Hockeyfyran Stockholm B

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-19 21:54
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
145Lundgren, RasmusIK110000000150,000,0050,000022.00
21Wedin-Domeij, FabianTUL230000000350,000,0050,000063.00
335Livefjord, Oliver LivefjordSPAIF120000000166,670,0033,330034.03
441Tyresson, TobiasNAIK181000000180,0010,0010,00001010.00
535Hedman, EmilIK191010001083,338,338,33001212.00
631Andersson, MikaelSAL161000000085,7114,290,000077.00
772Norling, SamuelNAIK171000000087,5012,500,000088.00
831Aronsson, OskarSAL1200000000100,000,000,000022.00
930Ottebjer, OliverNAC1300000000100,000,000,000033.00

30Lundqvist, NoahSPAIF10100000010,0050,0050,000027.80
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
SAL
- IFK Salem
IK
- IK Graip
NAC
- Nacka HK
NAIK
- Nyköpings AIK
SPAIF
- SPAIF
TUL
- Tullinge TP HC

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS