Clubs in Blekinge

U16 Flickor Småland, Smålands Ishockeyförbund

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-20 10:20
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
199Lans, SigridVÄX10000000000000.00
61Larsson, NoelleLHC10000000000000.00
31Nilsson, BellaKAR/M260010000187,500,0012,500088.46
430Hellerstedt, LillyHV711100000000100,000,000,000011.00
550Iselin, EmelieVÄX1100000000100,000,000,000011.95
61Fallebo, VeraIKO1200000000100,000,000,000022.00
731Håkansson, MaddoxIKO1600000000100,000,000,000066.00
830Öhberg, EllenKAR/M2700000000100,000,000,000076.64
91Karlsson, JoelBOR1700000000100,000,000,0000710.50

30Lindström, NovaBOR1900000000100,000,000,0000927.00
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
BOR
- Boro/Vetlanda HC
HV71
- HV 71
IKO
- IK Oskarshamn
KAR/M
- Karlskrona/Mörrum
LHC
- Linköping HC
VÄX
- Växjö Lakers HC

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS