HockeyTvåan Herr Region Väst C

 
Hammarö HCHammarö HCHammarö HCHammarö HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
118Niclasson, EmilLW75492000
219Sundqvist, GustavLW62464000
317Hedberg, JohanLW71567010
421Johnsson, LinusCE72350100
523Trust, BenjaminLW71230000
624Berg, ViktorRW71234000
73Wassberg, MaxLD72024100
811Larsson, JordanRW71122000
916Hanes, AlbinLW60220000
105Timmerklev, VilmerCE41012000
112Eriksson, AlvinRD40110000
124Norberg, FilipRD60112000
136Frisk, HugoRW70110000
1426Atterstad, MårtenLD10000000
14Thörner, Fredrik**CE10000000
1699Ramström, WilliamRD10002000
1726Kammarbo, HermanLD20000000
15Rolf, TeddieCE20000000
1913Magnusson, ViktorRW40000000
208Sandberg, JacobRD40002000
219Nilsson, WilmerRW50000000
2220Samuelsson, VictorLD60004000
2335Johnsson, RasmusGK70000000
2429Löf, ErikGK70000000
2525Hagenmarck, WilliamRD70002000
2622Nilsson, TobiasLD70002000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
135Johnsson, Rasmus774244:181311813190.083.19022
229Löf, Erik773182:311210611889.833.94003
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
IFK MunkforsIFK MunkforsIFK MunkforsIFK Munkfors[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
117Owesten, ViktorCE737106110
26Ingman, AlbinLD728102000
324Nyman, LucasCE64590010
414Sundhäll, AlbinCE74598110
511Backlund, MilleLW72680000
610Nilsson, AlexCE70884000
78Törnkvist, AlbinRD73472020
823Eriksson, WilliamLD72572010
913Eriksson, SamuelLW54152200
1021Olsson, AlbinCE73140130
117Berg, LucasCE731410000
129Chragin Hansson, ViktorCE72242000
1325Gunnarsson, ErikLD70336000
1418Lindberg, PatrikRW702227000
1522Nilsson-Westlund, ViktorLD21010000
1619Prytz, AdamCE40114000
1712Johannesson, RobinLW10002000
1815Forslund, TimLD20002000
1999Forss, DavidLD30000000
204Fridberg, OskarRW60000000
2134Lindqvist-Nordin, AxelGK70000000
2260Keve Gustafsson, HenrikGK70000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
134Lindqvist-Nordin, Axel774220:0010697987.342.73031
260Keve Gustafsson, Henrik774200:0810697987.343.00021
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Karlskoga IKKarlskoga IKKarlskoga IKKarlskoga IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
131Schreiber, JohanRW7214166100
254Josefson, AlexanderCE774110030
332Sääf, SebastianCE737104110
418Callenvik, LinusRW74484120
516Karlsson, AdamLD73582020
627Östlund, FilipRW75274110
715Skoogh, AntonLW72240001
89Gustavsson, AntonLW21342000
926Andersson, SimonLW71340100
1028Wickman, ViktorLW43032000
1110Cannervik, NeoRD51230001
1219Becker, SebastianRD70332000
1368Ladréhn, LouieCE62022000
1425Augustsson, CharlieLD70222000
33Bergman, BenjaminRD70222000
1661Kristiansson, LeviLW60112000
1749Eklund, AntonLD701127000
1855Erngren, FelixLD10000000
1920Basth, RobertLW20000000
2040Reinholdsson, JohannesRD30002000
218Eriksson, DavidLD600012000
2272Karlsson, LawrenceGK70000000
90Lundin, EliasGK70000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
172Karlsson, Lawrence774207:0610798988.762.90030
290Lundin, Elias774216:451410411888.143.88022
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Kils AIKKils AIKKils AIKKils AIK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
159Ström, JonathanCE738110110
218Samell, EliasLD729112000
319Bråtner, FelixLW737102010
428Flodin, WilliamRW76280300
517Jordell, EricRW72682000
693Johannesson, JakobRW75272010
796Almgren, ElliotLW73470110
810Hellberg, AntonCE73364000
946Perman, HannesRD60444000
1012Hultman, TristanLW72130000
1121Lundqvist, AugustCE31234000
1211Hultgren, LudvigLD51232000
86Olsson, AdamCE51232000
1473Johannesson, IsakLW71230000
1574Björklund, TobiasLD32022000
1622Hallquist, JosefRW11010001
1777Lott Petersén, ErikRW60110000
1824Flödén, ChristianCE70112000
27Persson, OlofLD70112000
207Blomqvist, TheoLD10000000
67Forsberg, AlfredCE10000000
2223Arwengrim, VictorRD50000000
2372Nygren, WilliamGK70000000
2426Holmström, HugoGK70000000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
172Nygren, William773180:005737893.591.67030
226Holmström, Hugo774250:161111612791.342.64022
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Solstad HockeySolstad HockeySolstad HockeySolstad Hockey[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
196Rhodin, JacobCE62354000
267Norbäck, FilipLW60550000
392Peteri, SimonCE74044020
49Eklind, EmilLW73140000
52Ås Soussan, EliasRW71340010
614Rahm, JohannesLW71342000
774Jardeby, GustavLW71344000
881Blom, HannesRW521324001
913Björk, WilliamLD62134010
1028Nordin, AntonRD72134010
1188Jahnke, AndreasLD612314000
1224Nylén, ViktorLW712325100
1311Andersson, MarcusRW603325000
1441Fritiofsson, SimonLW70332000
1544Karjalainen, SimonRD71122000
1672Johansson, TheoLW11010100
1727Danielsson, LucasRW21010000
1821Nilsson, TeoLW61014000
1917Fällman, WilliamRD10110000
2055Adolfsson, FilipLW10000000
20Borgert, SvanteRD10000000
227Widell, MelkerRW20000000
2335Psarski-Ulvedalen, FilipGK30000000
2430Sandström, ErikGK50000000
2539Karlsson, OscarGK60000000
2610Åkerberg, CarlRD60002000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
139Karlsson, Oscar766343:352418520988.524.19023
230Sandström, Erik75276:1111334475.008.66002
335Psarski-Ulvedalen, Filip73000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Sunne IKSunne IKSunne IKSunne IK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
188Lindberg, FilipLW7410144001
291Olsson, FilipRW785130110
321Jägermyr, RichardLW749130110
419Rudin, NoelLD61230000
527Gradin, TimLD70332000
614Thörner, Fredrik**CE11120000
710Ekelund, SimonCE71010000
812Ranström, MilleCE71012000
947Henriksson, SamuelCE401122000
106Svensson, MiloRD60110000
1123Stålhandske, MartinRW70112000
1217Jansson, WilleRW10000000
1359Jonsson-Sundqvist, ChristofferCE10004000
1450Larsson, AnthonyGK20000000
154Sättermon, AlvinLD200029000
1620Axelsson, OlleRW30000000
55Håkansson, WilleLD30000000
29Persson, HugoLW30000000
1913Lindberg, AlbinLD40002000
65Sättermon, MalveRW40002000
2115Bergström, LeoLD40004000
2235Westvang, OdinGK50000000
2352Carlbäck, SimonLD60004000
241Gustavsson, RobinGK70000000
2525Wikman, AntonRD70000000
268Braathen-Lien, OliverCE70002000
9Gerdin, MartinCE70002000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
11Gustavsson, Robin777405:002618120787.443.85025
250Larsson, Anthony72120:00461060.0012.00000
335Westvang, Odin75000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Viking HCViking HCViking HCViking HC[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
113Augustsson, VictorRW728104020
210Bergström, AndreasLW64376000
327Olsson, FilipCE71458000
411Appelqvist, AxelCE32132000
522Carlsson, JacobRW72132010
616Ademovski, DavidCE511227000
717Ahl, IsakCE71122000
21Johannesson, HugoRW71122000
912Thorstensen, JonathanLD40226000
1024Qvist, KevinRD61012000
114Lundberg, JakobLD70110000
1211Jägerung, LucasLW10000000
2Liljeson, OliverLD10000000
5Olsson, AdamRD10000000
25Willford, MioGK10000000
168Hammarström, WiggoRW20000000
25Lissjanis, SamuelGK20000000
182Levein, LeoRD30000000
199Olsson, IsacCE30002000
201Graavgard, TomasGK40000000
2123Westh, ErikLD400029000
2220Olsson, HermanLW60002000
2319Brokvist, ErikRW70000000
7Höglund, EmilRD70000000
18Larsson, SamuelLW70000000
2626Brokvist, AlbinCE70002000
6Brokvist, EdvinRD70002000
2815Hammarström, LudwigGK70004000
2928Johansson, VilleLD700029000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
115Hammarström, Ludwig776370:003223526788.015.19006
21Graavgard, Tomas74160:007303781.087.00001
325Lissjanis, Samuel72000:00000N/AN/A000
25Willford, Mio71000:00000N/AN/A000
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

 
Åmåls SKÅmåls SKÅmåls SKÅmåls SK[Top]
Playing Statistics
Rk No Name Pos GP G A TP PIM GWG PPG SHG
132Lövgren, SebastianLW7115162101
247Kozma, DavidCE768142030
322Hedlund, PelleCE7851318131
410Eich, LukasLD748126312
518Branting, LucasRW7651110100
617Rautama, MikoCE755104020
77Vessman, JoelRD72462010
816Persson, AlfredRW51450000
919Nilsson, IsacRD70330000
1013Olsson, EricLW420222100
1111Engberg, FelixRW62020000
1215Kutvonen, MatiasRD51120000
1350Svensson, OscarLD71128000
145Lundqvist, ArvidRD60118000
1525Gladh Pettersson, JacobRW70112000
1623Olsson, ErikCE10000000
179Carlsson, JonathanLW40000000
181Fridh, ViktorGK70000000
1920Andersson, JonathanLW70000000
33Eriksson, ViggoCE70000000
2127Fridh, AntonLD70004000
223Karlsson, ViktorLD70004000
2331Johansson, LinusGK700020000
Sorted by higher Total Points, Goals, Assists, lower Games Played, Penalty In Minutes

Goalkeeping Statistics
Rk No Name GPT GKD GPI MIP GA SVS SOG SVS% GAA SO W L
131Johansson, Linus774245:001211012290.162.94040
21Fridh, Viktor773180:519667588.002.99030
Sorted by lower Goal Against Average per 60 minutes and higher Saves%

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS