Preseason HockeyTvåan Herr Östra, Region Öst

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-02 22:22
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
141Ehrlich, LucasNYN20000000010,000,00100,000110.48
231Bedier Eriksson, TheodoreAIS122000000140,0040,0020,000055.04
360Rajalin-Scharp, AlecSOL111000000050,0050,000,000022.00
39Sundström, FrodeOHC100010000150,000,0050,000022.00
535Engsund, HugoSPÅ261000000266,6711,1122,220094.50
31Karlsson, NoelIKG261000001166,6711,1122,220094.50
735Gotthold, EdorTIE390000000469,230,0030,7700134.33
831Nilsson, HugoIFK270000000370,000,0030,0000105.00
999Björk, LukasNAC550000000271,430,0028,570071.55
1040Kaiponen, TuomasIFK230000001075,000,0025,000041.85
111Åström, PetterIKG230000000175,000,0025,000042.00
1230Linder, EliasNYN3100000000376,920,0023,0800134.33
1330Stierngranat, JoelSPÅ240000000180,000,0020,000052.50
1472Hobohm, AlbertSOSK3101020000280,006,6713,3300154.98
1594Nilsson, PhilipHAN3110010000380,000,0020,0000155.23
1630Wilhelmsson, AlexanderIFK290000000281,820,0018,1800115.58
1730Lööf, EdwinBÅL1100000000100,000,000,000011.00
35Matthiesen, AdamSEG1100000000100,000,000,000011.00
191Flink, HugoVÄR2400000000100,000,000,000042.00
30Matsson, AdamGÄV1200000000100,000,000,000022.00

31Lindholm, AdamNAC10000000000000.00
90Bylund Lundberg, JonathanHAN10000000010,000,00100,000017.68
35Baran Andersson, IsakSOSK121000000066,670,0033,330132.77
91Aaltovirta, HenriIFK141000000166,6716,6716,670066.00
70Forsberg, AlvinVÄR130000000175,000,0025,000044.00
41Sahlman, SamiIFK1100000000100,000,000,000011.00
33Palm, OliverNAC1400000000100,000,000,000044.00
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
AIS
- Almtuna IS
BÅL
- Bålsta HC
FAG
- Fagersta AIK
GÄV
- Gävle GIK
HAN
- Haninge Anchors HC
ARB
- IFK Arboga IK
IFK
- IFK Mariehamn
IFK
- IFK Tumba IK
IKG
- IK Göta
KUM
- Kumla Hockey Club
MÄH
- Mälarö Hockeyförening
NAC
- Nacka HK
NYN
- Nynäshamns IF HC
OHC
- Ockelbo HC
SEG
- Segeltorps IF Ishockeyförening
SOL
- Sollentuna HC
SOSK
- Solna SK
SPÅ
- Spånga IS IK
TIE
- Tierps HK
VÄR
- Värmdö HC

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS