Clubs in Dalarna
Clubs in Dalarna

HockeyAllsvenskan

 
AIKAIKAIKAIK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
198Theocharidis, TheoklisLD1331316617611110545.56000N/A
229Ljungman, DanielCE13571210154111002619.231178620357.64
312Pooley, ScottRW13471161569010557.2743757.14
478Johansson, OliverRW136410414591101735.2925728.57
571Rolston, RyderRW134610210100010458.8921366.67
658Magnusson, OskarLW133690144102002512.0012333.33
772Lennartsson, ViktorRW135381012571002123.8126825.00
823Vesel, TylerCE13347011831002114.2911312323647.88
987Schreiber, MartinLD132578177100011811.11000N/A
1020Rudslätt, RasmusLW11426611470201822.22726814051.43
1126Nord, OscarCE13336612751202313.0423540.00
1215Grönlund, AndersRD1324661156000728.57000N/A
1370Isén, EdvinLD13156010280001010.00000N/A
1413Kopac, BornaLW1223525411001414.290220.00
1533Pethrus, WilliamRD1314501468000128.33000N/A
1625Bengtsson, ChristopherLW1022466240001513.33101100.00
1727Björk, ChristofferCE11224336421101513.33495910845.37
186Vainio, OlliRD130331413130000160.00101100.00
198Jonsson, SamuelLD7112446-2100128.33000N/A
2064Boije, SidCE2011011000010.0072977.78
2130Brattström, VictorGK120112   0000N/A    
2288Enroth, JhonasGK130110   0000N/A    
2338Contreras, LeonGK10000   0000N/A    
2476Hellgren, LudwigCE2000001-10000N/A34742.86
2516Nordstrand Jansson, NeoLW3000001-10000N/A000N/A
267Pettersson, LudvigRD6000001-100020.00000N/A
2763Eriksson, MaxRW12000224-200040.00101100.00
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Brattström, Victor13126363:421115316493.291.81051
288Enroth, Jhonas13137420:172015017088.242.86161
338Contreras, Leon131000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Almtuna ISAlmtuna ISAlmtuna ISAlmtuna IS[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
134Sterner, KarlRW136410101016-61102227.279313422740.97
28Osmanis, BrunoRW1354927703203215.62000N/A
391Vesterlund, LukasLW134598915-60112913.7933650.00
433Asplund, OskarLD1318941214-2000195.26000N/A
592Salonen, SamuelLW13448446-20202615.38571241.67
696Jarbsjö, MarwinLW1335828620001323.08571241.67
740Ohlsson, AntonCE13178268-2000195.26729516743.11
810Forslund, CharlieLW131674916-7010263.850110.00
916Sundqvist, LeoRW133364532110319.680110.00
1071Ragnarsson, JakobLD11224331014-40101315.38000N/A
1117Pentler, OscarCE122023156-1000922.22678415144.37
1229Smith, LukasCE132022431001825.00397211135.14
133Hammarlund, EdvinLD120221289-1000130.00000N/A
1413Schlyter, FrederikLW130220411-7000120.003101323.08
159Degnell, EliasLD13022469-300040.0011250.00
1654Wernquist, NikodemusRD130228550000130.00000N/A
175Proos, AlexanderRD6101012-11001100.00000N/A
1822Johansson, ViktorRW13101437-4000137.690110.00
1936Lerebäck, LeonRD11011849-5000110.00101100.00
204Aronsson, VictorLD11011839-600070.00000N/A
2175Nilsson, TemujinRW1000002-20000N/A000N/A
226Pecirep, WilliamCE300020000000N/A36933.33
2375Karling, NeoRW400000000000N/A000N/A
2430Hävelid, HugoGK130000   0000N/A    
251Forslund, TimGK130000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Forslund, Tim13136347:151814516388.963.11132
230Hävelid, Hugo13138438:142317720088.503.15035
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
BIK KarlskogaBIK KarlskogaBIK KarlskogaBIK Karlskoga[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
110Treloar, TravisCE134610210730002516.0015616.67
241Emanuelsson, JesperLW12448245500203013.330220.00
348Golder, CarsonLW13358457-2100427.140220.00
471Pastujov, NicholasCE13268141073010316.45999319251.56
514Björklund, HenrikRW134372246-21402416.6722204252.38
615Franzén, GustafCE13347839-60302114.291158319858.08
79Teräväinen, EeroLD131671011101000303.33000N/A
88Ölvestad, LucasLD1333610111100002015.00000N/A
990Olsén, RikardRD131340761000234.35000N/A
1012Thorell, GustafRW13134625-3000147.14725312557.60
1117Blaisdell, HarrisonLW8044846-2000140.00000N/A
1221Holmertz, OscarCE13213224-21101513.3353862.50
1319Hermansson, JonathanLW121230532000119.090110.00
1440Jellvert, KalleCE9033237-400060.0052409256.52
1578Käyhkö, OnniRD5112212-1100520.00000N/A
1627Sjökvist, TobiasRW13112457-2000616.679122142.86
1744Harju, JonatanRW7011442200030.00101100.00
1822Lang, ViktorLD13011844000070.00000N/A
1929Lawner, OscarLW2000202-200010.00000N/A
2039Jacobsson, CasperGK30000   0000N/A    
2199Bråtner, WilliamCE5000001-10000N/A0110.00
2238Järås, Karl-AlfredLD8000000000020.00000N/A
2349Sättermann, DouglasRW9000001-100010.00000N/A
2460Goos, MånsGK120000   0000N/A    
251Lindbom, OlofGK130000   0000N/A    
264Leandersson, AlexanderRD13000237-400070.00000N/A
2720Westlund, WilhelmLD13000225-3000150.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Lindbom, Olof131310497:042123225391.702.53226
260Goos, Måns13125279:121711613387.223.65023
339Jacobsson, Casper133000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
IK OskarshamnIK OskarshamnIK OskarshamnIK Oskarshamn[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
113Svensson, JoelRW14131023213942704330.236121833.33
214Karlsson, CalleCE149101941112-13303923.08000N/A
38Elofsson, AxelRD1401414814104000230.00000N/A
459Svensson, VilleCE1457121015960102321.747710818541.62
533Engsund, FiliphCE1448126161151112218.1813710924655.69
610Brown, MatthewLW143912213670002611.548172532.00
79Dzhaniyev, DaniyalCE1456116131031002917.24000N/A
841Eriksson, MelkerRW1223514711-40101118.18747715149.01
971Sveningsson, FilipLW80552835000160.00000N/A
1062Ågren, ManuelLW42240220010633.33101100.00
1166Markman, LudvigLD112241311921012010.00000N/A
1220Malmström, AntonLD31340725000333.33000N/A
1319Georgsson, LudvigLD111346651000812.50000N/A
1477Hansson, HermanLW142132446-2000229.090110.00
1521Hallquisth, TheodorRD1112341138000425.00000N/A
1622Björnkvist, AxelCE1412341532000911.11547012443.55
1736Rosander, DavidLD14033689-1000180.000330.00
1818Larsson, AlbinRW14112024-2000425.00000N/A
197Näsén, PontusRD210121100001100.00000N/A
2011Dietz Larsen, SörenRW14101224-2000911.110330.00
213Östman, LudvigLD8011865100060.00000N/A
2227Allvin, HugoLD11011412-100040.00000N/A
2323Myrberg Andersson, JoelRW100000000000N/A000N/A
23Nilsson, WilleRD100000000000N/A000N/A
2529Karlsson, OlleLW2000000000030.00000N/A
20Vidsäter, MelkerCE200000000000N/A000N/A
2723Younan, AlexanderLD3000012-100030.00000N/A
2830Schoch, GuillaumeGK40000   0000N/A    
2923Pärna, MartinRW7000012-100030.00000N/A
3026Jonsson, VilleRD100003958-300090.00000N/A
3137Vuorio, EmilGK140000   0000N/A    
3245Nyman, AxelGK140000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
137Vuorio, Emil141412684:113625228887.503.16074
245Nyman, Axel14143153:4411576883.824.29012
330Schoch, Guillaume144000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Kalmar HCKalmar HCKalmar HCKalmar HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
18Felton, ChristianRD13581316175122112420.83000N/A
223Vitelli, ReeceCE1357126143112104710.6423540.00
324Ekmark, ElliotCE13641048712312920.6911913024947.79
49Klingsell, ViktorLW134610010461002516.00000N/A
593Limpar Lantz, MarcusCE133710614591002114.29905914960.40
684Bergsland, TommyRD132810414131010306.670110.00
719Mcshane, AllanCE10448214590001428.5749489750.52
818Lindén, JesperLW13268612930001414.29000N/A
925Johansson, KimLD1317881468100313.23101100.00
1015Andersson, JonathanLD13088814122000240.0011250.00
1113Plato, HampusLW10437267520103611.11101100.00
1278Ihs-Wozniak, JakobLW13437011920102714.810220.00
1373Johansson, ValdemarLW13246101082010287.14303100.00
144Törnqvist, PhilipRD131342541000714.29000N/A
1520Smeds, ViktorCE13112457-2000812.5012132548.00
1636Brochu, BrettGK130222   0000N/A    
1711Wigley, MathiasCE13101037-4000254.00827715951.57
1891Westlin, ArvidRW13101023-1000119.09000N/A
195Aronsson, TobiasLD10011242200050.00000N/A
2047Ekefjärd, ElliotLW1000001-100010.00000N/A
2168Dunegård, GustavCE300000000000N/A000N/A
2243Eckmyhl, WilliamRD7000201-100030.00000N/A
2358Jonasson, HugoLD11000842200090.00000N/A
2431Malmqvist, CarlGK130000   0000N/A    
2529Vesterlund, ValdemarLW13000802-200030.000110.00
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
136Brochu, Brett131312680:162124626792.131.85292
231Malmqvist, Carl13132103:129394881.255.23002
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Leksands IFLeksands IFLeksands IFLeksands IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
116Kelleher, TylerLW13111425818992404425.00000N/A
29Zackrisson, PatrikRW1261016016971101735.2914212426653.38
314Lang, OskarLW137815216793202725.9333650.00
415Stakkestad, ÅkeRW13691515151050213517.1412333.33
536Lissel, AugustCE137512814591103122.58605911950.42
612Passolt, JoshRW135712616880002321.7434742.86
734Crookes, ZakiRW133710412570002213.649213030.00
87Angle, TylerCE1318941697010214.76728315546.45
923Berger, CarterRD113471011832001421.43000N/A
105Sjöholm, VictorLD1223512184140001910.53000N/A
116Lundqvist, AlexanderRD131452515114000185.56000N/A
128Lagerberg-Hoen, JonasRW41340505000520.00000N/A
1327Mccourt, RileyRD1304441174000190.00000N/A
143Nilsson, FredRD13044467-1000110.00000N/A
1526Langvardt, RockyLD1303381367000160.000110.00
1617Altörn, DennisRW132024211100540.0036933.33
1724Eljas, ArvidRW13112616-5010156.67377210933.94
1810Kleffner, PaxCE61012440000812.50000N/A
194Andersson, AdamLW2011013-200030.00751258.33
2022Lidén, VilgotLD8011064200040.00000N/A
2129Staios, NathanRD8011454100030.00000N/A
2221Larsen, OliverLW11011024-200060.00000N/A
2311Karlsson, MartinLW130111027-5000140.0022450.00
2435Jobs, AgustGK20000   0000N/A    
2530Tamm, ViggoGK80000   0000N/A    
2625Christoffersson, RobinGK120000   0000N/A    
271Gidlöf, MarcusGK120002   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
125Christoffersson, Robin13126328:03912613593.331.65241
21Gidlöf, Marcus13128406:382014716788.022.95052
330Tamm, Viggo138139:46291181.823.02010
435Jobs, Agust132000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
MoDo HockeyMoDo HockeyMoDo HockeyMoDo Hockey[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
125Mattsson, CarlLW13821009450102630.7715616.67
217Hermansson, EltonRW1364101078-14203318.180110.00
35Berg, AugustRD134481112480002814.29000N/A
428Rosén, EliasRD113471312931101816.67000N/A
534Hallin, HugoLD1316709630001010.00000N/A
626Larsson, EmilRW1333627810-22102412.5012333.33
724Sundström, MilanCE110668972000130.0026335944.07
871Yoon, BryanRD130664963000100.00000N/A
920Caderoth, ArvidCE130668981000200.001005915962.89
1012Pettersson, OscarRW1341587250002814.290220.00
1136Ohlsson, SebastianLW131450826000137.6913425.00
1210Jutting, JacksonCE13145278-1000303.33676913649.26
1323Wahlberg, OskarRD131454770000195.260110.00
1427Lundmark, AntonRW921326240011513.330110.00
1519Jinesjö Karlsson, ErikLW13213479-21001513.3318304837.50
1670Bourke, TroyCE91232541100128.3335367149.30
1715Bjerselius, JacobCE1012344311001010.00667313947.48
1851Berglund, VictorRD1303321112-1000440.00101100.00
197Karlberg, MarcusRW41122413000333.33000N/A
2018Nässén, LinusCE4022422000030.0025325743.86
2135Werner, AdamGK130220   0000N/A    
2237Knights, TheodorLD100000000000N/A000N/A
1Skröder, MarkusGK10000   0000N/A    
2418Styf, HarryRW100020000000N/A000N/A
2532Gästrin, MalcomLW200000000000N/A000N/A
2630Hellsten, JakobGK120002   0000N/A    
2738Falkenhäll, WilliamRW13000024-200090.00101100.00
2855Kyrkjeeide Oeversveen, PederRD13000011000040.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Hellsten, Jakob13126363:591311012389.432.14142
235Werner, Adam13137433:441617519191.622.21161
31Skröder, Markus131000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Mora IKMora IKMora IKMora IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
119Tärnström, OliverLW13461008800002317.391582365.22
226Røbru Elvseen, PatrickRW13549410910113116.130110.00
391Umegård, KarlLW1371828710102133.330220.00
422Salqvist, IsakLW1126828261101513.3326497534.67
577Mosley, RylandLW13437245-10204010.00000N/A
646Sjödin, SvanteCE131670911-2101195.269210619846.46
713Milfors, LoaRW1324626240001811.1122450.00
827Larsson, HampusCE132464550010296.9010152540.00
934Juntorp, NilsLW131452725000812.50571241.67
1018Thomsson, TimRD9134271028100166.25000N/A
1150Ekberg, TobiasLD131344954100205.00000N/A
1241Aase-Stensland, TobiasLW123037404100475.000220.00
1371Giroux, DamienCE1321346510101216.671239121457.48
1416Karlström, MarcusRD120336990000230.00000N/A
1520Weigelt, GeorgCE8022940400060.0047479450.00
1628Carlsson, OlleLW12022434-100030.000110.00
1757Johansen Breivold, TobiasGK130222   0000N/A    
184Norén, JakobLD13022845-100070.00000N/A
195Raftheim Hedin, VictorRD71010330000520.00000N/A
2023Skiöld, AugustRD4011030300020.00000N/A
216Engebråten Kopperstad, VictorRD8011854100040.00000N/A
228Udd, AlbinRD120111085300070.00000N/A
2349Olerot, JoelRD130111049-500090.000110.00
2443Karlsson, OliwerRW100000000000N/A000N/A
2529Schenk, FlorianLW2000001-100010.0021366.67
2611Eriksen, MikkelCE50000220000130.0021204151.22
2731Hellgren Smed, MarcusGK130002   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
157Johansen Breivold, Tobias13137404:381315316692.171.93234
231Hellgren Smed, Marcus13137380:151617218891.492.52024
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Nybro Vikings IFNybro Vikings IFNybro Vikings IFNybro Vikings IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
172Rohdin, JoachimRW134598514-9030419.7620103066.67
259Wytinck, ZacharyLD134484410-60101921.05000N/A
328Jacobsson, TheoCE13437249-52202615.3818234143.90
411Wersäll, MelvinLW130774310-7000150.0034742.86
510Kandergård, OliverRW133254310-70202611.540110.00
634Nordin, OscarCE7134216-5100520.0048499749.48
788Lindfors, TimRW13134629-7010214.76000N/A
824Kant, JoelCE13213236-31001910.53819817945.25
20Lennström, FilipRW13213237-4000229.09506111145.05
1029Warg, LudvigRW131234633000128.330330.00
117Engebråten, Sander VoldRD131236414-10000205.00101100.00
1222Nikupeteri, OlliLW13033459-4000170.0034589236.96
139Hemström, KalleLW10112824-2000520.0023214452.27
1449Holm, KalleRD130224911-2000310.00000N/A
1521Nilsson, IsacRW31010202010911.11000N/A
1695Säll, GabrielLW131010330000166.25202100.00
178Krämer, MånsLD12011449-500090.00000N/A
1819Stenman, EliasCE120112226-400040.00476010743.93
1980Ollas, HugoGK130110   0000N/A    
2053Mångs, JesperLD130111059-4000130.00000N/A
2141Svensson, LiamLW1000010100050.0021366.67
2241Lövgren, FelixLD100000000000N/A000N/A
2333Styrenius, NoelRD1000201-100010.00000N/A
2472Dahlqvist, Aron**LD8000401-100010.00000N/A
2567Molldén, AlexanderRD8000625-3000130.00000N/A
261Eltonius, PontusGK130000   0000N/A    
275Granberg, FredrikLD13000214-300040.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Eltonius, Pontus13139499:092317920288.612.76135
280Ollas, Hugo13136261:012011313384.964.60014
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Södertälje SKSödertälje SKSödertälje SKSödertälje SK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
118Souch, CarterRW13971646331604121.95303100.00
28Fizer, TarunLW133101346510102711.11000N/A
391Vanderbeck, AndrewRW105611229632102123.8131475.00
421Stevens, NolanCE82810125140101118.18546211646.55
527Norbe, DanielLD1345947430302714.81000N/A
619Muzito Bagenda, DanielCE13437211651101921.05796214156.03
795Väyrynen, TeemuCE13347410820001225.001562171.43
816Ikonen, JoniRW13347859-40111520.0013411024454.92
99Harlestam, HampusCE131454862100185.56688815643.59
1082Laavainen, RoopeRD131456853000156.67101100.00
1188Holst, FilipLW132244422100540.00101100.00
1228Hesselvall, AdamRW1322466240001811.1111250.00
1329Håkansson, WilliamLD80441258-300040.00000N/A
1423Polin, EgorRW521343121102010.00000N/A
155Lundgren, JonatanLD13033686200080.00000N/A
1620Loimaranta, VeikkoRW21120202010333.33000N/A
1761Skager, LinusRW3022012-100080.00000N/A
1849Lantz, PhilipLW7101012-1100616.670110.00
1971Olsson, GabrielLW13101435-2000128.330110.00
206Söderberg, LudvigRD10011052300010.00000N/A
2173Härenstam, LoveGK130112   0000N/A    
2244Arell, NiklasRD130114116500040.00000N/A
2381Dahlqvist, SebastianLW100000000000N/A000N/A
2417Salmi Lilja, GustavRW2000200000030.00000N/A
2512Dani, AlexanderCE4000000000010.0012333.33
2674Carell, FelixRD9000014-300050.00000N/A
274Nilsson, NiklasRD120004770000120.00000N/A
2835Munther, TeodorGK130000   0000N/A    
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
173Härenstam, Love131311656:302425828291.492.19274
235Munther, Teodor13132125:325364187.802.39011
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Vimmerby HCVimmerby HCVimmerby HCVimmerby HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
158Lejon, HugoRW1257122913-40201631.25661250.00
29Carlsson, KalleLW126410211741101931.580330.00
323Karlsson, MaxCE127186711-41101936.841027717956.98
481Mörnsjö, JohanLW122570513-80101216.67101100.00
521Bochen, NickRD1216781013-3010283.57000N/A
636Karlsson, HampusCE11336447-31102213.64687314148.23
796Hellberg, HannesRW120551026-4000210.000110.00
833Hurtig, ArvidRD120444910-1000130.000220.00
97Malmkvist, GustafLD12044488000080.00000N/A
1048Orrsten, HugoCE12123246-20001010.00735612956.59
1127Alftberg, WilliamLD12123679-20001010.00000N/A
1218Wennström, KevinLW12123646-2000166.2512102254.55
1315Lindgren, OskarLD121233158-30001010.00000N/A
1419Carlsson, AntonLW12033649-5000170.0011250.00
1568Millner Westberg, LinusLD120331069-3000150.00000N/A
1624Andersson, LudvigRW111126220000616.67000N/A
1767Norbäck, JesperLW12112049-5010185.56000N/A
1822Kangas, GustafCE120220990000140.00757214751.02
1929Petersson, AdamRW6101014-3000520.00000N/A
2031Sörqvist, IsakGK120112   0000N/A    
2112Wiberg, FilipRW8000000000010.00000N/A
2230Rydén, TomasGK120000   0000N/A    
236Hjälm, AlfredLD12000203-300030.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Sörqvist, Isak121210542:123024627689.133.32037
230Rydén, Tomas12123183:3812556782.093.92002
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Visby/Roma HKVisby/Roma HKVisby/Roma HKVisby/Roma HK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
191Estephan, GiorgioCE1048120713-61301428.57986416260.49
246Liuksiala, JuhoRW1346102512-70101625.000110.00
318Dahlström, JohnLW114370512-70201526.6713425.00
440Thelander, AndreasLD133474412-81302611.54000N/A
574Gagnier, RyanLW122468510-5100267.6925285347.17
610Thelin, JoakimRW1323514610-40101811.1132560.00
721Lindström, EliasCE13314237-40111127.271008518554.05
861Ramberg, LucasLD130442713-600080.00000N/A
919Engman, HampusLW132131149-5000825.0022450.00
1047Norin, EricRD7123634-1010812.50000N/A
1193Wikström, JonathanCE101126212-10000911.11667113748.18
1248Fakt, SebastianCE13112837-4000166.25519114235.92
1316Dahl, AndreasLW11022836-3000180.0013425.00
1457Johansson, KarlLD130228411-700060.00000N/A
1513Jonsson, IsakRW131014111-10000137.69000N/A
1615Bengtsson, JacobLD1201110613-7000110.00000N/A
1734Bärehag, WilleCE13011218-700050.0010102050.00
186Peltonen, JanneRD130118514-9000100.00000N/A
1924Isaksson, MaxCE1000000000010.0025728.57
208Soini, SebastianLD100020000000N/A000N/A
2142Palm, ErikLD2000013-200010.00000N/A
227Påhlsson, KarlCE200020000000N/A000N/A
2322Andersson, OlleLD11000006-6000100.000110.00
2430Voutilainen, JoonaGK130000   0000N/A    
2525Lindblad, FilipGK130000   0000N/A    
2628Jidenius, LucasLW13000436-300090.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Voutilainen, Joona131311641:013731635389.523.46038
225Lindblad, Filip13133140:0016668280.496.86002
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Västerås IKVästerås IKVästerås IKVästerås IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
128Zetterberg, LukasLW13639669-30404214.29931275.00
218Falk, SebastianLW135494911-21001631.2545944.44
327Jakobsson, CarlLW134594610-40303013.330110.00
410Jansson, JimmieLD1318912510-5010313.23000N/A
516Pantzare, VictorLW13538147611002222.73000N/A
688Hellström, FabianRW1244845501101233.330330.00
792Gunnarsson, DanielRD1317812810-2010263.85000N/A
841Johansson, FelixLW132576813-50102010.000330.00
921Keilin, TheoLW132358612-6110287.14998818752.94
1019Edvardsen, Simen AndreLW1013410651000147.14957316856.55
1159Mylläri, AntonRD1213429734000128.33000N/A
1234Olsson, AntonRD121232710-3000303.33000N/A
1313Bertals, MelkerLW13112446-2000812.50676112852.34
1460Lundgren, NiclasLD13011049-500060.00000N/A
1543Arvedson, AdamLD130114990000150.000220.00
1614Engström, LiamRW13011417-6000180.00000N/A
1777Birgersson, OscarCE13011876100080.009110419546.67
1815Lindberg, WilliamLW1000000000010.00000N/A
1925Sohlberg, EdvinCE200000000000N/A101100.00
209Friberg, TimRW5000001-100020.00000N/A
2129Lundin, OscarLD7000202-200060.00000N/A
2264Pennerborn, ViktorRD8000433000050.00000N/A
2311Wengrud, AlvinCE9000011000030.00751258.33
2430Oschgan, BenediktGK130000   0000N/A    
2539Håkansson, OliverGK130000   0000N/A    
2617Ekholm, EmilCE13000423-1000130.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
139Håkansson, Oliver13137389:481917419390.162.92125
230Oschgan, Benedikt13137384:562014316387.733.12124
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Östersunds IKÖstersunds IKÖstersunds IKÖstersunds IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM + - +/- GWG PPG SHG SOG SG% FO+ FO- FO FO%
163Öhrn, DanielCE124812147611202119.051096317263.37
259Klint, AntonCE137310411651302725.931227519761.93
325Semjonov, MaksimRW1354927612004511.11851361.54
491Proos, WilliamLW1327941174010405.0011250.00
536Norberg, OlleRD13178467-1000283.57000N/A
623Sjöberg, AlbertRW13336258-30201717.65000N/A
718Flood, ErikLD13156141073000244.17000N/A
828Solem, SamuelLW1323529631001612.5027922.22
910Budgell, BrettCE13145667-1000254.00776113855.80
1072Dahlqvist, Aron**LD3044242200010.00000N/A
1192Nijhoff, LoganRW13303447-31001717.650110.00
1214Ljungkrantz, AlexanderLW9202234-1010219.5213425.00
1320Holmner-Härgestam, CarlLW13112428-6000119.0926204656.52
1452Jansson, FredricRD90221046-200080.000110.00
155Arvidsson, KevinLD13022236-300090.00000N/A
1621Hermansen, Joachim LundeLD80111016-5000110.00000N/A
1719Garfve, IsakCE13011038-5000140.00888417251.16
1824Sagranden, LukasRW13011022000070.00000N/A
1986Berglund, AntonLD1000010100010.00000N/A
2035Bohman, VilmerGK20000   0000N/A    
35Wallström, WilleGK20000   0000N/A    
2235Bergsten, SvenGK30000   0000N/A    
13Wetterberg, ColinCE300000000000N/A000N/A
2486Bertils, EdvinRD400000000000N/A000N/A
2539Nordh, NilsLD8000014-300020.000220.00
2627Sundqvist, LeoRD9000037-400090.00000N/A
2747Malmström, HenrikLD90001218-700080.00000N/A
2890Hedman, HampusGK130000   0000N/A    
291Carlsson, Simon**GK130000   0000N/A    
3070Hesselvall, FilipLW13000223-100050.00000N/A
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes and higher positive participation (+).

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
190Hedman, Hampus13139547:562324727091.482.52163
21Carlsson, Simon**13134240:571411012488.713.49004
335Bergsten, Sven133000:00000N/AN/A000
35Bohman, Vilmer132000:00000N/AN/A000
35Wallström, Wille132000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS