Clubs in Norrbotten
Clubs in Norrbotten

U18 Regional Herr Norr

 
Brooklyn Tigers HFBrooklyn Tigers HFBrooklyn Tigers HFBrooklyn Tigers HF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
186Björk, GustavLW1056112021
271Brännmark, TheoCE952737110
322Haara, LinusRW81560001
446Asserfelt, OskarCE111560010
517Häggström, MoritzLW114158010
633Haara, OscarCE101452000
711Denisenko, DanielsRD110552000
876Nylén, MattisRD71236000
927Johansson, EdvinRD111236000
1020Romfelt, OlleLW111128010
1175Kjellgren, EbbeCE710132000
129Karlsson, TheoRD101018000
1370Lundbäck Lång, EliasRW100112000
1425Blanck, DavidLW10000000
44Hellberg, EmilLD10000000
44Johansson, SimonLD10000000
15Linnerud, GustavLW10000000
5Sundquist, JackRD10000000
34Söderholm, AlfredLW10000000
2073Vestin, HugoRW50004000
2137Kallunki, William**GK60000000
2237Norkyn, JonahGK70002000
2357Johansson, LukasGK90000000
2428Printz, OliverLW100004000
257Arvidsson, HugoLD1000027000
2614Aspviken, AxelRW110002000
2729Karlsson, AntonCE110004000
10Struk, IgorRD110004000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
157Johansson, Lukas1197396:312920423387.554.39006
237Kallunki, William**1163180:0010798988.763.33012
337Norkyn, Jonah117283:5512566882.358.58002
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Clemensnäs HCClemensnäs HCClemensnäs HCClemensnäs HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
144Holmström, TheoRW105498020
256Öhrvall, OskarLW1044833021
359Kokko, EddieCE103476100
437Rönnberg, AlfredLW110666000
542Westermark, KnutRD110446000
649Kauppi, LiamRW113034010
746Nilsson Esserud, AlxLW101232010
848Moretti, AllessandroLW51124000
951Nordlund, LukasLW111124010
1052Kemi, LiamLD111124010
1136Lindmark, MelkerLD90222000
1254Lundberg, AlvinRD101014000
1397Razmas, JokubasRD30110000
1445Bagrov, PeterLD20000000
98Lindholm, ElmerLW20000000
33Tibbelin, ViggoLD20000000
1799Lundberg, JohnLW40002000
1831Marklund, VincentGK70000000
1935Norberg, AlveGK70000000
2038Sundgren, AxelLW70000000
2160Bengtsson, CaesarGK80000000
2241Jansson, OliverRD100000000
43Mossberg, EbbeRD100000000
2434Isaksson, EmilLW110000000
2557Hällgren, AntonLW110008000
55Lärneklev, OliverLD110008000
2739Lundström, WilliamCE1100010000
50Vesterlund, VilgotRW1100010000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Marklund, Vincent1175299:143320824186.316.62005
260Bengtsson, Caesar1185248:413017720785.517.24013
335Norberg, Alve1173111:19168610284.318.62002
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
IF BjörklövenIF BjörklövenIF BjörklövenIF Björklöven[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
125Öberg, OskarLW11510150000
219Hemmyr, OscarCE11411150200
328Lagerqvist, MalteLW986148210
414Åberg, TheoRW1186146120
515Sandberg, AxelLW11771414120
67Kenttä-Esko, AlexanderLD1138114200
724Meneghetti, VictorCE1073104040
826Kenttä, ViggoRW11281039010
918Lauri, AntonRD100886000
1021Häggström, WiggoCE104374100
1111Johansson, AmadeusRW62354000
128Vallin, JesperLD112240000
1334Dilevka, DominiksRW41340000
1433Lyrenäs, AlexanderRW51342000
156Gustavsson, SixtenRD70448000
1610Björkman, ErikLD110444000
16Karlsson, MaxLW110444000
1812Hedh, TheoRD111230000
13Seger, WilmerRW111230000
202Aspvik Thelin, ElisLD102024000
2120Hautajärvi, KasperLW911227000
2238Vähä, DanielRW10110000
231Palmgren Viksten, MaxGK110110000
244Sandnes, FredrikRD50000000
2530Sjödin, TimGK110000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Palmgren Viksten, Max11116359:081112813992.091.84051
230Sjödin, Tim11115300:00139210587.622.60141
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
IF Sundsvall HockeyIF Sundsvall HockeyIF Sundsvall HockeyIF Sundsvall Hockey[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
19Von Essen, GustavLW11712192210
237Becker, HampusCE11510152100
312Filipp, LucasLW114374010
422Carlsson, BjörnLD93478000
544Haga Jansson, MikaelRD112576010
629Lust Özmen, JulianCE84260100
78Holm, MaximLW83364001
810Örnebjörk, TottiRW94154020
927Påhlsson, UnoCE104158100
1021Holmsten, AxelLD102356010
114Fahlen, EdvinLD100448000
1213Gysenius, AlfredLW110332000
1396Backlund, SevenRW72020000
147Pettersson Mähler, AlfredLW80222000
1511Isaksson Fahlen, SiggeLD100224000
1638Herry, MorrisLD100228000
1771Byström, VilmerLW91016000
1828Asplund, HermanLD50112000
1930Nordberg, EdvinGK80110000
2015Ljunggren Hedman, HampusCE90112000
2168Bergsten, MelvinLD90114000
2233Haga Jansson, VilfredCE10002000
231Möller-Ahmsetter, WilliamGK70000000
2423Sognefors, ArvidGK70000000
2524Nordin, KaiRW70004000
2634Ståhl, LiamLW80002000
273Marquart, HugoRD100006000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Nordberg, Edvin1185274:492014116187.584.37014
223Sognefors, Arvid1173149:106515789.472.41020
31Möller-Ahmsetter, William1174244:091310511888.983.19122
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Luleå HFLuleå HFLuleå HFLuleå HF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
171Pettersson, LinusLW111211232230
281Ihs-Wozniak, IsakCE11612188210
396Rejthar, JanRW11971610030
495Virta, VeetiCE9511160010
585Skorepa, DavidLW103586110
661Pettersson, GustavLW112682010
776Harmouche, PhilipLW112576100
829Ranneberg, LeoLD1015629000
918Huuva, MilleRW83252110
1089Bergström, KasperCE113140010
1194Suopanki, JesseRD32240000
1222Rönnqvist, AlbinLD42242010
1378Von Krusenstierna, SanderRD111348000
145Rönnqvist, RubenRD100448000
1515Wannberg, SondreLW113032100
166Pohjanen, MånsLD71234000
1736Nyström, NeoLW91128000
1827Härgestam, PhilipRD50220000
1941Rautila, AronRW110222000
2013Tammilehto, OliverCE30114000
2150Skokan, DavidLD60110000
2230Berguv, Oskar**GK10000000
37Kallunki, William**GK10000000
2470Brännare, NilsCE10002000
2537Johansson, LeoGK20000000
37Lidman, LiamGK20000000
2765Eklund, EliasLD30000000
37Fredriksson, EdwinGK30000000
2933Fjellström, HarryGK50000000
3032Johansson, LucasGK80000000
3120Låhdö, HectorLD80000000
3238Amilon, LokeLD90004000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
132Johansson, Lucas1187426:332616218886.173.66043
233Fjellström, Harry1154244:034757994.940.98240
330Berguv, Oskar**111000:00000N/AN/A000
37Fredriksson, Edwin113000:00000N/AN/A000
37Johansson, Leo112000:00000N/AN/A000
37Kallunki, William**111000:00000N/AN/A000
37Lidman, Liam112000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
MoDo HockeyMoDo HockeyMoDo HockeyMoDo Hockey[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
161Connysson, ArvidLW1187156110
214Åkerman, KidCE8471114110
365Schenk, LeonLD846100000
438Wagner, EmilLW74592100
542Ångström, TheoRW117182300
629Nylén, MelvinRW35272101
75Sahlman, RasmusLD82572100
819Sehlberg, NilsCE112574000
913Hållberg, ManfredRW101676000
1032Kärnström, LudvigCE114262001
1155Byström, OlleLW1115629000
1237Karlsson, FelixLW1123531001
1351Rubing, LeoRD1114539000
142Sundqvist, AssarCE100558000
1562Kumpula Nordin, JacobLW111340000
1643Westberg, OscarLW42138010
1799Grahn, EltonRW41120100
1846Påhlsson, HenryCE91122000
1947Palo Jonsson, AlfonsRD111122000
2041Eklund, OlleRD80220000
2148Wolfenstein, LucasLD110228000
2258Nilsson, VictorLD1102233000
2399Vestin, MilianCE20110000
2450Byström, ArvidGK10000000
251Odelsheim, OliverGK10000000
2699Hedman, OliverLW20000000
66Nordlund, AnteRW20000000
281Vallrud, WilmerGK90000000
2931Jonsson, AntonGK110002000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Jonsson, Anton11116358:501814015888.613.01051
21Vallrud, Wilmer1194244:038697789.611.97031
350Byström, Arvid111160:283222588.002.98010
41Odelsheim, Oliver111000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
SK LejonSK LejonSK LejonSK Lejon[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
111Nilzon, ConradRW1162812120
222Håkansson, LouiLD62352010
310Nilsson, EdwardRW1114518000
46Lundgren, Knut**LW91340010
513Tikkanen, JonathanRW110448000
619Flemström, MelkerCE112132000
715Lindgren, LoveRW70332000
823Ebbhagen, JonathanCE82020010
94Bergqvist, AlvinRD920214100
108Gotthardsson, OlleRW51016000
1124Lindgren, JonathanRD60114000
1216Lundmark, HampusLW110110000
137Höglund Renling, JuliusLD110114000
141Burén, ColinGK10000000
20Häggmark, EdvinRW10000000
162Holmkvist, ArvidRD20000000
175Sandström, LudvigLW40000000
185Sjöström, CharlieLW50000000
1918Tkachenko Widmark, DimitrijRW60000000
2021Bång, VincentCE60002000
2117Lundström, FelixRD70004000
2220Mäkitalo, JoelCE700014000
2312Eriksson, NoaRW80002000
243Eliasson, NoaLD90000000
9Lundberg, SebastianLD90000000
2632Hahlin, KevinGK100000000
2731Ermling, TheoGK110004000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Ermling, Theo111110536:157237544783.898.06026
232Hahlin, Kevin11104127:112510312880.4711.79003
31Burén, Colin111000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Skellefteå AIKSkellefteå AIKSkellefteå AIKSkellefteå AIK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
120Westermark, MiltonCE997160111
233Forsfjäll, EdCE11610168110
349Nyström, ManneRW1087152130
423Beijer, KalleRW10312150101
511Dahlen, LeonLD1157128110
651Sundelin, AxelRW1065114121
758Hansson, WernerCE55496100
89Stenvall, KevinCE115498200
957Lindberg, GustavLD927914020
1052Lundberg, SixtenRD1125710010
1138Hermansson, TheodorCE62462000
1222Classon, ViktorCE61560010
1328Sundström, AlfonsCE91564010
1447Flade, Henrik KristianCE101562000
158Olofsson, KeanLD111564010
1618Eckhardt Hjalmar, WilleCE1132510000
176Anund, HelgeLD110558000
1837Sundström, HaraldLW42242010
1942Näslund, JoelLD72240000
203Funck, EricRD1104427000
2153Sunna, ValtteriRW31230010
2284Laaksonen, HermanCE10000000
80Larsson, SixtenRD10000000
85Lindberg Persson, NoahLW10000000
83Strömberg, OlleGK10000000
32Sundberg, SimonRW10000000
82Vesterlund, TimLW10000000
2816Jatko, OscarLD20000000
16Tano, MelkerRD20000000
3081Öhlén, HjalmarLW30000000
3125Classon, OskarGK100000000
3260Holmkvist, ManneGK110000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
160Holmkvist, Manne11117419:431816718590.272.57052
225Classon, Oskar11104240:002525496.300.50340
383Strömberg, Olle111000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Sunderby SKSunderby SKSunderby SKSunderby SK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
177Hezekielsson, EmilCE11610162121
286Hollberg, GabrielLW112101214020
326Stålnacke, NeoLD1142631120
48Lundbäck, ElliotRD1141510000
511Johansson, AxelCE1032535021
687Öhrling, JohnCE72350010
771Vikman Lund, DouglasCE1105512000
829Wasserman, EmilRW111340000
99Nordmark, IsakLD102136000
1040Hedström, AdrianLD101126010
1127Lidhammar, WilliamLW1111256010
1296Pettersson, CharlieCE40220000
1328Karlsson, MelvinCE50110000
1493Rannestam, ElliotRW801127000
1514Olofsson, IsakRD1101128000
1697Töyrä, OlleRD10000000
1799Brorsson, EmilGK30000000
1898Rahko, LiamCE40002000
1918Höglund, EmilRW40004000
2030Berguv, Oskar**GK90000000
2130Lundberg Åström, ViggoGK100000000
2213Hökfors, SixtenRD100002000
2324Karlsson, AlexRW110000000
12Nordmark, SixtenCE110000000
2516Bengtsson, TristanRD110008000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Lundberg Åström, Viggo11107428:082623325989.963.64016
230Berguv, Oskar**1194239:201816618490.224.51013
399Brorsson, Emil113000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Timrå IKTimrå IKTimrå IKTimrå IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
114Junefelt, GustafLW11611174000
237Wennerberg, ManfredRW996152330
311Holmberg, NoelCE1175124120
423Eriksson, IsacRW1175126110
515Lundgren, MelkerRW848124000
651Svensson, AdrianLW1138116000
722Vesterlund, OscarCE1046102111
855Cleve, ArvidLD111892000
910Lindström, HildingLW93584100
1057Hellsén, KevinRW93584100
1158Lind, TheodorRW105276010
1236Randefalk, SixtenLW63478120
138Söderberg, AlexanderRD111452010
1449Gillgren, VikingCE60552000
1550Sundin, TheodorRW71344000
1624Norin, EdvinLD913427010
1740Sörbrand, WincentLD110334000
1859Lindblom, AlbinLW61120000
192Sjöberg, MiltonLD81122000
2053Edlund, WilliamRD111124000
2116Nettelbladt, JonathanLD1102210000
229Törnlund, NeoRD10110000
2318Nordlöf, WiltonLW20110000
2441Sandman, EltonLW20112000
2531Edström, TimGK20000000
2645Berggren, MalteRD40002000
2730Antonsson, MaxGK90000000
2835Asplund, MarcusGK110000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Antonsson, Max1196362:171215016292.591.99142
235Asplund, Marcus11115305:00119710889.812.16250
331Edström, Tim112000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Vännäs HCVännäs HCVännäs HCVännäs HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
119Reichler, VincentRW11861427150
226Österberg, VictorCE10211130010
311Nygren, FilipCE11551012001
49Rösnäs, SimonLW1146104020
57Majlard, BobRD10010102000
621Forsström, HelmerLW113692010
741Brännström, ViktorCE116288002
843Bergetoft, EmilCE113474100
934Johansson, LukasCE114262200
1023Englund, EddieRW113368000
1125Stenberg, LukasLW112354010
1228Åström, OlleRD111342000
1357Thorén Hedblom, LouiLD111344000
1417Bergqvist, LeonRW112138100
1515Ericsson, VilhelmCE111124000
1670Ahlqvist, DouglasLD90222000
18Färnström, EdvinLD90222000
1814Hertzberg, FolkeRD110224000
1924Engman, HugoLW71010000
2096Waaranperä, LukasRW1110127000
2130Blohmé, AntonGK110110000
2238O'sullivan, WinstonRD90004000
2360Strand, TheodorGK110000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Blohmé, Anton11118422:522220722990.393.12034
260Strand, Theodor11114234:571510411987.393.83022
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Östersunds IKÖstersunds IKÖstersunds IKÖstersunds IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
120Forsell, SiggeLW11118194110
262Øverli Larsen, SverreCE1175124130
310Lindqvist, TheoCE1153835100
427Moraeus, AxelLD112680110
528Møst Kristiansen, EliasCE113364000
666Bergström, OlleRW1024614000
789Carlsson, HugoLW1115610000
811Vatvedt, WilmerRD1014510000
940Svedén, NoelCE111458001
1057Speijer, WiljamRW103148110
1118Strandberg, JamesRW61344000
126Jonsson, TheoRD111344000
133Fredriksson, CarlLD90440000
1422Lidberg, GlennLW912329000
1588Labba Steinfjell, Piere Jona MehteRW110330000
1651Palm, OliverLW12020000
1717Malmberg, LiamRW52020100
1812Nyberg, OlleRD111122010
1944Alander, LukasRD70226000
2077Hoglert, MalteLD30110000
2199Lindblom, LukasGK10000000
221Wallström, WilleGK50000000
2343Bohman, VilmerGK50000000
2419Jonsson, OscarLW70002000
2524Lindberg, MalteLW100002000
2623Svensson, JoelLD1000027000
2730Larsson, IvarGK110000000
284Häggkvist, ValleLD110004000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Larsson, Ivar11117395:541516618191.712.27043
21Wallström, Wille1153140:005535891.382.14011
343Bohman, Vilmer1152120:007647190.143.50011
499Lindblom, Lukas111000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS