U16 P, Södermanlands Ishockeyförbund

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-07 22:19
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
11Assali, YounesSSK210000000233,330,0066,670031.50
240Hanson, EmilÅSHLINDEN110000000233,330,0066,670036.30
330Högberg, NilsNSK160000000275,000,0025,000088.00
496Schöps, LukasJÄR191000000275,008,3316,67001212.00
51Skoglund, ViggoJÄR1500000000100,000,000,000055.00
631Käck, LeoÅSHLINDEN1400000000100,000,000,000047.98
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
JÄR
- Järna SK
NSK
- Nyköpings SK
SSK
- Södertälje SK
ÅSHLINDEN
- Åker/Strängnäs/EskilstunaLinden

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS