lol
lol

B2 Blå, Göteborgs Ishockeyförbund



Schedule and Results

Last update: 2022-04-10 12:02
RoundDateGameResultSpectatorsVenue
1Frölunda HC  -  Hanhals IF Vit4 - 0 (1-0, 3-0) Wallenstamshallen (Gbg)
  Härryda HC Blå  -  Hovås HC3 - 2 (1-2, 2-0) Marks Ishall
  Göteborgs IK  -  Stenungsund HF7 - 1 (3-0, 4-1) Isdala Ishall
  Partille HK Vit  -  IF Mölndal Hockey3 - 1 (1-0, 2-1) Vallhamra Ishall
  Partille HK Röd  -  Hisingens IK5 - 4 (2-2, 3-2) Vallhamra Ishall
  Varberg HK  -  Lerums BK Röd6 - 5 (3-3, 3-2) Veddige Ishall
  Lions HC Strömstad  -  Hanhals IF Röd5 - 2 (3-2, 2-0) 50Lionshov Ishall
  Skärgårdens SK  -  Kållered SK Öckerö Ishall
  Rönnängs IK  -  Bäcken HC Vit4 - 6 (0-2, 4-4) Tjörns Ishall
  Härryda HC Vit  -  Bäcken HC Blå4 - 0 (3-0, 1-0) Landvetters Ishall
  Kungälvs IK Svart  -  Lerums BK Blå9 - 1 (5-0, 4-1) Oasen
2Lerums BK Blå  -  Rönnängs IK1 - 4 (1-0, 0-4) Vättlehallen
  Hovås HC  -  Partille HK Vit6 - 5 (5-2, 1-3) Askims Ishall
  Bäcken HC Vit  -  Skärgårdens SK8 - 4 (4-3, 4-1) Marconihallen
  Lerums BK Röd  -  Lions HC Strömstad2 - 4 (0-1, 2-3) Vättlehallen
  Varberg HK  -  Kungälvs IK Röd7 - 4 (2-2, 5-2) Veddige Ishall
  Bäcken HC Blå  -  Göteborgs IK10 - 5 (6-4, 4-1) Marconihallen
  Hanhals IF Vit  -  Kungälvs IK Svart4 - 8 (0-5, 4-3) Kungsbacka Ishall (A)
  Hisingens IK  -  Härryda HC Blå14 - 8 (6-3, 8-5) Tuve Ishall
  Hanhals IF Röd  -  Frölunda HC2 - 4 (0-2, 2-2) 44Kungsbacka Ishall (B)
  IF Mölndal Hockey  -  Kållered SK1 - 23 (0-10, 1-13) Åby Ishall
  Stenungsund HF  -  Partille HK Röd0 - 5 (0-1, 0-4) Stenungsund Arena
3Lions HC Strömstad  -  Kungälvs IK Röd6 - 1 (2-0, 4-1) Lionshov Ishall
  Härryda HC Vit  -  Varberg HK8 - 8 (3-3, 5-5) Landvetters Ishall
  Härryda HC Blå  -  Stenungsund HF13 - 0 (9-0, 4-0) Landvetters Ishall
  Frölunda HC  -  Lerums BK Röd3 - 2 (3-1, 0-1) 0Wallenstamshallen (Gbg)
  Hovås HC  -  IF Mölndal Hockey10 - 2 (2-2, 8-0) 40Askims Ishall
  Skärgårdens SK  -  Lerums BK Blå6 - 5 (2-2, 4-3) Öckerö Ishall
  Rönnängs IK  -  Hanhals IF Vit2 - 6 (1-1, 1-5) Tjörns Ishall
  Partille HK Vit  -  Hisingens IK3 - 3 (3-1, 0-2) Vallhamra Ishall
  Kungälvs IK Svart  -  Hanhals IF Röd4 - 4 (1-3, 3-1) Oasen
  Partille HK Röd  -  Bäcken HC Blå4 - 1 (1-1, 3-0) Vallhamra Ishall
  Kållered SK  -  Bäcken HC Vit26 - 0 (15-0, 11-0) Kållereds Ishall
4Lerums BK Röd  -  Kungälvs IK Svart12 - 0 (4-0, 8-0) Vättlehallen
  Hanhals IF Röd  -  Rönnängs IK5 - 2 (2-1, 3-1) Kungsbacka Ishall (A)
  Lerums BK Blå  -  Kållered SK0 - 5 (0-2, 0-3) Vättlehallen
  Varberg HK  -  Göteborgs IK1 - 5 (0-3, 1-2) Veddige Ishall
  Kungälvs IK Röd  -  Frölunda HC3 - 2 (0-1, 3-1) Oasen
  IF Mölndal Hockey  -  Bäcken HC Vit2 - 5 (1-3, 1-2) Åby Ishall
  Bäcken HC Blå  -  Härryda HC Blå3 - 5 (0-3, 3-2) Marconihallen
  Hisingens IK  -  Hovås HC1 - 5 (1-2, 0-3) Tuve Ishall
  Hanhals IF Vit  -  Skärgårdens SK4 - 8 (1-8, 3-0) Kungsbacka Ishall (A)
  Lions HC Strömstad  -  Härryda HC Vit2 - 3 (2-1, 0-2) Lionshov Ishall
  Stenungsund HF  -  Partille HK Vit5 - 7 (4-4, 1-3) Stenungsund Arena
5Rönnängs IK  -  Lerums BK Röd3 - 6 (2-5, 1-1) Tjörns Ishall
  Göteborgs IK  -  Lions HC Strömstad2 - 6 (2-5, 0-1) Isdala Ishall
  Partille HK Röd  -  Varberg HK
Matchen Uppskjuten, nytt speldatum meddelas senare!
4 - 3Veddige Ishall
  Frölunda HC  -  Härryda HC Vit1 - 10 (0-3, 1-7) Wallenstamshallen (Gbg)
  Bäcken HC Vit  -  Lerums BK Blå11 - 3 (5-1, 6-2) Slottskogsrinken
  Kållered SK  -  Hanhals IF Vit9 - 3 (3-1, 6-2) Kållereds Ishall
  Skärgårdens SK  -  Hanhals IF Röd6 - 1 (5-1, 1-0) Öckerö Ishall
  Hovås HC  -  Stenungsund HF5 - 4 (4-0, 1-4) 52Askims Ishall
  Hisingens IK  -  IF Mölndal Hockey2 - 1 (1-1, 1-0) Tuve Ishall
  Partille HK Vit  -  Bäcken HC Blå5 - 6 (3-3, 2-3) Vallhamra Ishall
6Hanhals IF Vit  -  Bäcken HC Vit6 - 12 (3-9, 3-3) Kungsbacka Ishall (B)
  Frölunda HC  -  Göteborgs IK2 - 4 (2-1, 0-3) Wallenstamshallen (Gbg)
  Kungälvs IK Röd  -  Rönnängs IK3 - 9 (1-6, 2-3) Oasen
  Bäcken HC Blå  -  Hovås HC8 - 4 (3-2, 5-2) Marconihallen
  Lerums BK Röd  -  Skärgårdens SK4 - 6 (2-3, 2-3) Vättlehallen
  Varberg HK  -  Härryda HC Blå3 - 4 (1-2, 2-2) Veddige Ishall
  Stenungsund HF  -  Hisingens IK1 - 2 (0-1, 1-1) Stenungsund Arena
  Härryda HC Vit  -  Kungälvs IK Svart6 - 2 (1-1, 5-1) Landvetters Ishall
  Hanhals IF Röd  -  Kållered SK0 - 11 (0-3, 0-8) Kungsbacka Ishall (B)
  IF Mölndal Hockey  -  Lerums BK Blå2 - 5 (1-3, 1-2) 43Åby Ishall
  Lions HC Strömstad  -  Partille HK Röd6 - 1 (4-1, 2-0) Lionshov Ishall
7Stenungsund HF  -  IF Mölndal Hockey10 - 1 (3-1, 7-0) Stenungsund Arena
  Partille HK Röd  -  Frölunda HC0 - 5 (0-0, 0-5) Vallhamra Ishall
  Härryda HC Blå  -  Lions HC Strömstad7 - 3 (2-0, 5-3) Landvetters Ishall
  Kållered SK  -  Lerums BK Röd12 - 4 (7-2, 5-2) Kållereds Ishall
  Lerums BK Blå  -  Hanhals IF Vit3 - 1 (0-1, 3-0) Vättlehallen
  Hisingens IK  -  Bäcken HC Blå2 - 6 (2-4, 0-2) Tuve Ishall
  Skärgårdens SK  -  Kungälvs IK Röd6 - 6 (2-2, 4-4) Öckerö Ishall
  Rönnängs IK  -  Härryda HC Vit5 - 7 (3-5, 2-2) Tjörns Ishall
  Kungälvs IK Svart  -  Göteborgs IK8 - 2 (2-0, 6-2) Oasen
  Bäcken HC Vit  -  Hanhals IF Röd6 - 4 (1-1, 5-3) Marconihallen
  Partille HK Vit  -  Varberg HK3 - 13 (0-4, 3-9) Veddige Ishall
8Varberg HK  -  Hovås HC4 - 4 (1-0, 3-4) Veddige Ishall
  Göteborgs IK  -  Rönnängs IK4 - 6 (2-2, 2-4) Isdala Ishall
  Kungälvs IK Röd  -  Kållered SK1 - 5 (1-2, 0-3) 35Oasen
  Hanhals IF Röd  -  Lerums BK Blå3 - 4 (1-2, 2-2) Kungsbacka Ishall (A)
  Frölunda HC  -  Härryda HC Blå5 - 1 (2-1, 3-0) Wallenstamshallen (Gbg)
  Lions HC Strömstad  -  Partille HK Vit3 - 8 (2-3, 1-5) Lionshov Ishall
  Lerums BK Röd  -  Bäcken HC Vit3 - 5 (0-2, 3-3) Vättlehallen
  Härryda HC Vit  -  Skärgårdens SK5 - 2 (3-1, 2-1) Landvetters Ishall
  Kungälvs IK Svart  -  Partille HK Röd2 - 8 (1-4, 1-4) Oasen
  IF Mölndal Hockey  -  Hanhals IF Vit7 - 4 (3-1, 4-3) 85Åby Ishall
  Bäcken HC Blå  -  Stenungsund HF6 - 4 (3-3, 3-1) Marconihallen
9Skärgårdens SK  -  Göteborgs IK3 - 4 (1-2, 2-2) Öckerö Ishall
  Bäcken HC Blå  -  IF Mölndal Hockey11 - 2 (7-1, 4-1) Marconihallen
  Hovås HC  -  Lions HC Strömstad4 - 2 (2-0, 2-2) 25Askims Ishall
  Lerums BK Blå  -  Lerums BK Röd1 - 3 (1-2, 0-1) Vättlehallen
  Hisingens IK  -  Varberg HK1 - 2 (1-1, 0-1) Tuve Ishall
  Kållered SK  -  Härryda HC Vit6 - 6 (3-1, 3-5) Kållereds Ishall
  Rönnängs IK  -  Partille HK Röd5 - 6 (1-3, 4-3) Tjörns Ishall
  Bäcken HC Vit  -  Kungälvs IK Röd12 - 1 (5-0, 7-1) Marconihallen
  Härryda HC Blå  -  Kungälvs IK Svart7 - 2 (6-1, 1-1) Landvetters Ishall
  Hanhals IF Vit  -  Hanhals IF Röd6 - 6 (2-3, 4-3) 30Kungsbacka Ishall (A)
  Partille HK Vit  -  Frölunda HC2 - 6 (2-4, 0-2) Vallhamra Ishall
10Lerums BK Röd  -  Hanhals IF Vit0 - 9 (0-5, 0-4) Vättlehallen
  Kungälvs IK Röd  -  Lerums BK Blå2 - 2 (1-0, 1-2) 30Oasen
  Kungälvs IK Svart  -  Partille HK Vit8 - 1 (3-0, 5-1) 23Oasen
  Rönnängs IK  -  Härryda HC Blå1 - 2 (1-2, 0-0) Tjörns Ishall
  Varberg HK  -  Stenungsund HF4 - 5 (2-4, 2-1) Veddige Ishall
  Frölunda HC  -  Hovås HC3 - 9 (1-3, 2-6) Wallenstamshallen (Gbg)
  Härryda HC Vit  -  Bäcken HC Vit3 - 4 (1-1, 2-3) Landvetters Ishall
  IF Mölndal Hockey  -  Hanhals IF Röd5 - 1 (5-0, 0-1) 87Åby Ishall
  Partille HK Röd  -  Skärgårdens SK4 - 0 (2-0, 2-0) Vallhamra Ishall
  Göteborgs IK  -  Kållered SK0 - 13 (0-4, 0-9) Isdala Ishall
  Lions HC Strömstad  -  Hisingens IK6 - 3 (3-2, 3-1) 40Lionshov Ishall
11Partille HK Vit  -  Rönnängs IK2 - 2 (1-1, 1-1) Vallhamra Ishall
  Hanhals IF Röd  -  Lerums BK Röd4 - 5 (2-2, 2-3) 40Kungsbacka Ishall (A)
  Hanhals IF Vit  -  Kungälvs IK Röd7 - 2 (4-1, 3-1) 40Kungsbacka Ishall (A)
  Stenungsund HF  -  Lions HC Strömstad4 - 11 (2-4, 2-7) Stenungsund Arena
  Kållered SK  -  Partille HK Röd5 - 6 (4-2, 1-4) Kållereds Ishall
  Hisingens IK  -  Frölunda HC
Uppskjuten
 Tuve Ishall
  Lerums BK Blå  -  Härryda HC Vit2 - 9 (1-6, 1-3) Vättlehallen
  Bäcken HC Blå  -  Varberg HK4 - 4 (2-3, 2-1) Marconihallen
  Skärgårdens SK  -  Härryda HC Blå3 - 4 (2-2, 1-2) Öckerö Ishall
  Bäcken HC Vit  -  Göteborgs IK7 - 5 (4-1, 3-4) Marconihallen
  Hovås HC  -  Kungälvs IK Svart7 - 4 (3-3, 4-1) Askims Ishall
12Rönnängs IK  -  Hovås HC8 - 4 (4-1, 4-3) Tjörns Ishall
  Göteborgs IK  -  Lerums BK Blå6 - 4 (2-3, 4-1) Isdala Ishall
  Frölunda HC  -  Stenungsund HF7 - 1 (5-0, 2-1) Wallenstamshallen (Gbg)
  Partille HK Röd  -  Bäcken HC Vit3 - 5 (1-1, 2-4) Vallhamra Ishall
  Kungälvs IK Röd  -  Hanhals IF Röd4 - 9 (0-6, 4-3) Oasen
  Härryda HC Vit  -  Hanhals IF Vit Landvetters Ishall
  Härryda HC Blå  -  Kållered SK6 - 6 (4-2, 2-4) Landvetters Ishall
  Skärgårdens SK  -  Partille HK Vit12 - 4 (7-2, 5-2) Öckerö Ishall
  Lions HC Strömstad  -  Bäcken HC Blå6 - 3 (4-2, 2-1) Lionshov Ishall
  IF Mölndal Hockey  -  Lerums BK Röd1 - 4 (1-3, 0-1) 35Åby Ishall
  Kungälvs IK Svart  -  Hisingens IK2 - 3 (1-1, 1-2) Oasen
13Varberg HK  -  IF Mölndal Hockey8 - 0 (4-0, 4-0) Veddige Ishall
  Hovås HC  -  Skärgårdens SK Askims Ishall
  Lerums BK Blå  -  Partille HK Röd4 - 9 (3-6, 1-3) Vättlehallen
  Stenungsund HF  -  Kungälvs IK Svart1 - 5 (1-4, 0-1) Stenungsund Arena
  Hanhals IF Vit  -  Göteborgs IK2 - 8 (1-3, 1-5) Kungsbacka Ishall (A)
  Lerums BK Röd  -  Kungälvs IK Röd2 - 5 (1-3, 1-2) Vättlehallen
  Bäcken HC Vit  -  Härryda HC Blå Marconihallen
  Bäcken HC Blå  -  Frölunda HC5 - 3 (3-2, 2-1) Marconihallen
  Hanhals IF Röd  -  Härryda HC Vit2 - 12 (1-7, 1-5) Kungsbacka Ishall (A)
  Kållered SK  -  Partille HK Vit16 - 0 (8-0, 8-0) Kållereds Ishall
  Hisingens IK  -  Rönnängs IK4 - 10 (0-7, 4-3) Tuve Ishall
14Rönnängs IK  -  Stenungsund HF3 - 4 (0-2, 3-2) Tjörns Ishall
  Partille HK Vit  -  Bäcken HC Vit1 - 8 (1-1, 0-7) Vallhamra Ishall
  Göteborgs IK  -  Hanhals IF Röd6 - 4 (4-3, 2-1) Isdala Ishall
  Lions HC Strömstad  -  Varberg HK Lionshov Ishall
  Kungälvs IK Svart  -  Bäcken HC Blå0 - 6 (0-2, 0-4) Oasen
  Härryda HC Vit  -  Lerums BK Röd Landvetters Ishall
  Härryda HC Blå  -  Lerums BK Blå Landvetters Ishall
  Skärgårdens SK  -  Hisingens IK9 - 2 (6-0, 3-2) Öckerö Ishall
  Kållered SK  -  Hovås HC Kållereds Ishall
  IF Mölndal Hockey  -  Kungälvs IK Röd4 - 4 (2-2, 2-2) 47Åby Ishall
  Partille HK Röd  -  Hanhals IF Vit2 - 3 (1-3, 1-0) Vallhamra Ishall
15Bäcken HC Vit  -  Hovås HC7 - 1 (5-1, 2-0) Marconihallen
  Kungälvs IK Röd  -  Härryda HC Vit4 - 4 (0-2, 4-2) Oasen
  Hanhals IF Röd  -  Partille HK Röd5 - 2 (1-1, 4-1) Kungsbacka Ishall (A)
  Varberg HK  -  Frölunda HC9 - 5 (1-3, 8-2) Veddige Ishall
  Bäcken HC Blå  -  Rönnängs IK5 - 3 (3-2, 2-1) Slottskogsrinken
  Lerums BK Röd  -  Göteborgs IK2 - 3 (2-2, 0-1) Vättlehallen
  Lerums BK Blå  -  Partille HK Vit5 - 3 (4-2, 1-1) Vättlehallen
  Hisingens IK  -  Kållered SK2 - 15 (0-9, 2-6) Tuve Ishall
  Hanhals IF Vit  -  Härryda HC Blå4 - 14 (1-7, 3-7) 45Kungsbacka Ishall (A)
  Stenungsund HF  -  Skärgårdens SK4 - 2 (2-1, 2-1) Stenungsund Arena
  Lions HC Strömstad  -  IF Mölndal Hockey7 - 3 (4-3, 3-0) 43Lionshov Ishall
16Kållered SK  -  Stenungsund HF9 - 0 (2-0, 7-0) Kållereds Ishall
  Göteborgs IK  -  Kungälvs IK Röd11 - 2 (5-1, 6-1) Isdala Ishall
  Bäcken HC Vit  -  Hisingens IK11 - 1 (10-1, 1-0) Marconihallen
  Härryda HC Blå  -  Hanhals IF Röd9 - 3 (2-1, 7-2) Landvetters Ishall
  IF Mölndal Hockey  -  Härryda HC Vit3 - 3 (2-2, 1-1) 57Åby Ishall
  Hovås HC  -  Lerums BK Blå6 - 4 (2-1, 4-3) Askims Ishall
  Skärgårdens SK  -  Bäcken HC Blå4 - 3 (1-1, 3-2) Öckerö Ishall
  Kungälvs IK Svart  -  Varberg HK6 - 4 (3-1, 3-3) 40Oasen
  Partille HK Röd  -  Lerums BK Röd7 - 1 (1-0, 6-1) Vallhamra Ishall
  Frölunda HC  -  Lions HC Strömstad4 - 4 (3-3, 1-1) Wallenstamshallen (Gbg)
  Partille HK Vit  -  Hanhals IF Vit Vallhamra Ishall