U16F grupp röd, Stockholms Ishockeyförbund

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-22 21:20
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
131Almgren, LinneaVäIK2421000000066,6733,330,000030.83
21Johansson Olsson, EijaTSö350000000271,430,0028,570072.33
335Holmström Borén, GwennaelleBåAl371010000272,739,0918,1800113.64
433Björner, EsterKIS6224000001373,3313,3313,3300305.00
530Ekedahl, NeahTSö360000000185,710,0014,290072.24
694Österberg, LovaIKG570000000187,500,0012,500281.49
731Norenheim Söderström, MadickenJSK5101000000090,919,090,0000112.28
81Bergström, ElsaBåAl4600000000100,000,000,000061.71
999Florehag, LivHK/AI4700100000100,000,000,000081.90
1030Lexell, RickelinaJSK51300100000100,000,000,0001143.09

1Johansson, AliceVäIK220000000010,000,00100,000010.50
99Insulander, HannaIKG110000000150,000,0050,000021.78
30Yusuf, TabithaBåAl130000000175,000,0025,000048.00
39Lönnqvist, BeatriceVäIK24100000000100,000,000,000010.30
99Gustafsson, HannaHK/AI2100000000100,000,000,000010.50
1Sättare, HannaHK/AI2500000000100,000,000,000052.47
31Kadrovic, EnnaKIS1300000000100,000,000,000033.00
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 40 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
BåAl
- Bålsta HC/Almtuna IS
HK/AI
- Hässelby Kälvesta HC/AIK
IKG
- IK Göta
JSK
- Järna SK
KIS
- Knivsta IS
TSö
- Team Söderort(FOC/THH)
VäIK2
- Väsby IK HK 2

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS