U16 Dalarna

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-17 15:46
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
130Bagge Anlind, LucasLIF230000000260,000,0040,000052.50
222Lindblom, LinusFAL131000000160,0020,0020,000055.00
31Östh, WilliamFAL151000000262,500,0037,500088.00
41Brandebo, HannesORE241000000166,6716,6716,670063.02
51Berglin, MaximilianBOR350000000271,430,0028,570173.02
61Hellstrand, ElvinLUD2141000000377,785,5616,6700189.00
731Karlsson, HugoSÄT260000000185,710,0014,290074.63
81Smids, MatteoÄLV270000000187,500,0012,500183.84
91Fagerlund, OlleAVE2130000000192,860,007,1400147.00
101Veiksans, ErikVIK U2100000000100,000,000,000010.67
1135Tingnert, JonathanSÄT2700000000100,000,000,000074.73
1230Larsson, PelleBOR21000000000100,000,000,0000105.41
1325Wärman, TheodorMAL1700000000100,000,000,000077.08
1499Broberg, HampusMAL1800000000100,000,000,000088.00

32Sedlacek, VilmerVIK U10000000000000.00
1Huokko, NoahLIF10000000010,000,00100,0000112.00
1Martinsson, WilliamLUD170000000187,500,0012,500088.00
75Törnblom, OlleVIK U1300000000100,000,000,000033.00
35Levisson Thirus, IsakLIF1600000000100,000,000,000066.00
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
AVE
- Avesta BK
BOR
- Borlänge HF
FAL
- Falu IF:2
ORE
- IFK Ore
LIF
- Leksands IF:2
LUD
- Ludvika Hockey Förening/SHC/FAIK
MAL
- Malungs IF/BIF
SÄT
- Säters IF/HSK
VIK U
- Västerås IK Ungdom/VIK:2
ÄLV
- Älvdalens HK/MIK

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS