Träningsmatcher U20 Herr Region Norr

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-09-27 15:22
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
172Franzén, BenjaminHUD140000000544,440,0055,560099.00
235Berglund, PontusCHC350000000455,560,0044,440092.92
330Forsberg, FransNJU141000000257,1414,2928,570077.00
431Holmqvist, HarrySKL2102000000462,5012,5025,0000168.00
51Palo, AmadeusSUN120000000166,670,0033,330033.00
635Palmgren Viksten, HugoVHC350000000271,430,0028,570072.35
731Pieti, WilliamPIT230000000175,000,0025,000042.00
832Bolling, LudvigSKL2141010000378,955,2615,7900199.50
935Mårtensson, KevinKOV350000000183,330,0016,670062.00
101Gimbergsson, TosteKBH2110000001184,620,0015,3800136.50
1125Spurins, Ivo MarkoKIR1100000000100,000,000,000011.00
1230Hultmo-Juntti, EliasSUN1200000000100,000,000,000022.00
1370Engström-Lahti, ElmerVHC2600000000100,000,000,000162.88
1430Häggroth, JonaKIR1300000000100,000,000,000033.00
151Pellny, WilhelmÖRN1700000000100,000,000,000077.00

31Söderqvist, LiamUHK10000000010,000,00100,000011.00
1Sjödin, ErikTHU161000000266,6711,1122,220099.00
30Grivs, HugoKOV130000000175,000,0025,000044.00
1Josefsson, HugoPIT131000000075,0025,000,000044.00
1Nilsmats, CasperTHU160000000275,000,0025,000088.00
35Matkala Forslund, AlvinKBH170000000187,500,0012,500088.02
40Söderlund, NoelUHK1100000000100,000,000,000011.00
1Burén, LinusCHC2300000000100,000,000,000031.50
34Forsberg, JohnPIT1100100000100,000,000,000022.00
1Wilhelmsson, EmilTHU1500000000100,000,000,000055.00
33Nygren, JesperUHK1700000000100,000,000,000077.00
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
BOD
- Bodens HF
BRO20
- Brooklyn Tigers HF
BRU
- Brunflo IK
CHC
- Clemensnäs HC
HUD
- Hudiksvalls HC
KAL
- Kalix HC
KBH
- KB65 HK
KIR
- Kiruna AIF
KIR
- Kiruna IF
KOV
- Kovlands IshF
NAC
- Nacka HK
NJU
- Njurunda SK
PIT
- Piteå HC
SKL
- SK Lejon
SUN
- Sunderby SK
THU
- Tegs SK Hockey Ungdom
UHK
- Umeå Hockey Klubb
VHC
- Vännäs HC
ÖRN
- Örnsköldsvik HF
ÖST
- Östersunds IK

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS