HockeyTrean Herr Region Norr C, Region Norr

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-23 21:55
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
160Dahlgren, JohanSIK110000000150,000,0050,000022.00
35Molin, WilliamNHC110000000150,000,0050,000022.00
31Håkansson, IsakSIK130001000075,0025,000,000044.00
450Björn, LukasVIK21200000000100,000,000,0000127.35

30Oderstål, SuneÅIK141010000083,330,0016,670066.00
70Danielsson, HampusÅIK180010000190,000,0010,00001010.00
1Ternestål, FelixÅIK1300000000100,000,000,000033.00
1Paulsson, AlfredVIK1200000000100,000,000,000026.00
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
NHC
- Norsjö HC
SIK
- Storumans IK
VIK
- Vilhelmina IK
ÅIK
- Åsele IK

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS