HockeyTrean Herr Region Norr B, Region Norr

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-23 22:31
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
11Christoffersson, LudvigÄLV3110000000568,750,0031,2500165.33
230Johansson, EdwinROS270000001177,780,0022,220096.75
31Boström, SimonSHF291010000183,338,338,3300127.20
435Borgeryd, HenrikIFKA1121000000185,717,147,14001414.00
51Vännström, JoelMUN1100000000100,000,000,000011.00
61Lång, TeoMUN1300000000100,000,000,000033.00
753Sundström, LeoIFKA1500000000100,000,000,000055.00

33Larsson, JonathanROS110000000233,330,0066,670033.00
35Sandegrim, EdvinROS1600000000100,000,000,000069.00
1Rauden, JacobSHF1800000000100,000,000,0000824.00
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
IFKA
- IFK Arvidsjaur
MUN
- Munksund-Skuthamns SK
ROS
- Rosvik IK
SHF
- StiL Hockeyförening
ÄLV
- Älvsby IF HK

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS