Clubs in Norrbotten
Clubs in Norrbotten

HockeyTrean Herr Region Norr A, Region Norr

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-18 14:42
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
134Nordberg, AndréETI10000000000000.00
230Engman, WilliamETI130000000442,860,0057,140077.22
335Törnqvist, TorÖVE130000000260,000,0040,000055.00
41Ericsson, SamuelHER120000000166,670,0033,330033.00
51Björnfot, JonatanÖVT180010001090,000,0010,00001010.00
635Ekros, ZebastianMAL1400000000100,000,000,000044.00
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
ETI
- Ektjärns IF
HER
- Hertsörinken IF
MAL
- Malmbergets AIF
ÖVE
- Överkalix IF
ÖVT
- Övertorneå HF

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS