Clubs in Norrbotten
Clubs in Norrbotten

U16 Pojk Regional Norr A

 
Bodens HFBodens HFBodens HFBodens HF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
121Björk, SixtenCE965112111
212Viklund, EmilCE1038114100
362Sundholm, AdrianRW1054916021
498Pettersson, HarryRD103360020
528Wikman, OscarCE932541110
688Bäckström, MelvinLD81234010
717Högkvist, LeoRW101234010
844Jalar, MalteLD101238000
976Karlsson, TheoCE82020000
1081Nyman, VilmerRW41126000
1123Jonsson, TimLW81122000
1220Bergman, SixtenRD91010100
1374Lundberg Åström, ValterLW910150010
1459Jalar, OlovCE60112000
1565Westling, FilipRW10000000
1699Labba, LiamLW20000000
1780Hortlund, WilliamRD30000000
184Jansson Brunström, MaxRD30002000
1933Olofsson, AlbinGK60000000
2060Svanmo, AlbinGK70000000
211Hedberg Nori, AdrianGK70002000
2271Al-Hilfi, MohammedLW100004000
11Berg, AlfonsRD100004000
2491Broström, HugoLW1000018000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Hedberg Nori, Adrian1076366:472322024390.533.76042
260Svanmo, Albin1073140:0017819882.657.29002
333Olofsson, Albin1062100:0026679372.0415.60002
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Brooklyn Tigers HFBrooklyn Tigers HFBrooklyn Tigers HFBrooklyn Tigers HF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
128Östman, VilmerCE82574000
267Fjällström, TheoLW54042110
388Edberg, WilliamRW83148010
410Rahko, LiamCE71340000
512Töyrä, OlleRD82022010
623Månsson, ViktorCE81120100
74Andersson, KristianLD70222000
819Schulz, SiggeLW80226000
98Nordberg, LeviLD71010000
105Sjöberg, SamLD710116000
1126Abrahamsson, FabianRW50112000
1232Andersson, ElvisLW60110000
1317Henriksson, ElmerCE70110000
1441Lövgren, AntonLW80112000
1527Eriksson, HugoRW10000000
163Stenlund, AronLD20000000
13Strömberg, ViktorRD20000000
1835Haraldson, JesperGK30000000
1996Lundberg, DouglasLW30000000
95Nordqvist, ViktorLD30000000
2134Holm, AlbinGK40000000
2231Brorsson, EmilGK40000000
2399Larsson, CesarLD40002000
241Jonsson, AxelGK50000000
2522Barrelöv, EdwinRD70000000
2620Nilsson, AlgotRD80002000
2715Cullhed, OtisRD800033000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Jonsson, Axel85288:498313979.495.40001
231Brorsson, Emil84286:078435184.315.57002
334Holm, Albin843149:041411012488.715.64011
435Haraldson, Jesper833150:56178810583.816.76012
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Clemensnäs HCClemensnäs HCClemensnäs HCClemensnäs HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
16Razmas, JokubasRD8861412240
216Fällman, TureRW9391214001
314Bergvall, OttoCE96392010
410Karlfors, GustavLW92574100
517Dahl, OskarCE922431010
628Andersson, KeiLW72130010
724Norlund, MiltonCE92134000
826Hedström, LudvigLD72022000
911Wikström Öhman, EdwardCE911210000
108Dahlgren, HjalmarRD80222000
1123Hörnsten, LouiLW90224000
1215Lundqvist, LeoLW71010000
1327Forssén, HelgeRD81010001
1418Göransson, JanRW910110001
1520Renström, VictorRW80112000
1621Johansson, AlbinCE90112000
1725Nyström, MelvinGK10000000
185Elvnejd, GustavLD70000000
9Lindahl, MelkerLW70000000
2022Bakteman, AronCE700035000
2125Bäckström, EmilGK80000000
221Karlsson, CharlieGK90000000
234Lindgren, RasmusCE90008000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Karlsson, Charlie994240:001710211985.714.25013
225Bäckström, Emil985307:422815017884.275.46023
325Nyström, Melvin91000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
HaparandaTornio UHCHaparandaTornio UHCHaparandaTornio UHCHaparandaTornio UHC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
171Kuismanen, MicoRW74590111
237Kolehmainen, IiskoCE625710010
324Tolvanen, Eetu**LD74262010
45Lukkarila, EetuLW723512010
596Jauho, ValtteriRD612339000
699Rönnqvist, Oskar**LD20332000
795Lindstedt, Vilhelm**RW12020000
865Siilakka, SamuelLW711216010
998Tikkanen, Niko Valtteri**LW21010000
1026Johansson, TimCE71016001
1111Lindbäck, Hugo**CE10110000
1222Wittikko, Linus**CE601131000
137Sörmlund Nätynki, Elias**RD70114000
1423Haverinen, MelvinLW10000000
55Härkäniemi, MelwinCE10000000
28Juntto, WilhelminaLW10000000
1751Kumpula, AaronRW20000000
1825Hellman, MiliLD30000000
1917Regina, NuuttiCE40000000
209Niva, ErikRD40002000
2133Lindgren, ValdemarRW40004000
2213Konttaniemi, ValtteriRD50002000
22Lassheikki, KasperiRD50002000
2416Vähä, JadeRW60000000
2574Hokkanen, VäinöGK70000000
2693Jussila, Veeti**GK70000000
2797Huhta Styrman, WilliamRW70006000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
174Hokkanen, Väinö774226:572313315685.266.08013
293Jussila, Veeti**774190:573212415679.4910.05003
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Kalix HCKalix HCKalix HCKalix HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
198Tikkanen, Niko Valtteri**LW84488100
211Lindbäck, Hugo**CE83586110
320Hjelm, ElisCE85162111
499Rönnqvist, Oskar**LD842633010
516Bäckman, CalleRD72464000
622Wittikko, Linus**CE51450000
721Lindbäck, ValterLD82242110
88Oskarsson, WilhelmRD82246000
23Vikström, NilsCE82246100
1095Lindstedt, Vilhelm**RW81236000
1125Bergström, MånsRW80332000
1224Tolvanen, Eetu**LD52022010
1310Ivarsson, EliasLD71010010
146Öberg, AlmaRD50112000
1512Henriksson, ElvinLW80114000
167Sörmlund Nätynki, Elias**RD30000000
1734Morin Eidegren, LukasGK70000000
1835Lindqvist, LoveGK80000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
135Lindqvist, Love886360:002116618788.773.50242
234Morin Eidegren, Lukas872120:0012465879.316.00011
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Luleå HFLuleå HFLuleå HFLuleå HF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
115Brännare, NilsRW8148220032
26Skokan, DavidLD8715222110
323Skorepa, DavidLW5128202320
411Forsström, JohannesRW859140000
514Henriksson, OskarRW849132100
68Rutström, NeoCE8751225101
718Merum, WilliamLW866126000
820Rönnqvist, HugoLD71111227000
921Öhman, EdvinCE782100021
109Mustajärvi, RoopeCE25380020
1117Carlenius, NilsLW75380010
1225Joutsen, WilhelmLW73368000
1336Lundgren, NoahCE81562000
1438Haraldsson, SamuelLW62352100
152Wårell, VilleLD51230000
165Molander, AxelRD50330000
1713Nilsson, AlexLW40220000
1827Hannerfors, EdvinRD40222000
1932Bohman, OliwerRD80222000
2037Bachmann, MelkerLW11010000
213Björn, FransLD710110010
227Rosenberg, KalleRD10110000
2327Skårman, JonathanCE10110000
2434Lidman, LiamGK40110000
257Niia, ValterLD10000000
261Johansson, LeoGK60000000
2730Persson, AmandaGK60000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Persson, Amanda862120:001181994.740.50120
21Johansson, Leo863180:003283190.321.00130
334Lidman, Liam843180:006485488.892.00021
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Piteå HCPiteå HCPiteå HCPiteå HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
125Hurtig, MelkerRW752710200
23Ahlinder, BosseLD73362001
321Helsing, KarlCE741510010
415Ljungstedt, JoelRD61340000
526Lavander, Mario**CE61340000
65Nilsson, BillyRD60444000
79Hägglund, MartinRW63036000
813Eriksson, LiamRW61234000
914Engman, FilipRW81232000
1017Rankvist Westerlund, EliasRD30330000
1118Lundkvist Börjesson, EdvardRD72020010
122Gumaelius, ElofRD60220000
1328Johansson, PerRW21010000
1411Boman, LouieLW31012000
1512Sundquist, HjalmarLW41012100
166Johansson, ElliotLD71010000
174Vesterlund, IvarLW401129000
1824Holmberg, RasmusLW50110000
1929Karlsson, Hampus**LD50112000
208Bågesund, ValterRD60116000
2151Andersson, IsakGK10000000
2227Forsell, ErikRW40004000
2330Zetterström, AlvinGK50000000
2423Berglund, EdgarRW60004000
2531Johansson, MalteGK80000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Johansson, Malte886360:352114616787.433.49033
230Zetterström, Alvin852119:0511576883.825.54002
351Andersson, Isak81000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Skellefteå AIKSkellefteå AIKSkellefteå AIKSkellefteå AIK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
114Sundström, HaraldLW8128202211
217Hermansson, TheodorRW87132052110
39Classon, ViktorCE8125174200
429Johansson, JulianCE868142110
518Sundberg, SimonRW859142100
627Helmersson, LiamCE758130010
722Lindberg Persson, NoahLW839120020
813Vesterlund, TimLW874112000
916Jatko, OscarLD8371012100
1011Sköld, IanRD81890000
1115Lindberg, BruceCE84264020
1244Eriksson, LucasLD82350000
134Bergkvist, NeoCE81450000
8Larsson, SixtenRD81450010
1512Melander, ArvidLD81452001
163Grönberg, TageRD60552000
172Laaksonen, HermanCE81344000
185Vikström, TedRD612325000
197Tano, MelkerRD81236010
201Classon, OskarGK10000000
2130Strömberg, OlleGK70000000
2235Palo, ElmerGK80000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Strömberg, Olle874240:007586589.231.75140
21Classon, Oskar81160:001343597.141.00010
335Palo, Elmer883180:005384388.371.67030
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS