Clubs in Norrbotten
Clubs in Norrbotten

U16 Pojk Div 1 Norra A, Region Norr

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-11 16:47
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
130Bucht, EliasLHF130010001257,140,0042,860076.77
235Mikkola, MaxHAP290000000375,000,0025,0000127.20
331Andersson, IsakPIT240010000183,330,0016,670066.00
435Andersson, CasperBRO260000000185,710,0014,290074.55
51Lång, MarkusLHF1200000000100,000,000,000022.00
61Stenberg, DevinPIT2500000000100,000,000,000055.00

74Hokkanen, VäinöHAP10000000100,000,00100,000013.00
1Wedegren, KyleBRO1100000000100,000,000,000012.01
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
BRO
- Brooklyn Tigers UHF
HAP
- HaparandaTornio UHC
KIM
- Kiruna IF U/KIF/Malmberget
LHF
- Luleå HF
PIT
- Piteå HC

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS