Clubs in Göteborg
Clubs in Göteborg

HockeyTvåan Herr Syd A , Region Syd

 
Bäcken HCBäcken HCBäcken HCBäcken HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
121Benjaminsson, JoelLW9910196220
288Bengtsson-Söderlund, WilliamRW694130320
317Schön, JacobLW958134100
424Wester, SimonCE91788000
523Bardh, AlbinCE83470000
627Dynevik, MarcusCE82570000
726Widlund, VictorRW92574000
85Kembel, VictorRD50770000
92Tsoi, LiamRD93366000
1010Carlsson, DennisRW94154010
1171Sundman, RobinRW82354100
127Pålsson, JohanLW71454000
1398Ramqvist, OscarRD90444000
1497Esbjörs, AlexanderRD31236010
1511Holm, PhilippeLW61122000
1666Eriksson, AlbinRD91124000
1754Gustavsson, OscarRD30220000
1814Bonander, AlfonsLD70220000
1922Levin, JacobLW90222000
2019Ernsjöö, FinnLW71010100
2181Widlund, OlleLW60112000
2234Hedenfeldt, VictorRD70112000
2340Tuvestad, TimGK90110000
2438Ekdahl, HannesLW10000000
12Fransson, AlfonsLD10000000
38Fredriksson, NoahRD10000000
4Loid, GustavRD10000000
2854Vungi, HelmerRW20000000
2930Nyberg, PhilipGK90000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Nyberg, Philip996367:261816218090.002.94060
240Tuvestad, Tim993180:009758489.293.00021
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Gislaveds SKGislaveds SKGislaveds SKGislaveds SK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
186Påhlman, SixtenCE9731014000
297Andersson, AdamLW917825001
310Broström, EmilRW93360000
422Vilusic, DanielCE92464200
588Mårtensson, WilleRW82352000
621Lidman, JohanRW923527110
78Shamsutov, RomanRD92246000
85Bjelke, WilmerRD91342000
990Bjelke, SiggeRW92130000
1028Lindqvist, OscarRW51232000
1171Pusac, MilosCE90332000
1216Åqvist, WalterLW62020000
1311Lindeborg, EltonCE21120000
1415Thelander, AntonLD802225000
157Pusac, NikolaLD51010000
1640Hoffrén, SannyLD70114000
1777Claar, HolgerLD901113000
181Falk, TimGK10000000
1933Andersson, SakariasLD20002000
2091Lindström, AnthonLW40000000
2126Torell, ChristofferCE60000000
2213Bergh, KevinRW60002000
2319Borg, OliverLD70002000
2470Haloda, OndrejGK80002000
2542Gamlén, AxelGK90000000
2625Qvarnström, TeodorCE90000000
4Rosenbaum, AvivRD90000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
170Haloda, Ondrej988451:562921124087.923.85034
242Gamlén, Axel99293:568414983.675.11002
31Falk, Tim91000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Göteborgs IKGöteborgs IKGöteborgs IKGöteborgs IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
195Stoltz, AxelCE937100110
229Öfverman, NoelRW93690000
311Siljesvärd, LudvigLW934715000
428Laanemets, GustavCE74264120
525Ekberg, JacobRW93254010
616Lindell, ViktorCE82350120
718Blom, AlexanderRW92354010
819Wennerö, AxelLD90448000
927Gunnarsson, PhilipLD61232000
1017Nerpin, AlbinLD91236000
1174Jansson, WilleLW403322000
1224Havig, LarsRD90220000
1312Holmberg, IsakCE90222000
1423Carlén, JacobRW61010000
1514Biresev Loos, SebastianLW90114000
1633Kesselman, CasperLW10002000
1715Nilsson, Alfons**RD30000000
186Odeen, SiggeRD40002000
199Franzén, ArvidLD60004000
2013Kronroth Kjellberg, KasperLD70002000
217Assarskog, PontusLD80002000
228Haglund, JonathanLW80002000
231Jortby, HugoGK90000000
2430Bjerborn, AdamGK90000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Jortby, Hugo996364:442020922991.273.29033
230Bjerborn, Adam993180:521410211687.934.64003
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Hanhals IFHanhals IFHanhals IFHanhals IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
170Koch, SimzonCE94101464020
224Andersson, ErikLW972925010
337Strömberg, ErikRW83692120
426Dynell, FelixRW743725120
528Andersson, AlbinLW934735010
65Andersson, LinusRD81676010
720Olsson, TimLW82466111
861Bäckström, KasperLW62352000
945Ytfeldt, GustavRD82242000
1046Råberg, MalteRD92246000
1117Villaflor, JoshLD90442000
1229Andersson, RobinLD71230000
1322Larsson, AdamRW91232000
1421Fritiofsson, AxelRW70330000
156Börjesson, KevinLW11120110
1662Sjöström, IsakLW71128100
1748Edvinsson, HannesLD81127000
1839Molander, FilipLD80220000
1919Ahlstedt, EdvinCE21010100
2067Olsson, TheodorRW30110000
2110Pettersson, WilliamLD90112000
2249Ahlstedt, HermanRW10000000
40Lansinger, JackCE10000000
43Ohlin, RasmusRD10000000
2565Bascones, BaileyLD20000000
78Östman, ViggoGK20000000
2723Johansson, LoweCE30000000
2835Wellergård, ErikGK80000000
2960Sundén, RasmusGK80000000
3034Flink, HugoCE80002000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
160Sundén, Rasmus984242:581010211291.072.47022
235Wellergård, Erik985307:53139811188.292.53141
378Östman, Viggo92000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
HC Lidköping Red RoostersHC Lidköping Red RoostersHC Lidköping Red RoostersHC Lidköping Red Roosters[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
121Fjellström, EbbeRW9311142100
215Tjulander, LinusCE9641027110
347Fjellström, OliwerRW64482020
471Gustafsson, TobiasCE74264011
510Wiik, ElisRW93250000
66Thörn, HugoCE82356100
78Cederqvist, JonathanRD90448000
888Sandén, CasperRW40330000
922Fredriksson, AntonLD92020000
1018Snepsts, GintsRW11120000
1143Olofsson, HannesLD90224000
1228Karlsson, ErikLD902233000
1389Brodén, HugoCE71010000
1420Atterklint, WilmerRD81014000
1511Wickman, AntonLW40110000
1623Ström, FilipRW50112000
1766Johanson, NoahRD901116000
1816Gustafsson, VincentLW10000000
4Mårtensson, FelixRD10000000
7Thorén, GustavRD10000000
2162Fagerberg, JohanRD20000000
2219Dalin, HelmerRW30000000
2335Cederlöf, ArvidGK40000000
2413Axelsson, KarlLW40000000
9Börje, TimRW40000000
2629Aronsson, KevinGK50000000
2717Wollsén, WilmerRD80000000
281Andersson, OliverGK90000000
2924Ståhl, CarlCE90004000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Andersson, Oliver997398:322922725688.674.37125
235Cederlöf, Arvid943143:308707889.743.34011
329Aronsson, Kevin95000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
IF Mölndal HockeyIF Mölndal HockeyIF Mölndal HockeyIF Mölndal Hockey[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
117Markhede, MaxRW975120310
275Strempel, AlexanderLW955104011
334Rikardsson, AxelRD91780100
427Adler, MatheusRW622410100
520Ivarsson, JoelLW80442000
667Högberg, SebastianCE61236000
729Turnéus, EricCE91232000
822Karlsson, DidrikLW70334000
921Pedersen, HampusCE82026020
1043Erngard, WilliamRD71126010
1161Niska, SimonLW81120000
1223Jubel, AdamCE80220000
1314Rosello, EmanuelCE31012000
1410Edling, OlofRW91010010
1515Nilsson, Alfons**RD10110000
1616Blücher, JonatanLD20112000
1777Gullbrandsen, LiamRW40112000
1815Kronvall, ViggoRD70112000
1966Olsson, OliverLW90114000
2040Bladhammar, TheodoreCE10000000
5Hägglund, WiltonRW10000000
2233Stiernstrand, ErikGK30000000
231Karlsson, AdamGK60000000
2418Öberg, OlleRD60002000
2526Newberry, SamLD60004000
2686Tärneberg, MarcusCE80000000
8Zander, JohanLD80000000
2846Hellring, KevinRD80008000
2931Lönn, PhilipGK90000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Lönn, Philip996360:381920021991.323.16033
21Karlsson, Adam963179:42812112993.802.67021
333Stiernstrand, Erik93000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Nittorps IKNittorps IKNittorps IKNittorps IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
196Kirilov, NikitaLW955100200
211Larsson, EmilLW92578000
398Steiland, AntonRW92466020
488Öhman, FrosteRW941510010
592Rapp, MaxLW93256020
637Ossipov, AleksandrRD90556000
722Bergström, FilipLW93140100
871Davidsson, AlbinCE92130011
912Kunc, AndrejRW81234000
1070Andersson, SimonRW90332000
114Martinsson, KristofferLD91122000
1216Karlsson, LinusRW50220000
135Oppman, AlfredLD70222000
1419Brattlöf, NoahRW90222000
1510Elofsson, MelvinCE51012000
163Gustavsson, TureLW71018000
1717Argus, MaxLD50110000
1827Claesson, EmilRD901112000
1935Höglund, Adam**GK10000000
18Lund, NoahLW10000000
66Petersson, IsacCE10000000
2240Sibirtsev, AlekseiLW20000000
2330Lantz, JohanGK80000000
2435Nyqvist, BenjaminGK90002000
2563Bjelke Josefsson, MoltasLW90006000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Lantz, Johan986362:312019221290.573.31124
235Nyqvist, Benjamin993178:1410657586.673.37112
335Höglund, Adam**91000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Skövde Hockey ClubSkövde Hockey ClubSkövde Hockey ClubSkövde Hockey Club[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
140Siwert, SimonLW948122001
220Pettersson, HampusRW948124010
39Dahné, ErikCE62572000
424Forsmark, OscarCE93362210
12Möller, ErikCE93362010
613Berndt, NicoCE44150200
722Ingemarsson, HugoLW94154100
866Johansson, WilliamRD90442000
960Örqvist, LeoRD81234000
1090Dahlöf, FilipLD903324000
1121Larsson, FilipCE91120000
1218Frändberg, JohnRW91124000
1311Stenberg, JamesLW310125000
1459Thelander, AlexanderRD60110000
1517Swensson, MelcerCE90114000
1619Dahné, FredrikLD90116000
1715Jaara, MiloLD10000000
25Rydqvist, AntonRW10000000
198Forsbohl, EmilLD50000000
2016Bjursell, MelvinLD60004000
2152Magnusson, WilliamLW80002000
2265Abrahamsson, FritzGK90000000
231Sjökvist, NoelGK90000000
246Björkblom, HugoLD90002000
2514Frödelius, WilliamRW900036000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
165Abrahamsson, Fritz994244:318899791.751.96140
21Sjökvist, Noel995301:451611613287.883.18014
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Sörhaga/Alingsås HKSörhaga/Alingsås HKSörhaga/Alingsås HKSörhaga/Alingsås HK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
132Rosén, VilleCE95386120
227Andersson, EliasRW94268100
339Brockmark, AlvinRW93364100
467Fransson, CarlCE92358010
572Lagström, PontusLW81342000
646Holmsten, PontusLD904410000
792Serrestam, HampusCE61230010
852Leinonen, JesperRD81236000
921Jaselius Däveskog, FilipLW912312000
1013Packalén, JoarRW71126000
1171Nordgren, ViktorCE60222000
124Lindblom, PetterRD60224000
1323Rosén, IsakLW80220000
1417Gustafsson, OscarLD80220000
1519Halvordsson, PelleCE81017010
1636Andersson, LukasGK10000000
35Wikerberg, LudvigGK10000000
1887Pecka, DominikCE20000000
1988Bratland, ViggoLD70000000
30Orbe, DouglasGK70000000
211Kahila, AlexGK90000000
2228Hemming, MaxLW90000000
2399Belogortsev, DanilRD90000000
2418Stålberg, OliverRW90002000
2537Norlander, VincentRD90006000
2642Stålstedt, WilliamRD900010000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Kahila, Alex999558:152526629191.412.69036
236Andersson, Lukas91000:00000N/AN/A000
30Orbe, Douglas97000:00000N/AN/A000
35Wikerberg, Ludvig91000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Vänersborgs HCVänersborgs HCVänersborgs HCVänersborgs HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
198Nestorsson, PontusRW9210120000
210Svensson, AlbinRW938114030
327Berg, AntonCE937100011
423Johansson, WilleRD9010106000
592Smith, RyanRW97296210
628Zingmark, OskarLW96392020
749Uller, EbbeRW76280130
875Winblad, JoelLW42464000
990Roloson, BrettLW73250000
1034Karlsson, WiggoLW83258110
1179Sundqvist, DouglasRW91458000
1240Bråthen Andreassen, FredrikLW813410000
1367Joanzon, TimRD90442000
1491Wällensjö-Fjell, MariusLW93034110
1522Henérius, EricRD91238100
1638Nyström, MaxCE91124000
1721Rova, HugoRD802212000
1865Höiby, OskarRD90110000
1971Flood, MelkerRD90114000
205Skoogh, WilliamLD10000000
211Lindh, IsakGK30000000
30Mattsson, RazmusGK30000000
35Olausson, CasperGK30000000
2431Sundstrand, AlexanderGK90000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Sundstrand, Alexander999544:452321623990.382.53163
21Lindh, Isak93000:00000N/AN/A000
30Mattsson, Razmus93000:00000N/AN/A000
35Olausson, Casper93000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS