HockeyTvåan Herr Region Väst C

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-26 07:51
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
11Fridh, ViktorÅMÅ341000001344,4411,1144,440092.99
260Keve Gustafsson, HenrikMUN452000000350,0010,0040,0000103.00
315Hammarström, LudwigVHC61910000001259,383,1237,5002325.19
490Lundin, EliasKIK481100000464,297,1428,5700143.88
572Nygren, WilliamKIL340000000180,000,0020,000051.67
634Lindqvist-Nordin, AxelMUN481000000180,0010,0010,0000102.73
726Holmström, HugoKIL481010000181,829,099,0901112.64
831Johansson, LinusÅMÅ4100000001183,330,0016,6700122.94
935Johnsson, RasmusHAM4111000000184,627,697,6900133.19
101Gustavsson, RobinSUN7220000000484,620,0015,3800263.85
1172Karlsson, LawrenceKIK491000000090,0010,000,0000102.90
1239Karlsson, OscarSHC6210010000291,670,008,3300244.19
1329Löf, ErikHAM31100100000100,000,000,0000123.94

30Sandström, ErikSHC260000000554,550,0045,4500118.66
1Graavgard, TomasVHC150000001171,430,0028,570077.00
50Larsson, AnthonySUN1400000000100,000,000,0000412.00
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
HAM
- Hammarö HC
MUN
- IFK Munkfors
KIK
- Karlskoga IK
KIL
- Kils AIK
SHC
- Solstad Hockey
SUN
- Sunne IK
VHC
- Viking HC
ÅMÅ
- Åmåls SK

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS