U16 P Regional Väst

 
BIK KarlskogaBIK KarlskogaBIK KarlskogaBIK Karlskoga[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
116Fernhall, EliasLW72680010
221Ahlgren, WaldemarRW53474020
34Själin, OlleLD73368120
448Kristiansson, KarlCE52242120
529Krona, SvanteRW713414000
619Norgren, ValterCE62138000
741Cederborg, WilliamLW60330000
814Syren, CaspianRD72022110
926Lantz, AlfredRD71124000
1036Persson, JackCE20220000
1117Sjöberg, NoelRW51010000
1211Egelin, FilipRW71014000
20Larsson, OscarLW71014000
146Nyfeldt, ZidRD70110000
1543Hawez, TwanaLW70118000
1610Ek, WalterRW10000000
179Jonasson, LiamRW20000000
1831Forsberg, LouiGK30000000
1939Ivarsson, OliverLD30000000
47Zhukov, LukasLW30000000
2125Lundin Ridelberg, MaximusLD40004000
221Olsson, AlvinGK50000000
2330Hedquist, WilliamGK60000000
2422Jonsson Mc Neil, JoshuaRD60000000
2546Bark, EmilCE70004000
23Petersen, NilsLD70004000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Hedquist, William764159:189687788.313.39021
231Forsberg, Loui732115:50109110190.105.18002
31Olsson, Alvin753140:4215799484.046.40011
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Brynäs IFBrynäs IFBrynäs IFBrynäs IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
119Karlsson, MelkerCE8811192131
29Pethman-Estliden, MalteCE869152020
321Zettlin, MelkerCE868142120
416Holmgren, FelixCE87292201
531Wettervik, MilanCE83696010
629Holmström, MelwinCE84484100
717Larsson, FilipLW84486010
827Olsson, NilsCE84374100
920Jonsson, IsakLD725733010
1012Näslund Lundell, WalterRW83364010
1114Berglund, TureRD80660000
1222Malm, HampusLD80660000
1328Ehlin, MariusLD70442000
1411Anåker, HannesLD21230000
1524Olsson, WalterRW61232000
1618Helgesson, DouglasLD71232010
178Lindström, AstonRD71234000
1813Strand, GustafLW71120000
1923Larsson, JonahRW61012000
2032Godås, BjörnRD81010010
211Forsberg, VidarGK10000000
97Jobe, BoynjiaLD10000000
98Wennberg, GustavRW10000000
2430Tejne, AlvarGK70000000
2525Bergström, MaxGK80000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
125Bergström, Max884240:006647091.431.50140
230Tejne, Alvar874252:3089310192.081.90022
31Forsberg, Vidar81000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Falu IFFalu IFFalu IFFalu IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
185Gräfnings, LudvigCE7751212110
263Nord, NilsLW739120000
358Ungerdahl, AlfredCE74592010
425Saeter Bodeby, LudvigRW61566100
556Fredriksson, VilleCE74158001
661Lantz, KazperRW71456000
755Bålefalk, WilliamRD53142030
853Markusson, OlleCE72240100
966Hilbrands, MaximilianLW51346000
1035Gunnerius, MelkerLD72132010
1152Backollas, AlexanderLD61126000
1214Aronsson, SebastianRD60222000
1348Hedlund, EdvinLW50110000
1431Spremberg, OscarRW50114000
1528Lebedev, JoshuaLW60112000
1637Frodig, WilliamCE10000000
1760Östh, WilliamGK20000000
1847Eriksson Nurminen, NiikoRD20002000
1943Mason Iii, MelvinRW40000000
2050Thunberg, WilliamGK50000000
2193Halvarsson, JonatanGK70000000
2257Jatko, ErikLW70002000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
193Halvarsson, Jonatan776324:063119722886.405.74024
250Thunberg, William75160:0001616100.000.00110
360Östh, William72140:006212777.789.00000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Färjestad BKFärjestad BKFärjestad BKFärjestad BK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
124Estéen, CasperRW8551010000
225Andersson, JakobCE25490000
313Hassel, VilleCE85496101
410Holth, ConstantineLW82684010
532Söderlind, LudvigLW85272000
629Bäcker, EmilCE82464110
712Palmqvist, TheoCE84150110
827Finnström, JacobLW73030000
999Adolfsson, FinnCE41230100
1014Adrian, JacobLD61230100
116Karlsson, ValdemarRD71230110
128Frisk, MaxLD81238010
1323Sundin, AlfredCE82020010
1455Johansson, VilleRD81122000
7Stenholm, LukasRD81122100
1611Olsson, RobinLD80226000
1722Ellner, LeonRD60114000
1816Persson, NoelRD80114000
1998Fogström, MaxCE10000000
52Johansson, JackRW10000000
2197Holmgren, HampusGK20000000
2233Klint, RasmusGK60000000
2344Bjurman, FredRD60002000
2459Sahlén, SvanteCE70002000
2535Larsson, EdwardGK80000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
133Klint, Rasmus864244:28810511392.921.96040
235Larsson, Edward885246:3917749181.324.14031
397Holmgren, Hampus82000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Leksands IFLeksands IFLeksands IFLeksands IF[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
110Karlström, CharlieRW73258010
218Siljegård, MelvinLD61342010
333Abris Ek, AlbinCE70444000
49Sörlin, VidarRW72136001
513Ljung, FelixCE82132010
616Asp, VilhelmLD70332000
728Smångs, IsakLD82022000
829Boije, DouglasCE71124010
915Dahlström, LiamRD61010010
1026Englund Lövgren, HampusCE71010010
1144Kajs Görndt, LukasRD80112000
127Aspman, OscarCE10000000
34Widén, AlvinLD10000000
1417Höglund, MioLW10002000
1530Bagge Anlind, LucasGK20000000
8Bartonik, MaximRW20000000
23Nordfeldt, VidarLD20000000
1822Buvall, HugoRD20002000
1921Proos, OliverLW30000000
2014Estéen, LukasCE40000000
2132Winter, HugoRD50006000
221Oskarsson, EdvinGK60000000
2312Göras, AlbertLW60000000
2419Brus, OskarRD70002000
2535Nyberg, LucasGK80000000
2624Jakobsson, LeoLD80006000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Oskarsson, Edvin865237:312113015186.095.30004
235Nyberg, Lucas885242:293416319782.748.41004
330Bagge Anlind, Lucas82000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Mora IKMora IKMora IKMora IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
111Pers Andersson, JamieLW884124120
213Karlsson, FabianRD816712000
318Sulzbach, DavidLW633610100
410Skogs, ViggoRW82464000
520Albertsson, ArwidCE82354000
62Lind, EbbeRD823526000
75Grip, GunnarRW61340001
823Svedlund, ArvidLW62134100
914Eriksson, ZebulonLD612328000
1019Johansson, JacobLW81234000
117Smids, AntonCE42020100
1216Braga Ekman, SebastianLW52020000
139Svensson, AlveLW61120010
1419Vea Navarro, TelmoRW20220000
154Olmats, ViktorLW10000000
1631Gustafsson-Schütt, IsakGK20000000
1717Lindgren, OlleLW30000000
188Hedh, EltonLD50000000
1931Hamdani, Ryan NoahRW70000000
2021Juhlin, LucasRD70000000
211Hedin, DanteGK70002000
223Bosell, MelvinRD80000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Hedin, Dante875259:401710712486.293.93022
231Hamdani, Ryan Noah874224:06228811080.005.89022
331Gustafsson-Schütt, Isak82000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Västerås IKVästerås IKVästerås IKVästerås IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
112Wallin, KevinLW85386001
222Loqvist Stjernhult, AlexanderCE63580100
329Forsman, LiamLW82682000
451Grundström, GustavRW543727000
599Garfve, VilmerRW742610110
657Leffler, SiggeCE84158200
76Skarp, AlexanderLW82356000
823Rapp, HugoLD81344010
926Breder, FransLD81346010
1099Åkerlind, CelwinRD80442000
1110Hellman, EdvinCE63030000
1221Hellsten, WallisLW82136000
139Elmesiöö, IsacRW70336000
145Holmstedt, CalleRD703341000
152Lönnqvist, ThageRD80330000
1619Axelsson, MelkerCE81126000
1799Hedlund, ArvidRD10110000
1899Larsson Bergqvist, CharlieLW20110000
1940Johannesson, TheodoreLD10000000
56Nordling, MelkerRD10000000
2155Nordling, RasmusLW40002000
221Berglund, LevisGK80000000
2331Eklund, EmilGK80002000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Berglund, Levis884240:001011312391.872.50022
231Eklund, Emil884243:351310411788.893.20022
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Örebro HKÖrebro HKÖrebro HKÖrebro HK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
175Roynezon, OliverRW8105150020
273Jansson, VilleRD6581333012
368Törling, ElisLW847112110
487Klingzell, SignarLW8110118000
566Forsell, TureCE3641027200
672Semjonovs, PavelRW81782000
798Löfsäter, MalteLW85270010
876Lundgren, WalterCE22464001
956Strömvall, LiamLD81562010
1058Svensson, FelixLW73148000
1188Gustafsson, AlfredCE71346000
1281Hjortén, TexasRD80446000
1371Lundh, MalteRW72136000
1463Lindén, HjalmarCE71230100
1562Alpäng, HugoLW81234000
1679Thoors, WilhelmRD11120010
1777Kalm, OttoLD81122000
1878Wildeman, HarryRD70222000
1965Nowén, ArvidLD70110000
2074Andersson, ElliotLD80118000
2170Krafve, WilliamGK40000000
2290Feldte, ViktorGK60000000
2330Johed, JakobGK600054000
2493Winther, ErikRD80004000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
130Johed, Jakob865306:181916218189.503.72014
290Feldte, Viktor863180:008798790.802.67030
370Krafve, William84000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS