Clubs in Västergötland
Clubs in Västergötland

U15P Västergötland, Västergötlands Ishockeyförbund

Leading Goalies by Game Situation

Leading Goalies by Game Situation

Last update: 2026-10-18 16:40
Rk No NameTeam GPI 5-5 5-4 5-3 4-4 4-3 3-3 3-4 3-5 4-5 EQG% PPG% SHG% PS GWS GA GAA
160Hasanaj, LeonSHC10000000000000.00
225Petersson, AxelVÄN222000000050,0050,000,000044.06
330Thorén, KevinBOR120000000166,670,0033,330033.00
41Tunjic Tiverman, LukasIFK241000000166,6716,6716,670063.43
535Claesson, MioSKA3260000000974,290,0025,71003511.67
61Asp, OlleVÄN230000000175,000,0025,000143.64
730Green, GabrielIFK2102000000176,9215,387,6900139.83
81Yüksel, AndreasHCL 380000001180,000,0020,0000103.24
935Jacobsson, EdvinTIB3191110000283,338,338,3301247.78
101Åkesson, ArvidSÖR360000000185,710,0014,290074.71
1160Nilsson, EmilBOR1100000000100,000,000,000011.00
1225Siverbo, LoveLN 2300000000100,000,000,000031.50
1331Andersson, TheoMAR2600000000100,000,000,000063.00
1430Härling, AugustTRO21400000000100,000,000,0000147.00

1Grönlind, HugoMAR10000000000000.00
30Käll, LucasMAR10000000000000.00
30Munter, SvanteSÖR240000000357,140,0042,860076.94
1Smedberg, LucasLN 150000000183,330,0016,670065.54
35Ranch, MaximilianSÖR1300000000100,000,000,000135.10
Sorted by lower Equal strength Goals%, Goal Against per 60 minutes
Only goalies who particated more than 40% of their teams total game time will be included in the ranking. Please note that Game Winning Shots are excluded in Leading Goalies.
BOR
- Borås HC
HCL
- HC Lidköping Red Roosters
IFK
- IFK Falköping IK/Tidaholms HF
LN
- LN 70 HC
MAR
- Mariestad BoIS HC
SKA
- Skara IK
SHC
- Skövde Hockey Club
SÖR
- Sörhaga/Alingsås HK
TIB
- Tibro IK/Töreboda HF
TRO
- Trollhättans HC/Grästorps IK
VÄN
- Vänersborgs HC

Swehockey – Svenska Ishockeyförbundets officiella app

Swehockey ger dig tillgång till nyheter, livebevakning och statistik för samtliga ishockeyserier som spelas i Sverige. Du kan följa dina favoritserier och lägga upp egna favoritlag i appen. För dina favoritlag kan du sedan välja att få pushnotiser när laget gör mål, i periodpaus m.m.

Swehockey ger dig:

  • De senaste hockeynyheterna ifrån Svenska Ishockeyförbundet
  • Liverapportering
  • Resultat och statistik för samtliga serier
  • Spelarstatistik
  • Följ ditt favoritlag och få pushnotiser vid viktiga händelser

Ladda ner för Android

Ladda ner för IOS