Hockeyfyran Stockholm A

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-19 22:13
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
131Eliesson, OscarIKG120000000166,670,0033,330033.00
231Qvarfordt, SebastianTRÅ140000000266,670,0033,330066.00
399Nordqvist, LudwigIKG130000000175,000,0025,000044.63
435Vestin, AlexanderMBH390000000375,000,0025,0000125.67
530Elmén, VincentHIF241000000080,0020,000,000052.53
631Lundin, ChristopherHKHC290000000181,820,009,0910115.50
74Parent, GustavKTH171000000087,5012,500,000088.00
81Kulborg, ViktorVHF1100000000100,000,000,000011.00

64Andersson, FredricIKG10000000000000.00
1Eriksson, GustavMBH160010000277,780,0022,2200910.20
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
HIF
- Hammarby IF
HKHC
- Hässelby Kälvesta HC
IKG
- IK Göta
KTH
- KTH:s Ishockeyförening
MBH
- MB Hockey
TRÅ
- Trångsunds IF
VHF
- Vallentuna Hockey

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS