U16P Grundserie 2, Skånes Ishockeyförbund

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-17 15:48
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
147Carlsson - Helin, VidarRBK10000000010,000,00100,000011.00
235Scheel Bengtsson, MaxRBK140000000266,670,0033,330066.00
325Karlsson, CasperLIM180000000372,730,0027,27001111.00
430Nyman, AlexLUN260000000275,000,0025,000084.05
530Svensson, NoelOSB170000000277,780,0022,220099.00
61Ström, ErikOSB160000000185,710,0014,290077.00
735Suarez, AnnaLIM1170000000194,440,005,56001818.00
825Liljenberg, AntonMIF2300000000100,000,000,000031.50
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
MIF
- IF Malmö Redhawks
LIM
- Limhamn HK
LUN
- Lund Giants HC
OSB
- Osby IK
RBK
- Rögle BK

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS