Elitserien

 
AIKAIKAIK 3 AIK[Top]
Player
GM
No Name Pos GP 2 5 10 MP A SF PF PF G U
3Bornhammar, DavidLD371610100000
4Mattsson, AndréLD18100000000
5Lundström, Per-AntonLD502910000000
6Tärnström, DickLD501400000000
7Gustavson, StefanLW461401000000
8Franzén, RikardRD502501200000
9Gozzi, AndersCE482000000000
10Svedberg, MattiasRD492500000000
12Danielsson, BjörnLW471000000000
14Norbäck, ErikCE48500000000
15Ekström, RikardRD461200000000
16Sandström, JanRD18500000000
17Ericson, FredrikLD4000000000
18Hellkvist, StefanRW41500000000
19Lindberg, MatsLW45501000000
20Pettersson, AndreasCE50000000000
23Krekula, FredrikRW491902000000
24Anger, NiklasRW501100000000
25Giroux, RaymondLD9800000000
26Andersson, ErikLW27800000000
27Hynning, FredrikCE1000000000
27Kumpulainen, PeterLW6000000000
28Johansson, ThomasRD16800000000
28Kauppinen, MarkoRD4200000000
29Ahlström, BjörnRW381110100000
89Gahn, KristianCE501401000000
Sorted by jersey

 
Brynäs IFBrynäs IFBrynäs IF 3 Brynäs IF[Top]
Player
GM
No Name Pos GP 2 5 10 MP A SF PF PF G U
2Petré, HenrikLD271000000000
3Glimmenvall, DanielRD501701000000
4Djoos, PärRD431701000000
7Sjödin, TommyRD501711100000
8Hultgren, HermanLD361500000000
9Jobs, KristofferCE25100000000
10Floberg, JonasCE12000000000
10Häggström, OlleRW1000000000
11Mårs, PerCE6000000000
15Molin, JohanRW46400000000
16Persson, JoakimLD42400000000
17Olsson, DanielCE47800000000
18Mårtensson, TonyCE501000000000
19Bissett, TomLW501500000000
20Kyrö, RogerCE48700000000
21Molin, OveRW40900000000
22Luovi, MikkoLW39601000000
24Rudslätt, DanielLW482300000000
27Lindström, JohanLW381103000000
32Bergqvist, KennethCE42600000000
33Olsson, ChristerRD461400000000
36Tuulola, MarkoLD441030300000
38Larsson, JanCE50800000000
Sorted by jersey

 
Djurgårdens IFDjurgårdens IFDjurgårdens IF 3 Djurgårdens IF[Top]
Player
GM
No Name Pos GP 2 5 10 MP A SF PF PF G U
2Berglund, CharlesCE482002000000
6Pettersson, RonnieLD40800000000
7Kronwall, NiklasLD311600000000
8Bouchard, GillesRD482401000000
9Ottosson, KristoferCE46700000000
10Eriksson, JoakimCE491600000000
12Kristoffersson, MarcusCE291120200000
13Karjalainen, KyöstiRW481400000000
14Sjögren, ChristianLW351911100000
15Olsson, Jonas FinnRW451211100000
16Falk, NichlasCE47700000000
17Tjärnqvist, MathiasRW471410100000
18Alm, TomasRW34700000000
19Ölvestad, JimmieLW502211100000
20Garpenlöv, JohanRW291021200000
23Salomonsson, AndreasRW482300000000
24Nilson, PatrikCE24200000000
25Johansson, MikaelCE44000000000
26Frylén, EdvinLD471700000000
29Magnusson, MikaelRD462430300000
33Orszagh, VladimirRW503100000000
34Tjernqvist, DanielLD45801000000
Sorted by jersey

 
Färjestads BKFärjestads BKFärjestads BK 3 Färjestads BK[Top]
Player
GM
No Name Pos GP 2 5 10 MP A SF PF PF G U
6Fokin, SergeiRD431700000000
7Jämtin, AndreasLW1000000000
7Wessner, DanielCE4000000000
8Lewerström, ErikLD451010100000
10Jantunen, MarkoLW481002100000
11Söderström, UlfCE451500000000
12Berglund, ChristianLW493121300000
13Nilsson, ErikRD1000000000
14Trygg, MariusLW48000000000
15Wallin, RickardCE471200000000
17Johansson, MathiasLW491601000000
18Magnussen, TrondRW451300000000
19Nordström, PeterLW491710100000
20Eriksson, ClasRW431500000000
21Jönsson, JörgenCE501600000000
23Trygg, MatsRD501100000000
24Frögren, JonasLD49500000000
25Rhodin, ThomasRD502111100000
27Hagström, Peter**RW2700000000
29Artursson, GregerLD471500000000
32Hamr, RadekLD501900000000
34Johansson, RogerRD311700000000
37Eriksson, FredrikRW2000000000
38Jenni, MarcelLW481600000000
Sorted by jersey

 
HV 71HV 71HV 71 3 HV 71[Top]
Player
GM
No Name Pos GP 2 5 10 MP A SF PF PF G U
3Irani, MichaelRD3000000000
4Esbjörs, JoacimRD401800000000
6Ljungkvist, DanielLD45700000000
7Gustafsson, PerLD481801000000
8Elofsson, JonasLD30600000000
9Ottosson, PeterCE451000000000
10Wallin, ViktorLD5100000000
11Belov, OlegRW47500000000
12Ekelund, PeterCE19500000000
13Josefsson, DanielLD18200000000
14Stillman, Fredrik Jan-OveRD42900000000
15Örnskog, StefanLW41800000000
16Pavlikovsky, RastislavCE231911200000
17Brännström, NiklasRW31600000000
18Nemirovsky, DavidRW26511100000
18Axelsson, MartinLW1000000000
19Lönn, AndersCE31300000000
20Axelsson, MagnusCE29100000000
21Lindbom, JohanRW211300000000
22Esbjörs, JonasLW23400000000
24Thorwalls, OlaLD471610100000
26Remstam, MattiasRD431210100000
27Ström, PatrikRD3000000000
27Arlbrandt, PärRW14000000000
28Hult, JohanCE501100000000
29Halvardsson, JohanLD331200000000
30Skröder, Per-ÅgeLW13300000000
30Nilimaa, MatthiasLW11200000000
30Renli, JeffCE2000000000
31Melin, BjörnLW43801000000
44Lindman, MikaelLD45800000000
48Öberg, FredrikCE452410100000
Sorted by jersey

 
IF BjörklövenIF BjörklövenIF Björklöven 3 IF Björklöven[Top]
Player
GM
No Name Pos GP 2 5 10 MP A SF PF PF G U
2Hedlund, MattiasRD391200000000
3Bodén, AlexanderCE9000000000
6Matushkin, IgorLD22700000000
7Holmqvist, PärLW49901000000
8Lechtaler, ChristianCE502300000000
9Beliavski, AlexanderRW482720200000
10Ljunggren, RobertRD472000000000
11Ramstedt, JohanCE39200000000
12Vecchiarelli, JohnRW4200000000
13Briell, LarsCE501600000000
14Hermansson, JörgenRD482311000000
18Hermansson, GöranLW402100000000
19Kacir, MarianRW19200000000
21Johansson, MartinRD501100000000
22Bergquist, FredrikRD32500000000
24Wågström, DanielLD44600000000
25Semjonovs, AlexanderCE461511100000
26Boman, JohanLW471800000000
28Hämäläinen, TommiLD492800100000
32Bosson, MathiasCE47900000000
33Halttunen, NikoRW13300000000
44Näsvall, FredrikRW471601100000
95Jäger, JesperRD463212100000
Sorted by jersey

 
Leksands IFLeksands IFLeksands IF 3 Leksands IF[Top]
Player
GM
No Name Pos GP 2 5 10 MP A SF PF PF G U
4Johansson, TorbjörnLD501710100000
5Sundqvist, JörgenLD10100000000
6Öhman, JanLD2000000000
7Larsson, DanielLD50900000000
8Svensson, MagnusRD502101000000
10Carlsson, AndersCE10200000000
11Nordquist, JonasCE35200000000
12Eneqvist, JohanRW2000000000
13Nielsen, JensLW501203200000
14Widing, DanielRW40900000000
15Huokko, JanCE441400000000
16Eriksson, NiklasRW18600000000
17Karlberg, MikaelCE47800000000
19Löwgren, TorgnyLW45500000000
20Johnsen, PålCE47500000000
21Hermansson, DanielCE20100000000
22Karlsson, GabrielCE35500000000
22Parks, GregCE11500000000
23Persson, NiklasRW48910100000
24Zettergren, MikaelCE1000000000
26Söderström, JohanCE20000000000
28Ignatjevs, ViktorRD391600000000
29Nordfeldt, HenrikCE501911100000
33Bergqvist, StefanRD311620200000
34Jonsson, LarsRD31600000000
37Vikingstad, ToreCE411200000000
73Löfström, PerLD483100000000
77Jansson, MartinCE28501000000
97Burakowsky, RobertRW501402100000
Sorted by jersey

 
Luleå HFLuleå HFLuleå HF 3 Luleå HF[Top]
Player
GM
No Name Pos GP 2 5 10 MP A SF PF PF G U
4Lindström, AndreasLW3000000000
5Lindberg, TorbjörnLD461100000000
6Svensson, FredrikLD461310100000
7Lundholm, DanielLW8000000000
8Julkunen, OlliRW28000000000
9Nilsson-Lång, PetterLD491910100000
10Eriksson, MagnusRD471300000000
11Fabricius, KarlCE28300000000
14Kucera, JiriCE34400000000
16Tano, PatrikCE23000000000
17Hedström, JonathanLW462901000000
18Berglund, ThomasRW483710100000
19Renberg, MikaelRW481301000000
20Lövgren, MikaelLW36300000000
21Burström, AndersCE481701000000
23Soutukorva, OsmoRD461500000000
25Finnström, JohanLD461501000000
26Huczkowski, HansLW49700000000
27Ledin, PerLW18700000000
27Modig, LarsLD1000000000
28Åkerström, RogerLD471400000000
29Burda, VaclavLD16800000000
33Hostak, MartinRW421400000000
41Edström, LarsLW45610100000
50Kauppila, JariCE10400000000
90Mettovaara, SamiCE482210100000
Sorted by jersey

 
Malmö IFMalmö IFMalmö IF 3 Malmö IF[Top]
Player
GM
No Name Pos GP 2 5 10 MP A SF PF PF G U
2Petrasek, DavidLD473201000000
3Jakobsson, PeterRD50900000000
4Lundberg, JoakimLD431601000000
5Due-Boje, ChristianLD452110100000
6Karlsson, JonnieLD10000000000
7Persson, MartinLD1000000000
8Hasselblad, PeterRD452210200000
9Malmström, HenrikRW50500000000
11Hammar, JanLW45500000000
12Magnertoft, MarcusLW471000000000
13Thuresson, MarcusCE401110100000
16Nyh, JohnLD5000000000
17Rydmark, DanielLW431901000000
19Riihijärvi, JuhaCE501300000000
20Tornberg, JohanLD36600000000
21Mattsson, JesperCE491910100000
22Nimarker, JoakimLD16200000000
23Bremberg, FredrikRW42500000000
25Ernebrand, AndreasCE5100000000
25Sundberg, AlexanderLW9000000000
26Wahlberg, MikaelCE501200000000
28Sandström, TomasRW502020200000
29Staal, KimCE481600000000
51Hannula, MikaRW451300000000
52Thomasson, MikaelLW9000000000
67Öhman, RogerRD20600000000
Sorted by jersey

 
MoDo HockeyMoDo HockeyMoDo Hockey 3 MoDo Hockey[Top]
Player
GM
No Name Pos GP 2 5 10 MP A SF PF PF G U
2Pihl, AndreasLD483901000000
3Hedin, PierreLD461710100000
4Öberg, JanCE48900000000
5Alavaara, Jan-AxelLD391100000000
6Jansson, LarsLD44900000000
7Hållberg, PerLD401900000000
8Wästlund, NiklasLD3100000000
9Wernblom, MagnusRW451301000000
10Söderberg, AndersLW42600000000
11Pettersson, TommyCE501210100000
13Weinhandl, MattiasLW48700000000
14Högardh, PeterRW49801000000
15Öberg, PeterLD1000000000
15Pettersson, MikaelCE5000000000
17Warg, FredrikCE47700000000
19Pettersson, MikaelLW501400000000
22Lindström, JoakimLW10100000000
22Wallenberg, PatrikCE18100000000
24Bemström, JörgenCE35800000000
27Hagström, Peter**RW45700000000
29Majic, XavierCE452911100000
32Duus, JesperRD43900000000
33Öhman, StefanCE461201000000
39Petrovicky, RobertCE7500000000
62Wahlberg, Mikael L.CE502200000000
Sorted by jersey

 
Timrå IKTimrå IKTimrå IK 3 Timrå IK[Top]
Player
GM
No Name Pos GP 2 5 10 MP A SF PF PF G U
3Petriläinen, PasiLD491100000000
4Klockare, StefanLD49600000000
6Källarsson, TomiLD372201000000
7Casselståhl, DanielLD491400000000
10Sjöberg, MarkusLW40300000000
10Söderström, ChristianCE46800000000
12Carlsson, RobertLW50800000000
13Eriksson, HenrikLD45900000000
13Eriksson, JörgenLD47900000000
14Salmi, MagnusCE47500000000
16Hallin, PerCE48900000000
17Zupancic, NikCE47900000000
18Peltomaa, TimoLW481530300000
19Fagemo, LinusLW481200000000
20Zetterberg, HenrikLW471200000000
21Lindholm, MikaelCE14600000000
24Lind, MikaelCE451401000000
26Huss, AndersCE23300000000
27Nänsen, ThomasRD361101100000
29Matthiasson, MarkusLW481101000000
36Styf, PärLD421800000000
38Karlsson, MarcusCE481002000000
44Schnabel, RobertLD162101100000
Sorted by jersey

 
Västra Frölunda HCVästra Frölunda HCVästra Frölunda HC 3 Västra Frölunda HC[Top]
Player
GM
No Name Pos GP 2 5 10 MP A SF PF PF G U
6Johansson, MagnusRD501300000000
7Sillanpää, TeemuRD472011100000
8Bäckman, ChristianLD501101000000
9Rahm, NicklasLD502300000000
10Prestberg, PelleRW50900000000
11Kahnberg, MagnusRW50300000000
13Karlsson, JensLW19200000000
14Carnbäck, PatrikRW331701000000
16Ikonen, JuhaCE501800000000
19Tolsa, JariLW42900000000
20Lundqvist, JoelCE9000000000
21Sjöström, FredrikLW31300000000
22Huselius, KristianRW491300000000
23Sundin, RonnieRD471600000000
24Ytfeldt, DavidLD9400000000
25Pettersson, TimmyLD502700000000
26Ström, PeterCE50800000000
27Edlund, PärLW501511100000
28Nilsson, HenrikCE49800000000
29Larsson, StefanRD44801000000
30Johnsson, JonasCE502510100000
34Andersson, MikaelLW48600000000
Sorted by jersey

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS