160:001343597.141.00010
335Palo, Elmer662120:003252889.291.50020
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS