U16 P Västergötland, Västergötlands Ishockeyförbund

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-17 19:12
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
11Mann, JohnSKA110000000233,330,0066,670033.00
235Ranch, MaximilianSÖR252010000546,1515,3838,4600136.50
330Bertilsson, WilliamGRÄ261000001354,559,0936,3600115.50
435Hedblom, ViktorBOR320000000166,670,0033,330031.01
566Willebrand, AllanSHC221000000066,6733,330,000031.50
61Tunjic Tiverman, LukasTID250000000183,330,0016,670063.00
730Zitka, EliasNIT2110000000284,620,0015,3800136.50
835Claesson, MioSKA1120000000285,710,0014,29001414.00
930Lundin Ridelberg, TheodorTIB3241010000289,293,577,14002810.33
101Nilsson, VincentMAR2100000000100,000,000,000010.50
1125Hultgren, OscarVÄN2200000000100,000,000,000021.00

60Hasanaj, LeonSHC10000000010,000,00100,000011.00
31Andersson, TheoMAR121000001233,3316,6750,000066.00
1Larsson, FabianVÄN121000000240,0020,0040,000055.00
35Jacobsson, EdvinTIB123000000040,0060,000,0000517.98
30Munter, SvanteSÖR1101000000090,919,090,00001116.50
1Åkesson, ArvidSÖR1300000000100,000,000,000039.00
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
BOR
- Borås HC
GRÄ
- Grästorps IK
MAR
- Mariestad BoIS HC
NIT
- Nittorps IK/Ulricehamns IF
SKA
- Skara IK
SHC
- Skövde Hockey Club
SÖR
- Sörhaga/Alingsås HK-LN70 HC
TIB
- Tibro IK/Töreboda HF
TID
- Tidaholms HF/IFK Falköping IK
VÄN
- Vänersborgs HC

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS