U16P Grundserie 3, Skånes Ishockeyförbund

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-18 12:48
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
135Chumak, AlexAKD121000000333,3316,6750,000066.00
25Hillerström, JacobJON121000002133,3316,6750,000066.00
31Jönsson, NeoHHHC120000001240,000,0060,000055.00
430Olsen, JonHHHC110000000150,000,0050,000022.00
560Harleflo, AlbinJON130000000260,000,0040,000055.00
699Bergheim, LiamKRI151000000171,4314,2914,290077.00
71Konce, DenizHEL3300000000100,000,000,000031.00

99Von Corswant, EmilioKRI110000000150,000,0050,000024.02
99Wahlström, CorneliusKRI150000000183,330,0016,6700611.95
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
AKD
- AK Danmark
HHHC
- Halmstad Hammers HC
HEL
- Helsingborg HC Ungdom
JON
- Jonstorps IF IshF
KRI
- Kristianstads IK

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS